Kenia Temperatura 33°C marzec / Średnia temperatura

Kenia Kenia

Kurs średni wg NBP
1 KES = 3,382800 PLN 01.03.2021
Stolica Nairobi
Powierzchnia 582 655 km2
Ludność 32 021 856
Język angielski i suahili
Napięcie 220 V
Waluta szyling kenijski (KSH) (KES)
Opis Kenia - kraj położony na wschodnim wybrzeżu Afryki nad bezkresnym Oceanem Indyjskim to dla nas europejczyków kraj tajemniczy, niezwykle egzotyczny i niezbadany. Tutejsza ludność ubrana w etniczne stroje, język suahili, dzikie lwy, żyrafy i słonie żyjące wśród rezerwatów przyrody porośniętych egzotyczną roślinnością są tym, co w pierwszym kontakcie zapiera nam dech w piersiach. Na terenie Kenii mieszkają ludzie wszelkich wyznań, dlatego architektura tutejszych miejscowości stanowi swoistą mozaikę - obok muzułmańskich meczetów napotkamy tu katolickie i protestancie kościoły i świątynie buddystów. Taki krajobraz charakterystyczny jest głównie dla większych aglomeracji miejskich, jak Mombasa, czy Nairobi.
Kenia, podobnie jak inne kraje afrykańskie, boryka się biedą i złym stanem gospodarczym kraju, a tutejsza ludność utrzymuje się głównie z rolnictwa i turystyki.
Udając się na przejażdżkę jeepem, będziemy mogli podziwiać niezapomniane widoki plantacje mango, melonów, sady kokosowe i bananowe i równiny porośnięte drzewkami pomarańczowymi. Średnia temperatura nie spada w Kenii poniżej 24 stopni, dlatego kenijskie wybrzeże Oceanu Indyjskiego jest prawdziwym turystycznym rajem dla turystów spragnionych ciepła i słońca.
W Mombasie największym porcie w Kenii nie brakuje luksusowych hoteli i apartamentów, które toną w otoczeniu tropikalnej roślinności ogrodów, którymi możemy dojść na plażę i zanurzyć się w błękitnym, ciepłym oceanie. Co ciekawe w niektórych okresach, woda na wybrzeżu osiąga nawet 30 stopni.