Norwegia Temperatura -1°C styczeń / Średnia temperatura

Norwegia Norwegia

Kurs średni wg NBP
1 NOK = 0,441700 PLN 16.01.2021
Stolica Oslo
Powierzchnia 324 220 km2
Ludność 4 481 162
Język Norweski
Napięcie 220 V
Waluta korona norweska (NOK)
Atrakcje turystyczne
Norwegia jest uważana za jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie krajów Europy. To kraj wikingów, legend, mitów, podań o Trollach żyjących na dalekiej północy, zorzy polarnej, fiordów, lodowców. Turystów przyciągają przede wszystkim urzekająca, dzika przyroda. Krajobrazy Norwegii są niezwykle zróżnicowane. Aż dwie trzecie obszaru kraju zajmują Góry Skandynawskie.
Górskie regiony obfitują w szerokie płaskowyże i okazałe szczyty. Uformowane przez cofające się lodowce fiordy należą do najwspanialszych krajobrazów na świecie. Norwegia to również kraj obfitujący w rzeki, strumienie i potężne wodospady. Miłośnicy natury mogą podziwiać dziewiczą przyrodę na terenach 21 parków narodowych. Norwegia to także

Będąc w Norwegii koniecznie trzeba odwiedzić Oslo, które stanowi przykład doskonałego połączenia tradycji i nowoczesności. Miasto obfituje w liczne atrakcje, takie jak: Pałac Królewski czy ogromny Ratusz wzniesiony w latach 1933-1950,. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca są liczne muzea, w tym: Muzeum Kon-Tiki Thora Heyerdahla, Muzeum Statków Wikingów, Muzeum Muncha oraz Muzeum Gustava Vigelanda.