Praia de Rocha Temperatura 23°C październik / Średnia temperatura

Praia de Rocha
Portugalia Portugalia / Algarve

Przeczytaj informacje o regionie:
Praia de Rocha, dzisiaj nowoczesne i tętniące życiem miasto, należy do tradycyjnych kąpielisk portugalskiego regionu turystycznego Algarve i jest znane na całym świecie. Położona na płycie skalnej, z piaszczystą plażą, stanowi ciekawe miejsce na wakacyjny relaks.

Dodatkowym atutem miejscowości jest jej dogodna lokalizacja - Praia de Rocha leży w bliskiej odległości od innych, znanych i lubianych miejscowości wypoczynkowych, takich jak Albufeira, Praia de Alvor i Praia do Vau z licznymi, pięknymi i po części samotnymi zatokami.

Znajdziemy tu sporo barów, dyskotek, restauracji i kawiarni z ogromnymi tarasami, jak np. ceniony przez turystów Farmers Pub. Jeśli będziemy mieli ochotę na zakupowe szaleństwo, będziemy mieli okazję zwiedzić sklepy i sklepiki z pamiątkami, w których można zdobyć oryginalne pamiątki i regionalne wyroby spożywcze.

Na wybrzeżu oceanu panują dobre warunki do uprawiania sportów wodnych - windsurfingu, surfingu, jet-ski i wiele innych. Na lądzie natomiast istnieje możliwość gry w golfa i tenisa. Ciekawa jest też droga do oddalonego o około 2 kilometry miasteczka Portimao. Zachowało ono niezmienny od lat, południowy charakter.

W lokalnym porcie rybackim polecamy skosztować pysznych portugalskich dań rybnych (od połowy czerwca warto spróbować sardynek). Aromat portugalskiego wina i dań skomponowanych z warzyw i owoców morza na długo pozostanie nam w pamięci. Dojazd autobusem z lotniska w Faro około 2 godzin.
Przeczytaj także: Regiony w Portugalii Miasta w Portugalii