Incekum Temperatura 16°C luty / Średnia temperatura

Incekum
Turcja Turcja / Riwiera Turecka

Przeczytaj informacje o regionie:
Incekum znajduje się 98 kilometrów od miejscowości Antalya. Tutejsza 1,5-kilometrowa plaża należy do najpiękniejszych na całym tureckim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Właśnie dlatego jest to miejscowość tak popularna wśród starszych i młodszych wczasowiczów. Incekum jest otoczony malowniczym lasem sosnowym, który stanowi wspaniałą dekorację dla wielu hoteli w tym regionie.

[foto1]Nazwa Incekum oznacza "delikatny piasek". Nazwa ta pochodzi od otoczonej przez rafy, skały i zielone wzgórza długiej i piaszczystej plaży. Incekum rozciąga się między Side i Alanyą około 40 km wzdłuż plaży. Liczne małe miejscowości, w których dominuje głównie rolnictwo (większość rolników żyje z uprawy bananów) zmieniają się w ośrodki wczasowe.

Do wszystkich tych miejscowości i ośrodków wczasowych mogą Państwo dotrzeć tanio i szybko dzięki kursującym regularnie minibusom, zwanym dolmuszami. Wartymi zobaczenia celami wycieczek są np. oddalona o ok. 60 km Alanya z cytadelą, jaskinia stalaktytów, grota pirata i zatoka Kleopatry, ogromny i zachowany w dobrym stanie amfiteatr w Side.

Dojazd autobusem z lotniska w Antalya ok. 2 godzin
Przeczytaj także: Regiony w Turcji Miasta w Turcji