Albufeira Temperatura 23°C październik / Średnia temperatura

Albufeira
Portugalia Portugalia / Algarve

Przeczytaj informacje o regionie:
To nadmorskie, międzynarodowe centrum turystyczne, które mimo napływu turystów i dynamicznie rozwijającej się infrastruktury noclegowej, sportowo-rekreacyjnej i gastronomicznej, zachowało czar starego portu rybackiego. Odwiedzającym je gościom, bez względu na wiek, Albuferia ma wiele do zaoferowania. Odosobniona zatoka kąpielowa i ożywiona plaża, oryginalna knajpa rybacka i dyskoteka - każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zaletą miasta jest jego dogodne usytuowanie - niedaleko miejscowości Wypoczynkowej Porches oraz Praia de Rocha. Do nieco dalej położonego Lagos można bez trudu dostać się autobusem wycieczkowym.

Na pewno warto wstąpić do miejscowych kawiarni lub tawern zwanych przez Portugalczyków "tascas". W wielu małych restauracyjkach serwowane są specjały lokalnej kuchni, aczkolwiek znaleźć tu można potrawy innych krajów.

[foto3]W starej części miasta znajdują się małe sklepiki, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Spacer Starówką i wzdłuż wybrzeża to prawdziwa przyjemność. Białe domki w mauryjskich stylu usytuowane na skalistych zboczach i wąskie uliczki gwarantują wyjątkowe doznania estetyczne, sprzyjające relaksowi.

Obojętnie gdzie Państwo zamieszkają - bezpośrednio w Albufeira czy na jej obrzeżach - plaża o delikatnym piasku będzie w pobliżu. Brzeg łagodnie wchodzi do oceanu, co czyni plażę bezpiecznym miejscem do zabaw i wodnych szaleństw, zwłaszcza dla najmłodszych.

Prawie wszędzie w okolicy znajdą Państwo małe zatoki kąpielowe. Albufeira jest idealnym miejscem dla szukających odmiany i inspiracji. Ciekawe propozycje czekają również na miłośników sportu, zwłaszcza żeglarzy i deskarzy. Dojazd autobusem z lotniska w Faro około 1 godz.
Przeczytaj także: Regiony w Portugalii Miasta w Portugalii