Jaką ofertę wybrać?

Jeśli planujemy wypoczynek z dziećmi, musimy wziąć pod uwagę wszelkie aspekty związane nie tylko z samym pobytem w hotelu, organizacją imprezy, ale również z dojazdem na miejsce wypoczynku. W ofercie Wakacji.pl znajdziecie Państwo szeroki wybór hoteli, posiadających udogodnienia dla rodzin z dziećmi.
Wakacje proponujemy rezerwować na długo przed terminem wyjazdu z dwóch powodów - na wakacje z dziećmi jeździ cała Europa, więc jeśli chcemy mieć gwarancję miejsc w hotelu najbardziej odpowiadającym naszym wymaganiom, na rezerwację zdecydujmy się odpowiednio wcześniej przed wybranym terminem. Taka rezerwacja często objęta jest promocją, która dotyczy właśnie najmłodszych.

Hotel przyjazny dla dziecka

W dniu dzisiejszym standard wielu obiektów wypoczynkowych, zarówno w Europie, jak i na innych kontynentach, pozwala na spędzenie wakacji dokładnie w taki sposób, w jaki sobie wymarzymy. Aby nie narażać się na niepotrzebny stres, wybierzmy biuro godne zaufania i sprawdzone. Zastanówmy się również, jaka opcja wyżywienia będzie najlepsza dla wszystkich członków rodziny. Z reguły internauci podróżujący z dziećmi wybierają opcję All Inclusive, która często przewiduje napoje i słodycze dla dzieci. Przed podjęciem decyzji warto poczytać forum dyskusyjne oraz informacje zawarte w przewodniku po wybranym przez nas regionie. Rozpoznanie miejsca pobytu pozwoli nam zorientować się, czy wybrany ośrodek wakacyjny jest bezpieczny i przyjazny dla naszego dziecka. Jeśli chcemy poznać opinię wczasowiczów, którzy przed nami mieli okazję spędzać wakacje w upatrzonym przez nas hotelu, poczytajmy opinie internautów publikowane przy prezentacji oferty i zakładce opinie na stronie głównej oraz zapoznajmy się z rekomendacją naszych doradców wakacyjnych. Uzyskanie rzetelnej informacji z wielu źródeł, zapobiegnie naszemu rozczarowaniu i zagwarantuje udane wakacje.

Dziecko na plaży

Jeśli decydujemy się na pobyt w hotelu, warto zwrócić uwagę zarówno na wyposażenie samego obiektu, jak i na okolicę, w której się znajduje. Jeśli wybierzemy wypoczynek nad morzem, zorientujmy się, jakiego rodzaju jest plaża - radzimy wybrać piaszczystą o delikatnym piasku i łagodnym spadzie do morza. Jeśli plaża przy hotelu jest kamienista lub żwirowa, a w wodzie żyją zwierzątka bądź kłujące rośliny (np. jeżowce w Adriatyku), powinniśmy kupić dziecku specjalne sandałki do chodzenia po kamieniach. Warto zdecydować się na hotel, który leży z dala od ruchliwych ulic i głośnego centrum. Należy też pamiętać o ochronie dziecka przed promieniami UV np.: nakrycie głowy, parasol przeciw słoneczny i zakupić kremy z odpowiednimi filtrami - dla wrażliwej dziecięcej skóry, najbardziej odpowiednie są te zawierające filtry 20, po jakimś czasie, możemy stosować kremy z filtrem 15.

Animacje i udogodnienia

Animacje to program rozrywkowy organizowany zazwyczaj przez wykwalifikowanych, młodych animatorów, zatrudnionych przez hotel - przewiduje wszelkiego rodzaju zabawy i gry grupowe, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zabawy dla dzieci to między innymi gry zespołowe, zajęcia plastyczne, konkursy, np. w budowaniu zamków z piasku lub zręcznościowe. Hotele 4* i 5* często posiadają mini kluby dla dzieci, wyposażone w zabawki i place zabaw. Jeśli nasza pociecha jest za mała, aby brać udział w animacjach, a my chcemy mieć trochę czasu dla siebie, możemy skorzystać z pomocy opiekunki (bebysitting) - zamówienie takiej usługi jest zazwyczaj płatne. Dodatkowe udogodnienia przewidziane w pakietach rodzinnych to baseny z brodzikiem o odpowiednim poziomie wody, krzesełko dziecięce w restauracji, pokój gier oraz specjalny bufet, z menu odpowiednio dopasowanym do wieku dziecka. Jeśli nasze dzieci są aktywne, warto zorientować się, czy istnieje możliwość uprawiania sportów wodnych i wypożyczalnie sprzętu sportowego. Wiele ofert zawiera szczegółowe informacje na temat proponowanych sportów - do najchętniej wybieranych przez rodziny należą pływanie na bananie, rowery wodne, szaleństwa w aquaparkach i na plażowych zjeżdżalniach wodnych oraz snorkowanie w płytkich lagunach.