Tunezja Temperatura 18°C luty / Średnia temperatura

Tunezja Tunezja

Kurs średni wg NBP
1 TND = 1,373200 PLN 27.02.2021
Stolica Tunis
Powierzchnia 163 600 km2
Ludność ok. 10 mln
Język arabski
Napięcie 220 V
Waluta dinar tunezyjski (TND)
Wizy Obywatele polscy udający się do Tunezji są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni (od 8 sierpnia 2009 r.).

Paszporty Paszport powinien być ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące od daty planowego opuszczenia Tunezji. Wjazd do Tunezji powinien nastąpić na podstawie paszportu nie budzącego wątpliwości, co do jego autentyczności. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne dokumentu, zamazane wizy, dane osobowe, niewyraźne pieczęcie mogą spowodować uciążliwą procedurę wyjaśniającą lub cofnięcie z granicy.
Szczepienia, służba zdrowia Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że za zgodą tunezyjskiego Ministerstwa Zdrowia podjęto decyzję o zezwoleniu dla polskich turystów (z wycieczek pakietowych - przelot + zakwaterowanie + transfer) na wjazd do Tunezji bez obowiązku posiadania wyniku testu PCR.
Wszyscy Klienci, którzy wykupili pakiet turystyczny (tj. bilet lotniczy, transfery i hotel), muszą mieć ze sobą wydrukowany Voucher podróżny ważny przez cały okres pobytu w Tunezji (daty pobytu w hotelu muszą być zgodne z datami zakupionych biletów lotniczych). Z informacji otrzymanych od linii lotniczych, obsługujących przelot do Tunezji wynika, że pasażerowie, którzy stawią się przy stanowisku odprawy na lotnisku bez Vouchera podróżnego ważnego przez cały okres pobytu w Tunezji (pakiet turystyczny) NIE ZOSTANĄ zaakceptowani na lot czarterowy.Łącznie wymagane jest:
- wypełnienia Formularza Podróżnego: https://bit.ly/31b5ZJe (formularz można wypełnić najpóźniej w samolocie),
- wypełnienia Deklaracji zdrowia,
- posiadania przy sobie wydrukowanego vouchera hotelowego oraz biletu lotniczego.
Na tą chwilę elektroniczny formularz podróżnego nie działa prawidłowo dla Polski dlatego klienci korzystają z papierowej wersji rozdawanej w samolocie jak również z papierowej deklaracji zdrowotnej.
Bezpieczeństwo Tunezja jest krajem bezpiecznym dla turystów. Ograniczenia w swobodzie podróżowania mogą występować tylko w rejonach południowych (tereny pustynne: obowiązek posiadania pilota, zgłoszenie trasy, odpowiednie wyposażenie samochodów, meldowanie się na posterunkach wojskowych).
Przeczytaj także: Regiony w Tunezji Miasta w Tunezji