Portugalia Temperatura 17°C grudzień / Średnia temperatura

Portugalia Portugalia

Kurs średni wg NBP
1 EUR = 4,296400 PLN 08.12.2019
Stolica Lizbona
Powierzchnia 92 389 km2
Ludność ok. 11 mln.
Język portugalski
Napięcie 220 V
Waluta euro (EUR)
Wizy W Portugalii dla Polaków wizy nie są wymagane.
Paszporty Do Portugalii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
Szczepienia, służba zdrowia Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Bezpieczeństwo
Portugalia nie jest krajem mniej bezpiecznym niż inne kraje UE. W miejscach wzmożonego ruchu osobowego (centralne place miast, dworce, dzielnice przyportowe), również w hotelach, istnieje niebezpieczeństwo kradzieży kieszonkowych i włamań do samochodów w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów. Nie istnieją ograniczenia w podróżowaniu po Portugalii.
Dodatkowe opłaty Jeżeli w danym regionie lokalne władze wprowadziły opłatę klimatyczną (podatek turystyczny), należy ją uiścić w hotelu podczas zakwaterowania. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu i może wynieść od 0,5 do 7 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Ze względu na często wprowadzane zmiany w wysokości podatku, podane zostały przybliżone wartości pobieranych opłat. Aktualnych informacji o wysokości opłat klimatycznych należy szukać na stronach lokalnych władz regionu.
Przeczytaj także: Regiony w Portugalii Miasta w Portugalii