Armacao de Pera Temperatura 23°C październik / Średnia temperatura

Armacao de Pera
Portugalia Portugalia / Algarve

Przeczytaj informacje o regionie:
Armacao de Pera leży w samym środku wybrzeża Algavre, w bliskim sąsiedztwie Albufeiry i w odległości 48 km na zachód od Faro. Miasteczko zyskało popularność dzięki pięknym, wydmowym plażom i dogodnej lokalizacji, pozwalającej na zwiedzanie okolicy i ośrodków turystycznych położonych wzdłuż linii brzegowej.

Przez centrum miejscowości przebiega romantyczna promenada, przy której znajdują się restauracje, kafejki na świeżym powietrzu, dyskoteki i kluby nocne, umilające gościom pobyt i zapewniające nocną rozrywkę.

W ostatnich latach miejscowość bardzo się rozwinęła i w okresie kilku lat z małej wioski przeistoczyła się w duży ośrodek wypoczynkowy, z bogatą ofertą hotelową.

[foto1]W zlokalizowanych tu dużych kompleksach hotelowych znajdziemy wiele atrakcji sportowo-rekreacyjnych - na lądzie korty tenisowe i boiska do gry w siatkówkę, a na brzegu możliwość jazdy na nartach i rowerach wodnych oraz dobre warunki dla pasjonatów windsurfingu i żeglarstwa.

Miłośnikom zwiedzania okolicy, polecamy najdłuższy odcinek plaży, nazywany Praia dos Pescadores. Nie zmienił on swojego sielankowego charakteru, nadal więc możemy tu odczuć klimat portugalskiej wioski. Na drogach i plażach będziemy mieli okazję spotkać rybaków powracających z morza, a w przytulnych tawernach gospodarze zaproponują nam bogate menu skomponowane z dań ze świeżych ryb i owoców morza.
Przeczytaj także: Regiony w Portugalii Miasta w Portugalii