Kuba Temperatura 31°C wrzesień / Średnia temperatura

Kuba Kuba

Stolica Hawana
Powierzchnia 110 860 km2
Ludność 11 141 997
Język Hiszpański.
Napięcie 220 V
Waluta Peso wymienialne (CUC) i peso niewymienialne (CUP). (CUP)
Plaża i sport
Na wybrzeżu Kuby panują doskonałe warunki do uprawiania wszelkich sportów. Żeglarze, deskarze, pasjonaci paralotniarstwa, jet-ski i kiteboringu poczują się jak w raju. Przy plażach będzie można zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt oraz wypożyczyć leżaki i parasole. Kubańskie wybrzeże Karaibów to również doskonałe miejsce dla miłośników nurkowania. Bogata, podwodna fauna i flora dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń estetycznych.

Plaże i nadmorskie promenady są na Kubie miejscami, w których nieustannie kwitnie życie, coś się dzieje, coś się zmienia. To właśnie tutaj zlokalizowane są najciekawsze kawiarnie z widokiem na morze, restauracje serwujące dania z owoców morza, menu typowo karaibskiej kuchni oraz znane kubańskie likiery i inne trunki. Raj dla podniebienia!

Niemal wszystkie kubańskie restauracje, dla nas mają do zaoferowania coś pysznego i oryginalnego, ze względu na odmienność tutejszej kuchni i kuchni europejskiej, czy polskiej. Jest jednak wśród nich kilka serwujących dania, których smaku i aromatu zapomnieć nie sposób.

Polecamy restaurację w miejscowości Hawana, o egzotycznej nazwie - El Aljibe - Miramar. Menu skomponowane jest z dań typowo kubańskich, jak kurczak z fasolą, ryżem i gotowanymi bananami. Drugą, nieprzeciętną restauracją jest La Floridita - restauracja ukochana przez Hemingwaya - dzisiaj jedna z najbardziej luksusowych obieków gastronomicznych na Kubie.
Przeczytaj także: Miasta na Kubie