Bangkok Temperatura 32°C styczeń / Średnia temperatura

Bangkok
Tajlandia Tajlandia / Bangkok

Przeczytaj informacje o regionie:
stolica Tajlandii jest politycznym, ekonomicznym i kulturalnym centrum kraju podobnie jak większość metropolii o populacji 10-12 milionów. To nowoczesne i dynamicznie rozwijające się miasto usytuowane jest na brzegach rzeki Chao Phraya u jej ujścia do zatoki Tajlandzkiej. Lepiej znana jako rzeka Królów dzieli miasto na dwie połowy Thonburi na zachodzie i Krung Thep na wschodnim brzegu.

Bangkok jest idealnym przykładem kontrastów i różnic, gdzie obok nowo postawionych wieżowców żyją ubodzy mieszkańcy, przeplatając się z nowoczesną architekturą.Jak większość dużych miast Bangkok posiada liczne centra specjalizujące się w różnych dziedzinach. Większość markowych hoteli mieści się w dzielnicach Silom i Sukhumvit, znanych także jako centra turystyczne ze sklepami, restauracjami, nowoczesnymi biurowcami i wszelkimi wygodami potrzebnymi turystom. Zraz obok znajduje się dzielnica ambasad większości krajów z , którymi Tajlandia posiada stosunki dyplomatyczne.

[foto1]Skromne lecz chyba najsłynniejsze miejsce nocnych rozrywek to Pat Pong mieszczący się między drogami Silom i Suranwongse. W dzień jest to główne centrum biznesowe, nocą wabiące turystów sklepami i rozrywką: restauracje, różnorodne bary, nocne kluby oraz dyskoteki, miejsce zabawy.

Bangkok dysponuje dogodnym transportem, zwłaszcza dla turystów. Chociaż Wielki Pałac i wiele ważnych świątyń buddyjskich jak Wat Pho znana także jako świątynia Buddy Miłosiernego, centra rządowe i instytucje polityczne oraz Pałac Chitlatda ( rezydencja monarchy w Bangkoku) są położone w północno-zachodniej części miasta. Innym wartym obejrzenia obiektem jest Yommarat, chińska dzielnica umieszczona w środku miasta na zachód od Placu Siam, który z kolei stanowi centrum handlowe przypominające wielki targ z setkami sklepów, butików, restauracji, klubów, kin i teatrów, jest to miejsce spotkań studentów i lokalnych yuppies.

[foto2]Miasto, które nigdy nie śpi, wieczorem Bangkok zupełnie zmienia swoje oblicze stając się pięknym i lśniącym spektaklem. W nocy zwyczajne wyglądające miejsca dnia codziennego, przybierają szatę niekończącego się festynu. Niezwykłe nocne życie Bangkoku wypełnione jest grą świateł, muzyki i uwielbiających zabawę ludzi.

Większość miejsc dla turystów szukających rozrywki i przygody mieści się koło drogi Sukhumvit nazywanej "Soi Cowboy" i Nana Plaza. W rzeczywistości żadne inne azjatyckie miasto nie może się równać z Bangkokiem wybujałością i różnorodnością nocnego życia.

Większość mieszkańców Bangkoku jest konserwatywna, zwłaszcza jeśli chodzi o ubiór. Jeżeli chcemy odwiedzić jakieś miejsce musimy być odpowiednio ubrani, w szczegółności dotyczy to Wielkiego Pałacu i świątyń buddyjskich.
Oznacza to, iż nie wskazane jest noszenie koszulek na ramiączkach, krótkich spodenek i sandałów. Podobnie sytuacja wygląda w niektórych klubach, restauracjach, pubach, dyskotekach, które wszystkie są dobrze klimatyzowane.


Przeczytaj także: Regiony w Tajlandii Miasta w Tajlandii