Varadero Temperatura 29°C październik / Średnia temperatura

Varadero
Kuba Kuba / Matanzas

Varadero to największy, kubański kurort turystyczny, położony w północno ? wschodniej części wyspy, nad Morzem Karaibskim, w odległości 130 km od stolicy wyspy ? Havany.

O jego popularności decydują piękne, piaszczyste i rozłożyste plaże, otoczone egzotyczną roślinnością, bogata baza hotelowa i różnorodna oferta proponowanych rozrywek.

W Varadero nie będziemy mogli narzekać na nudę i brak atrakcji. Tutejsze restauracje oferują posiłek przy karaibskich, sielankowych rytmach, a zlokalizowane tu hotele wszelkie możliwe udogodnienia.

Wybrzeże Karaibów oferuje dobre warunki do uprawiania sportów ? zadowoleni będą zwłaszcza deskarze i żeglarze ? wiatry wiejące na wybrzeżu zapewniają doskonałą rozrywkę.

Życie nocne w miasteczku jest dość bogate ? możemy zajść do nocnych klubów i potańczyć salsę, albo [foto2]rozkoszować się błogim relaksem siedząc w jednej z licznych tu kafejek na świeżym powietrzu, popijać kubański likier i wpatrywać się beztrosko w błękit morza.

Strefa hotelowa oddalona jest nieco od miasteczka, a w samym miasteczku większość barów, dyskotek i lokali gastronomicznych znajduje się przy głównej ulicy. Atrakcją są bryczki, którymi można przejechać się wzdłuż deptaka i zwiedzić jego najciekawsze zakątki.

Miłośników zwiedzania z pewnością zainteresuje fakt, że w pobliżu Varadero znajdują się Jaskinie Pirackie z malowidłami ściennymi sprzed 3200 lat. Legenda głosi, że niegdyś były one kryjówką piratów i że do dziś schowane są tam złupione skarby.
Przeczytaj także: Miasta na Kubie