Wczasy Rosja

Znaleziono 9 ofert spełniających kryteria
Sortuj od
Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyżej ocenianych
Wielkoruskim szlakiem
Rosja / Wyc. Objazdowe

Wielkoruskim szlakiem

15.05.2021- 25.05.2021
10 dni
Katowice, Warszawa, Wrocław (+3)
Poznań, Łódź, Augustów
śniadania
Rainbow
PROMOCJA: ubezpieczenie obejmujące ochronę w zakresie Covid-19 GRATIS

2 838

za osobę
Z Moskwy do St.Petresburga - sen o Imperium
Rosja / Wyc. Objazdowe

Z Moskwy do St.Petresburga - sen o Imperium

16.09.2021- 25.09.2021
9 dni
Warszawa - Chopin
zgodne z programem
Rainbow
PROMOCJA: ubezpieczenie obejmujące ochronę w zakresie Covid-19 GRATIS

4 833

za osobę
Zima w imperialnych stolicach
Rosja / Wyc. Objazdowe

Zima w imperialnych stolicach

20.03.2021- 27.03.2021
7 dni
Warszawa - Chopin
zgodne z programem
Itaka

5 349

za osobę
Imperialne stolice
Rosja / Wyc. Objazdowe

Imperialne stolice

25.09.2021- 02.10.2021
7 dni
Warszawa - Chopin
śniadania
Itaka
PROMOCJA: tylko 15% zaliczki, pakiet gwarancji GRATIS

4 599

za osobę
Rosja Sankt Petersburg i Wyspy Sołowieckie
Rosja / Wyc. Objazdowe

Rosja Sankt Petersburg i Wyspy Sołowieckie

07.06.2021- 14.06.2021
7 dni
Warszawa - Chopin
zgodne z programem
Prestige Tours

4 792

za osobę
Złoty Pierścień Wielkiej Rusi
Rosja / Wyc. Objazdowe

Złoty Pierścień Wielkiej Rusi

01.05.2021- 08.05.2021
7 dni
Warszawa - Chopin
zgodne z programem
Itaka
PROMOCJA: tylko 15% zaliczki, pakiet gwarancji GRATIS

5 439

za osobę
Mongolia Rosja z Bajkałem i przelotem nad pustynią Gobi
Rosja / Wyc. Objazdowe

Mongolia Rosja z Bajkałem i przelotem nad pustynią Gobi

12.06.2021- 26.06.2021
14 dni
Warszawa - Chopin
zgodne z programem
Prestige Tours

13 161

za osobę
Rosja /Syberia/ - Rejs po rzece Jenisej
Rosja / Wyc. Objazdowe

Rosja /Syberia/ - Rejs po rzece Jenisej

05.08.2021- 18.08.2021
13 dni
Warszawa - Chopin
zgodne z programem
Logos Tour
16 013 zł-4%

15 400

za osobę
Biegun Północny
Rosja / Wyc. Objazdowe

Biegun Północny

27.06.2021- 10.07.2021
13 dni
Warszawa - Chopin
zgodne z programem
Prestige Tours

125 135

za osobę

Zastanawiasz się, gdzie tym razem pojechać na wakacje? A co powiesz największe na świecie państwo – Rosję? Rozciąga się od Morza Bałtyckiego przez północną Azję aż po Ocean Spokojny. Między wyspami w cieśninie Beninga Rosję dzieli od Ameryki Północnej jedynie 4 kilometry! Ten fascynujący kraj nazywany bywa „płucami Europy”, ilością lasów ustępując jedynie obszarowi Amazonii. Wczasy w tym kraju mogą być źródłem pięknych wspomnień!

 • Gdzie najlepiej jechać do Rosji?

