Portugalia Temperatura 16°C styczeń / Średnia temperatura

Portugalia Portugalia

Kurs średni wg NBP
1 EUR = 4,296400 PLN 18.01.2021
Stolica Lizbona
Powierzchnia 92 389 km2
Ludność ok. 11 mln.
Język portugalski
Napięcie 220 V
Waluta euro (EUR)
Opis Portugalia to kraj na zachodnim krańcu Europy, na którym dla starożytnych kończyła się Ziemia. To właśnie położenie geograficzne miało bezsporny wpływ na wielkie wyprawy odkrywcze i badawcze, dzięki którym Portugalczycy w okresie swojej ekspansji stworzyli imperium o znaczeniu światowym. Kraj, w którego świadomości, pomnikach historii i dziełach kultury, trwa wciąż pamięć niegdysiejszej potęgi, znaczenia i bogactwa. To wyjątkowo piękna część Europy, bogata zarówno w rzeki, lasy i doliny na północy, jak i urozmaiconą linię brzegową, obejmującą plaże, klify i jaskinie, na południu. Kraj, którego krajobraz ulega diametralnym zmianom na niewielkich odległościach.

Życie toczy się tu wolno, a sami mieszkańcy określają swoją ojczyznę jako ziemię łagodnych obyczajów. Portugalia zaskakuje i jednocześnie zachwyca różnorodnością stylów architektonicznych, z których najbardziej interesujący to manueliński styl narodowy.

Dużym uznaniem wśród turystów cieszą się restauracje usytuowane przy plażach, w Praia da Rocha są to między innymi Dolce Vita - naprzeciwko hotelu Algarve, Tropical oraz Titanic. W miejscowości Alvor do chętnie odwiedzanych i klimatycznych zalicza się restaurację mieszczącą się zaraz przy urokliwym porcie - Fishermen's Rest, a w lokalach w Algavre będziemy mogli zjeść słynne danie z kurczaka przyprawionego na ostro.

Życie nocne na wybrzeżu jest bardzo bogate. Ciekawe dyskoteki, zawsze pełne gości znajdują się np. w Praia da Rocha, warto zajrzeć do dyskoteki On The Rocks oraz Baby-Ion - dobra zabawa gwarantowana!

Kafejki internetowe - znajdziemy je we wszystkich większych miejscowościach. O adres najlepiej spytać rezydentaPoczta - znaczki i kartki pocztowe najlepiej kupować w recepcji hotelu. Każdą przesyłkę wysłaną do Polski należy opatrzyć dopiskiem "Polonia", a przesyłkę lotniczą dodatkowo "Por Aviao". Przesyłka dociera zazwyczaj w przeciągu 3-5 dni od daty wysłania Telefon - aby połączyć się z polskim numerem telefonu, należy wybrać numer kierunkowy kraju 0-048, następnie numer kierunkowy miasta, bez poprzedzającego go zera, i numer rozmówcy Taksówki - w każdym hotelu możemy zamówić taksówkę przez recepcję, kierowcy oczekują 10 % napiwku.
Przeczytaj także: Regiony w Portugalii Miasta w Portugalii