Załatwianie formalności

To niestety najmniej miła, choć konieczna czynność towarzysząca wakacyjnym podróżom. Normy prawne i warunki uczestnictwa określane przez organizatora imprezy turystycznej zazwyczaj są osobno określane dla dorosłych i dla dzieci. Informacje na temat proponowanych zniżek znajdziecie Państwo przy każdej ofercie naszego portalu.

Składanie wniosków o wizę dla dzieci

Dla każdego dziecka powyżej 14 roku życia, ubiegającego się o wizę należy ustalić termin spotkania z konsulem. Dzieci poniżej 14 roku życia nie muszą przychodzić na spotkanie osobiście. Obowiązkowo na rozmowę muszą stawić się obydwoje rodzice dzieci do 14 roku życia, przedstawiając swoje dowody osobiste, paszporty oraz odpis zupełny aktu urodzenia dziecka. Jeśli prawa rodzicielskie przysługują tylko jednemu z rodziców lub innym opiekunom, należy przedstawić odpowiednie dokumenty potwierdzające ten fakt. Jeśli jedno z rodziców nie żyje, musimy przedstawić akt zgonu.

Na granicy

Dzieciom do lat 5 wystawiane są paszporty tymczasowe nie zawierające danych biometrycznych. Dzieci starsze mogą także przekroczyć granicę UE na podstawie własnego dowodu osobistego lub paszportu.

Płatności za usługi i atrakcje hotelowe

Dzieciom w wieku od 2 do 12 lat często przysługują zniżki, dotyczące zarówno dojazdu na miejsce zakwaterowania, jak i udogodnień oferowanych przez hotel.

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat płatności i organizacji pobytu rodzinnego, zapraszamy na strony naszego Vademecum Turysty, do działu pytania i odpowiedzi. W części poświęconej dzieciom znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez naszych klientów, które rozwieją Wasze wątpliwości i obawy.

Przed wyjazdem poczytaj Przewodnik