Malediwy Temperatura 32°C marzec / Średnia temperatura

Malediwy Malediwy

Kurs średni wg NBP
1 MVR = 0,243100 PLN 04.03.2021
Stolica Malé
Powierzchnia 300 km2
Ludność 301 475 tys.
Język Malediwski, angielski.
Napięcie 220 V
Waluta Rupia malediwska (MVR). (MVR)
Opis Malediwy to państwo położone w południowej Azji, w północno-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, na południowy zachód od Indii i Sri Lanki. W skład Malediwów wchodzi 19 Atoli, składających się z 200 egzotycznych wysp. Jeżeli można sobie wyobrazić raj jako niewielką tropikalną wysepkę, na której palmy kokosowe ocieniają białe plaże, a rafa koralowa otacza turkusową lagunę, Malediwy z pewnością nie zawiodą oczekiwań. Jest to również wymarzone miejsce dla nurków, których przyciągają tu kolorowe rafy koralowe.Malediwy oferują szeroki wybór luksusowych hoteli. Każdy z nich znajduje się na osobnej, niezamieszkałej wysepce, pozwalającej w spokoju cieszyć się komfortem i urokiem życia. Wakacje w takich warunkach to prawdziwy luksus, a atrakcje gwarantowane przez najbardziej elitarne hotele zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.
W ciągu dnia będziemy mieli okazję słodko leniuchować na białym, delikatnym piasku, natomiast wieczorem czas umilą nam wieczory folklorystyczne, imprezy kulturalne organizowane w efektownie wystylizowanych "beach pubach" i barach oraz koncerty karaoke - rozrywka pełna humoru, w przyjacielskiej, lekkiej atmosferze.
Klimat Klimat na Malediwach jest równikowy, gorący a jednocześnie wilgotny. Ma on charakter monsunowy. Pomiędzy grudniem a kwietniem słońce tutaj świeci niemal bez przerwy. Trwa wówczas pora sucha co jednocześnie oznacza szczyt sezonu turystycznego. Najwięcej turystów odwiedza Malediwy w okresie Świąteczno - Noworocznym. Natomiast wyjazdy w kwietniu i listopadzie są szczególnie popularne wśród nurków, jako że woda jest wówczas najbardziej przejrzysta.