Lagos Temperatura 23°C październik / Średnia temperatura

Lagos
Portugalia Portugalia / Algarve

Przeczytaj informacje o regionie:
Około 75 km na zachód od Faro leży Lagos, ukryta na końcu zatoki stolica Algarve. Lagos jest jednym z najstarszych miast wybrzeża, a w ostatnich latach stało się jednym z najważniejszych centrów turystycznych tego regionu.

Lagos posiada dobrze funkcjonującą sieć komunikacyjną, łączącą kurort z innymi miejscowościami portugalskiego wybrzeża - bez trudu możemy się dostać do takich turystycznych miejscowości jak Praia de Rocha i Praia de Alvor.

Małe uliczki, białe domy, pitorejska starówka i nowoczesne porty jachtowe tworzą wspólnie szczególną atmosferę tego miasta. W ostatnich latach miejscowość ta przemieniła się w miejsce spotkań młodych ludzi z całego świata. Tutaj znajdą Państwo charakterystyczne dla Algarve piaszczyste plaże i wspaniałe formacje skalne w kształcie sterczących piramid i wież, a także jaskinie i groty z rozpościerającymi się pomiędzy nimi plażami.

Wybrzeże Atlantyku oferuje nam doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych - żeglarstwa i surfingu. Pasjonaci sportów elitarnych nie będą się nudzić - w miejscowości znajdują się korty tenisowe i pole golfowe.

Będą Państwo mieli również możliwość poznania tego miasta od innej strony. W centrum miasta w przytulnych kawiarniach i barach oraz licznych restauracjach można spędzić miły i ciekawy wieczór. Zakosztujecie Państwo życia w typowym portugalskim miasteczku na prowincji. Dodatkową atrakcję stanowi pobliski park przyrody Ria de Alvor. Dojazd autobusem z lotniska w Faro około 3 godzin.
Przeczytaj także: Regiony w Portugalii Miasta w Portugalii