Mahdia Temperatura 17°C styczeń / Średnia temperatura

Mahdia
Tunezja Tunezja / Al-Mahdijja

Przeczytaj informacje o regionie:
Mahdia to dzisiaj niewielka, urocza miejscowość o bogatej przeszłości, położona w dogodnym turystycznie miejscu, na wybrzeżu Morza Śródziemnego, w bliskiej odległości od takich tunezyjskich miejscowości jak Monastir i Sousse.

W X wieku miasto stanowiło punkt strategiczny w afrykańskim handlu, dysponowało pokaźną flotą handlową i dla ochrony, otoczone było wysokimi na 10 metrów murami obronnymi. Do dzisiaj Mahdia uchodzi za centrum religijne Tunezyjczyków. Znajdziemy tu muzułmańskie meczety, które należy zwiedzać z szacunkiem i powagą.

[foto1]Plaże w miejscowości są czyste, piaszczyste i szerokie. Za dodatkową opłatą możemy zaopatrzyć się w parasole i leżaki i oddać się wakacyjnemu relaksowi. Miłośnicy wypoczynku aktywnego będą zadowoleni, gdyż na wybrzeżu panują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych i plażowych. Dla żeglarzy pasjonującą przygodą będzie rejs po dzikich zatoczkach, z lądu całkowicie niedostępnych.

Zaplecze gastronomiczne i oferta hotelowa miejscowości nie różnią się bardzo od tych, jakie zastaniemy w pobliskich, nieco większych kurortach. Podobnie jak na całym tunezyjskim wybrzeżu ? nie brak tu knajpek o specyficznym, sympatycznym klimacie oraz barów i klubów, w których można potańczyć i posłuchać muzyki.

Mahdia to dobre miejsce na wypoczynek, gdyż łączy w sobie nowoczesność z archaicznością, bardzo odczuwalną w czasie błądzenia wąskimi uliczkami miasta, wśród białych domków ozdobionych kwiatami i oryginalnymi, żelaznymi bramami, typowymi dla tunezyjskiej architektury.
Przeczytaj także: Regiony w Tunezji Miasta w Tunezji