Seszele Temperatura 30°C marzec / Średnia temperatura

Seszele Seszele

Kurs średni wg NBP
1 SCR = 0,177300 PLN 09.03.2021
Stolica Victoria
Powierzchnia 454 km2. 79 tys
Ludność 79 326
Język Kreolski, francuski.
Napięcie 240 V
Waluta Rupia seszelska (SCR). (SCR)
Opis Seszele są wyjatkowe. To jedyne granitowe wyspy na świecie, położone na środku Oceanu Indyjskiego, na północny - wschód od Madagaskaru. Wyspy są wyjątkowo atrakcyjne turystycznie nie tylko z powodu występowania tu największego atolu koralowego i całej masy atrakcji, ale również ze względu na swoje bajkowe krajobrazy i położenie. Na południe od Seszeli leży egzotyczny Mauritius, a na północny - wchód od wysp - magiczne Malediwy. Najważniejsze miasta i ośrodki gospodarczo - handlowe to stolica Victoria, Anse Boileau, Anse Royal i Caseade.

Miejscowości turystyczne:
Populacja Seszeli to 80.000 ludzi zamieszkujących przede wszystkim 3 główne wyspy archipelagu: Mahe, Praslin nazywany wyspą kolosalnych kokosów i La Digue. Na tych wyspach skupiają się również najważniejsze ośrodki turystyczne wysp - wśród nich największą popularnością cieszy się "Złote Wybrzeże" Praslina. Miejsce to przez cały rok słynie z tego, że odwiedzają je największe gwiazdy amerykańskiego kina i sceny muzycznej.

Na plażach wyspy znajdziemy luksusowe hotele, restauracje i bary na świeżym powietrzu oraz szereg miejsc rozrywek jak dyskoteki i kluby nocne, w których można nie tylko posłuchać egzotycznej muzyki, ale i nauczyć się seszelskich tańców rozgrzewających zmysły.

Niezwykły urok wysp:
Turyści chętnie odwiedzają to miejsce ze względu na piękne plaże, dobrze rozwinięte zaplecze gastronomiczne, sportowo - rekreacyjne i noclegowe. Archipelag Wysp Seszelskich znany jest dzięki swojemu wyjątkowemu urokowi i pieczołowicie chronionej florze i faunie.

W jego skład wchodzi aż 115 granitowych i koralowych wysp i wysepek, zajmujących obszar 455km2, w Specjalnej Strefie Ekonomicznej rozciągającej się na obszarze 1.3mln km2 pomiędzy 4 a 10 stopniem szerokości południowej. Każda wyspa archipelagu jest unikalna i jest atrakcją sama w sobie.

To, co wielu turystów ceni najbardziej, to całkiem dzikie i prawie puste zatoczki, w których można się schronić przed ludźmi i błogo wypoczywać. W otoczeniu egzotycznego raju - kołyszących się palm i turkusowego morza zapomnimy o całym świecie.

Drugą formą rozrywki jest trekking po tropikalnych terenach wysp. Najlepiej zabrać ze sobą miejscowego przewodnika, który odkryje przed nami najciekawsze zakątki wysp.

Seszelczycy to mieszanina różnych narodowości, z których każda wniosła coś ze swej kultury i zwyczajów. Rezultatem jest kraj pełen folkloru i legend z wielu kontynentów. Z Francji przyszedł Rzymski Katolicyzm i oczywiście język, z Anglii wiele opowieści o duchach i szkockie tańce, z Afryki i Madagaskaru mistyczna magia "Gris Gris", a pierwsi niewolnicy przywieźli ze sobą muzykę i taniec Moutia i Sega.

To niewolnicy zainicjowali muzyczne tradycje Sega i Moutia. Sega, podobne muzycznie i tanecznie do sąsiadującego Mauritiusa, mające rytm typu calypso tańczony głównie poprzez energiczne ruchy biodrami. Mutia jest bardziej afrykańska ? zwykle grana o zachodzie słońca na plaży. To prymitywne dźwięki odgrywane na bębnie obitym kozią skórą z dużą domieszką bacca lub calou ? lokalnie wytwarzanych trunków z trzciny cukrowej i orzecha kokosowego.

Nie jest prawdą że Seszelczycy to naród szybko żyjący. Od początków zaludnienia, ludzie żyjący na wyspach charakteryzowani byli jako ludzie weseli i szczęśliwi. Typowe podejście większości ludzi streścić można w paru słowach: "przewróciło się, niech leży...".