Nabeul Temperatura 17°C styczeń / Średnia temperatura

Nabeul
Tunezja Tunezja / Hammamet

Przeczytaj informacje o regionie:
Nabeul to główny ośrodek tunezyjskiego regionu Cap Bon, przez wielu określany mianem ?rajskiego ogrodu Tunezji?. Miasto leży w malowniczej zatoce Golf of Hammamet, w stosunkowo niewielkiej odległości od miejscowości turystycznych, takich jak Monastir i Sousse.

Nabeul to ulubione miejsce wypoczynku dla wielu turystów z całego świata, nie tylko ze względu na piaszczyste, szerokie plaże, ale również z powodu starej i starannie kultywowanej tradycji wyrobu ceramiki.

Na terenie miasteczka istnieje kilkaset warsztatów, sklepów i kramów z pamiątkami. Warto udać się na bazar, gdzie czasami ustawiają się mistrzowie ceramiki i prezentują proces wyrobu wazonów i innych, fantazyjnych ozdóbek.

[foto2]Na takim bazarze możemy zakupić również szereg innych towarów - perfumy, kolorowe wyroby tkackie, tunezyjskie stroje ludowe oraz egzotyczne warzywa i owoce. Na targ najlepiej wybrać się w piątek - wtedy właśnie do miasteczka przybywają handlarze zwierzętami. Tradycja takiego handlu sięga daleko w przeszłość, kiedy na miejscu dzisiejszego bazaru istniało targowisko wielbłądami, dzisiaj można tu zakupić egzotyczne zwierzątka.

Atutami miejscowości są dobrze zagospodarowane plaże, bogata oferta hotelowa, ilość rozrywek wystarczająca, aby aktywnie i miło spędzić czas.

Zwolennicy spacerów i pieszych wędrówek będą mogli przejść się promenadą wysadzaną palmami, przy której usytuowały się bary, puby i restauracje. Wystarczy też wyjść poza granice miasta, aby odkryć malownicze zakątki i szlaki, porośnięte drzewkami oliwnymi, kwiatem jaśminu i pomarańczy.

Transfer z lotniska w Monastirze trwa ok. 90 minut, z Tunisu ok. 60 minut.
Przeczytaj także: Regiony w Tunezji Miasta w Tunezji