Tajlandia Temperatura 32°C styczeń / Średnia temperatura

Tajlandia Tajlandia

Kurs średni wg NBP
1 THB = 0,125100 PLN 27.01.2021
Stolica Bangkok
Powierzchnia 514,000 km2
Ludność 61 230 874
Język Tajski, angielski.
Napięcie 220 V
Waluta Baht (THB). (THB)
Plaża i sport Wiele z usytuowanych na wybrzeżu hoteli posiada korty tenisowe, rezerwacji zazwyczaj dokonuję się w recepcji. Popularnym sportem jest również siatkówka plażowa - od czasu do czasu organizowane są zawody w tej dyscyplinie sportu.
W pobliżu samej Pattayi znajdują się dwa 18-dołkowe pola golfowe. Istnieje możliwość zamówienia specjalnych kursów dla początkujących golfistów. Najlepiej rozwinięte zaplecze sportowe posiada właśnie Pattyia - istnieją tu wypożyczalnie desek windsurfingowych i paralotni, a w porcie będziemy mieli okazję zamówić rejs, wypożyczyć jacht lub katamaran.
Miłośnicy mocnych wrażeń będą mieli okazję uprawiać parasailing - motorówki, podobnie jak łodzie i rowery wodne za niewielką opłatą można wypożyczyć w specjalnych punktach usytuowanych przy plażach.
Zwłaszcza deskarze, miłośnicy żeglarstwa i nurkowania poczują się jak w raju. Podwodna fauna i flora zachwyci nas tysiącem podwodnych żyjątek o niespotykanych kolorach i kształtach.
Żeglarzom polecamy przede wszystkim rejsy wokół tajlandzkich wysp - Krabi i Koh Samui. Wiejące tu wiatry sprawią, że miło spędzimy czas podziwiając z morza widoki na złoto- zielone wybrzeże.
Przeczytaj także: Regiony w Tajlandii Miasta w Tajlandii