Fethiye Temperatura 13°C luty / Średnia temperatura

Fethiye
Turcja Turcja / Wybrzeże Likijskie

Przeczytaj informacje o regionie:
Okolice i same miasto Fethiye należą do jednych z najchętniej odwiedzanych rejonów Turcji. To stojące na podwalinach starego Telmessos miasto ma nie tylko duże znaczenie dla regionu, ale też urok, któremu trudno się oprzeć. Dzięki rozległej zatoce, szerokiej promenadzie w pobliżu portu z licznymi barami i restauracjami oraz dzielnicy targowej w centrum, Fethiye oferuje dużą różnorodność rozrywek.

Panuje tu spokojna śródziemnomorska atmosfera. Wspaniałe otoczenie obfituje w ciche zatoczki z kryształową wodą w kolorze turkusu, urocze wysepki i porośnięte piniami wzgórza.Wszystko to stwarza wspaniałe warunki do wypoczynku.

[foto3]Obok cichych, przepięknych, egzotycznych zatoczek, w tej uroczej miejscowości można zwiedzić światowej klasy zabytki i cuda przyrody. Na północ od Fethiye znajdują się wykute w stromej, górującej nad miastem ścianie tajemnicze grobowce skalne, których powstanie datuje się na VI-IV w.p.n.e. Największym i najpiękniejszym jest grobowiec Amyntasa.

Natomiast 6 km na południe od Fethiye znajduje się "miasto duchów" - Kayakoy. miasto to zamieszkiwali Grecy, w 1924 roku zostali wysiedleni do swojego kraju. Od tego czasu opustoszałe miasto niszczeje.
Przeczytaj także: Regiony w Turcji Miasta w Turcji