Tunezja Temperatura 17°C styczeń / Średnia temperatura

Tunezja Tunezja

Kurs średni wg NBP
1 TND = 1,392800 PLN 27.01.2021
Stolica Tunis
Powierzchnia 163 600 km2
Ludność ok. 10 mln
Język arabski
Napięcie 220 V
Waluta dinar tunezyjski (TND)
Plaża i sport Tunezja słynie ze wspaniałych plaż i pięknych, luksusowych kurortów. Jest wymarzonym miejscem zarówno na wczasy dla rodzin z dziećmi jak i dla amatorów aktywnego wypoczynku oraz dla osób pragnących po prostu poleniuchować. Licznie zgromadzone tu hotele oferują szereg udogodnień, które zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów. Pustynny krajobraz Tunezji należy do najpiękniejszych i najciekawszych regionów świata.
Na tunezyjskim wybrzeżu Morza Śródziemnego panują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, plażowych i elitarnych, nie brak też wypożyczalni dysponujących odpowiednim sprzętem.
W pobliżu takich miejscowości jak Mahdia, Nabeu, Hammame czy Sousse zawsze znajdą się centra rozrywki, aquaparki, puby, restauracje i wszelkiego rodzaju obiekty gastronomiczne, w których można posmakować dań z typowo tunezyjskiego menu oraz spędzić czas w miłym towarzystwie.
Tunezja jest chyba jednym z najbardziej otwartych na turystów krajów Arabskich. Znajdziemy tu 5-cio gwiazdkowe, luksusowe hotele, restauracje, centra handlowe, dyskoteki i puby. Ciągle jednak w niedalekiej odległości od obiektów turystycznych można napotkać miejsca o bardzo regionalnym klimacie, gdzie usłyszymy pokrzykiwania handlujących na targu Arabów.
Przeczytaj także: Regiony w Tunezji Miasta w Tunezji