Niemcy Temperatura 21°C lipiec / Średnia temperatura

Niemcy Niemcy

Kurs średni wg NBP
1 EUR = 4,296400 PLN 07.07.2020
Stolica
Powierzchnia 357 021 km2
Ludność 82 797 408
Język Niemiecki
Napięcie 220 V
Waluta euro (EUR)
Plaża i sport
Plaże:
Urozmaicone wybrzeże Bałtyku z piaszczystymi plażami oraz wyspy na Morzu Północnym stanowią niewątpliwą atrakcje dla amatorów słońca. Można również wybrać się na wycieczkę objazdową po tutejszych portach, odwiedzić fokarium lub przetestować swój talent do jazdy na nartach wodnych. A co robić jeśli pogoda nie dopisuje? Wtedy na odkrycie czekają zabytkowe statki, akwaria i ogromnej wielkości wielorybie szkielety, można również skorzystać z kąpielisk i aquaparków.

Turystyka piesza i rowerowa, rejsy, spływy Fascynujące krajobrazy, malowniczo
otoczone zielenią, roztaczające błogą atmosferę i zapraszają do wypoczynku i wędrówek. Ren, Dunaj i Łaba, największe rzeki w Niemczech oferują interesujące wycieczki po wodzie i na lądzie. Na brzegach rzek, co rusz, wynurzają się wspaniałe, rycerskie zamki i pałace a mity i legendy ożywają. Także mniejsze rzeki takie jak Mozela z zabytkowym, 2000 letnim Trewirem czy Men z nowoczesnym Frankfurtem oraz Wezera, Hawela i Nahe oferują ciekawy wypoczynek dla wszystkich członków rodziny, małych i dużych. Nad rzeką Lahn prym wiodą usługi związane ze spływami kajakowymi, wzdłuż Neckaru, przez najpiękniejsze zakątki regionu wije się ścieżka rowerowa. Serca wszystkich odkrywców i łowców przygód mocniej biją w Spreewaldzie, niedaleko Berlina. Tu znajduje się prawdziwy, 1000 kilometrowy labirynt dróg wodnych, płynących przez gęste lasy. Na południu, górzysty Schwarzwald zaprasza na pełne przygód wycieczki po rwących rzekach wijących się przez kamienne wąwozy.

Żeglarstwo i serfowanie:
Miłośnicy sportu najlepiej wypoczywają podczas serfowania i żeglowania. Organizują wycieczki łódkami motorowymi lub odkrywają podwodny świat nurkując w krystalicznie czystej wodzie. Wasze dzieci na pewno zainteresuje kilkudniowy kurs kajakarski - ze wspaniałymi przygodami i ogniskiem. Doskonałą zabawą dla całej rodziny są wspólne wycieczki rowerem wodnym.