Port el Kantaoui Temperatura 17°C styczeń / Średnia temperatura

Port el Kantaoui
Tunezja Tunezja / Sousse

Przeczytaj informacje o regionie:
Port El Kantaoui położony w niedalekiej odległości od Sousse. To malownicza, ekskluzywna miejscowość wypoczynkowa. Nowoczesne centrum turystyczne ze wspaniałymi hotelami i ośrodkami z apartamentami położone jest przy imponującym wielkością porcie jachtowym. W pobliżu przystani znajdą Państwo liczne restauracje, przytulne kawiarnie, bary i butiki. Przepiękne obszary zielone przeplatają się tu z drzewami oliwnymi.

W miejscowości odkryjemy wiele pięknych miejsc nadających się na długie, nastrojowe spacery. Można tu wspaniale odpocząć na pięknej piaszczystej, plaży. Bogata oferta sportów oraz rozrywki zachęcają do aktywniejszych form wypoczynku. Atrakcją jest 36-dołkowe pole golfowe zajmujące obszar 130 ha. Dzięki swemu centralnemu położeniu Port El Kantaoui oferuje interesujące wycieczki w inne, ciekawe zakątki kraju. Warto wybrać się w podróż statkiem o szklanym dnie i mieć możliwość podziwiania fascynującego podwodnego świata.

Życie nocne miejscowości skupia się wokół wielu restauracji, pubów i dyskotek skupionych na przeciwko portu jachtowego, który jest w stanie pomieścić aż 300 jachtów. Do najbardziej popularnych restauracji w tym regionie należą między innymi słynne La Daurade, albo Les Emirs serwujące wyszukane, tradycyjne, regionalne przysmaki. Ci którzy w czasie urlopu lubią poszaleć i poczuć dreszczyk ryzyka nie będą zawiedzeni ? niedaleko portu znajduje się również kasyno.

[foto1]Doskonale utrzymane zaplecze turystyczne, restauracje, dyskoteki, sklepy i obiekty sportowe sprawiają, że Sousse i Port El Kantauoi, to idealne miejsce do spędzenia urlopu. Dodatkową atrakcją miejscowości jest fakt, że działają tu organizacje turystyczne, które oferują turystom specjalne rejsy najbardziej popularnymi szlakami morskimi. Za środek transportu służą luksusowe jachty, łodzie ze szklanym dnem, które świetnie sprawdzają się w rejsach mających na celu obserwowanie życia delfinów. Ci, którzy preferują wypoczynek na lądzie, mogą udać się na konną przejażdżkę, albo skorzystać ze specjalnej oferty wycieczek na wielbłądach.
Przeczytaj także: Regiony w Tunezji Miasta w Tunezji