Chott Meriam Temperatura 17°C styczeń / Średnia temperatura

Chott Meriam
Tunezja Tunezja / Sousse

Przeczytaj informacje o regionie:
Chott Meriam to niewielkie miasteczko wypoczynkowe na tunezyjskim wybrzeżu Morza Śródziemnego, położone w odległości 6 km od miejscowości Port El Kantaoui i 15 km od Sousse.

Ten malowniczy ośrodek turystyczny jeszcze niedawno był małą wioską rybacką, dzisiaj jest lubianym centrum wakacyjnym, z licznymi hotelami, bazą gastronomiczną i dobrze rozwiniętym zapleczem rekreacyjno-sportowym. Piaszczysta plaża, uważana za jedną z najpiękniejszych w Tunezji, to dobre miejsce na wypoczynek zwłaszcza dla tych, którzy w czasie urlopu pragną wypocząć w ciszy i otoczeniu malowniczych krajobrazów. W miejscowości nie ma wielu miejsc odpowiednich dla rozrywkowych turystów.

Znajdziemy tu tawerny serwujące świeże ryby i trunki, również lokalne, ale jeśli chcemy dowiedzieć się, jak wygląda prawdziwe życie nocne na tunezyjskim wybrzeżu, powinniśmy wybrać się do Sousse, które obfituje w kluby nocne i dyskoteki. Na plaży istnieją warunki do uprawiania sportów wodnych i rodzinnych - czekają na nas rowery wodne, przejażdżki motorówką i szaleństwa na nartach wodnych, a na lądzie, przy hotelach znajdziemy korty tenisowe i boiska do gry w siatkówkę.
Przeczytaj także: Regiony w Tunezji Miasta w Tunezji