Borj Cedria Temperatura 17°C styczeń / Średnia temperatura

Borj Cedria
Tunezja Tunezja / Borj Cedria

Przeczytaj informacje o regionie:
To mała miejscowość wypoczynkowa, posiadająca świetne zaplecze hotelowe i gastronomiczne. Leży na Półwyspie Can Bon niedaleko chętnie odwiedzanych tunezyjskich miejscowości jak Tunis i Sidi Bou Said. Jeśli więc znudzi nam się słońce i plażowanie, wycieczka fakultatywna do wymienionych miast będzie doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Istnieje tu dużo możliwości rozrywek. Piaszczysta plaża to idealne miejsce na letni wypoczynek, a także do uprawiania sportów wodnych i plażowych. Wieczorem warto wybrać się na spacer brzegiem morza i podziwiać widok na malowniczą Zatokę Tunetańską.

Leżaki i parasole na plaży są bezpłatne, dlatego wystarczą jedynie chęci i dobry humor, aby oddać się wakacyjnemu lenistwu. W miejscowości można też wypożyczyć sprzęt sportowy - rowery wodne, motorówkę, lub deskę windsurfingową.

[foto1]Borj Cedria ma tę zaletę, że nadaje się dla każdego - zarówno dla zwolenników zabawy i rozrywki, jak i dla tych, którzy szukają ucieczki od zgiełku i hałasu. Przy głównej plaży zlokalizowane są bary, knajpki i dyskoteki, w których można miło spędzić czas. Ale zaraz obok istnieją osłonięte zatoczki, stwarzające dogodne warunki do relaksu.

Niedaleko plaży znajdziemy luksusowe hotele, boiska do siatkówki plażowej i korty tenisowe. Atrakcyjna jest również sama okolica miasta - istnieją tu długie i malownicze trasy rowerowe oraz szlaki trekkingowe.
Przeczytaj także: Regiony w Tunezji Miasta w Tunezji