  Wycieczki do Rosji cieszą się dużą popularnością. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię spontaniczne Last Minute czy też zorganizowane kilkunastodniowe wycieczki w Rosji, każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Aby zgłębić tajemnice państwa rosyjskiego konieczny będzie pobyt osławionej Moskwie. Czy wiesz, że żyje tam niemal trzykrotnie więcej miliarderów (zwanych w tym kraju oligarchami), niż w Nowym Jorku? A moskiewskie metro ma 200 stacji i przewozi dziennie (codziennie!) od 8 do 10 milionów mieszkańców? To z Moskwy stamtąd wyrusza najdłuższa na świecie linia kolejowa, zwana transsyberyjską, mająca swoją końcową stację we Władywostoku. Wiele osób decyduje się na kilkudniową podróż pociągiem, której celem jest podziwianie niepowtarzalnych, szybko uciekających za oknem widoków oraz doświadczenie przechodzenia przez liczne strefy czasowe. A mówi się, że czas ucieka bezpowrotnie! W stolicy nie sposób uniknąć wizyty w Muzeum Wódki, gdzie za 200 rubli można je zwiedzić z przewodnikiem i skorzystać z możliwości degustacji wybranych trunków. Dla tych, którzy lubią oryginalne pamiątki, w Muzeum czeka również tematyczny sklepik. Moskwa słynie z Placu Czerwonego, którego nazwa pochodzi od słowa „krasny”, co w języku rosyjskim oznacza zarówno czerwony, jak i piękny. Miejsce to jest głównym punktem na mapie każdego turysty, toteż należy się uzbroić w cierpliwość, gdyż w przechadzce nieodzownie towarzyszyć będą inni zwiedzający. To właśnie stolicę oraz Petersburg odwiedza największa ilość turystów – łącznie aż 90% wszystkich odwiedzających ten kraj. Wycieczki do obu tych destynacji organizuje biuro Rainbow, które w 3-gwiazdkowych hotelach oferuje śniadania w formie bufetu oraz dodatkowo obiadokolacje dla chętnych. Nie czekaj ani chwili dłużej i skorzystaj z wyjątkowo korzystnej oferty Last Minute!

 • A jeśli nie Moskwa to co?

  Czy wiesz, że Bajkał ma głębokość 1642 metrów, a jego długość wynosi niemal tyle, ile linia między najdalej wysuniętymi na północ i południe punktami Polski? Co ciekawe, to właśnie polskim zesłańcom zawdzięczamy precyzyjne pomiary tego jeziora. Mieszkańcy jednej z wyłaniających się z wody wysp – Olchon – korzystają z tego obszaru w każdy możliwy sposób, od wyławiania ryb, które następnie wędzą, po trenowanie łyżwiarstwa w trakcie sprzyjającej zimowej aury. Koniecznie wypróbuj omula bałkajskiego wędzonego chałupniczym sposobem przekazywanym od wielu pokoleń. Brzmi dobrze? W takim razie mamy dobrą wiadomość! Wycieczki w te okolice organizowane są przez biura podróży Logos Tour oraz Rainbow, a w ich trakcie odwiedzić można najbardziej zielone punkty na mapie. Okolice te wyróżniają się bowiem różnorodnością fauny i flory. A po dniu pełnym atrakcji, podaruj sobie chwilę odpoczynku dla ciała i ducha, korzystając z hotelowego masażu i stawiania baniek – Rosjanie korzystają z ich dobroczynnych działań regularnie. Atrakcyjnym kierunkiem na wakacje w Rosji jest też Petersburg. To najbardziej wysunięte na północ miasto na świecie, co sprawia, że tak jak w krajach skandynawskich występują tam tzw. „białe noce”. W tych okresach słońce niemal nie zachodzi, sprawiając, że noce są krótkie i jasne. Miasto to słynie ponadto z przepięknej architektury, którą podziwiać można przez całe długie dnie, przechadzając się uliczkami i licznymi mostami. Daj się porwać niezwykłej aurze miejsca, które bywa nazywane Wenecją północy! Z touroperatorem, który zadba o organizację wyjazdu w najdrobniejszych szczegółach, odwiedzisz najpopularniejsze miejsca i wrócisz do zacisza domowego z głową pełną wspomnień i kończącą się pamięcią aparatu. Tylko w tym miejscu doświadczyć można wyjątkowego bogactwa, z którego słynie Wielki Pałac Peterhof, oraz zobaczyć jedyną w swoim rodzaju kolekcja dzieł sztuki w muzeum Ermitaż.

 • Rosja – pogoda i temperatura

  Ze względu na rozmiar tego kraju prognozy dla poszczególnych obszarów znacząco się między sobą różnią. W okresie letnim zarówno w Moskwie, jak i w Petersburgu panują temperatury zbliżone do tych, które znamy z Polski i innych krajów europejskich, warto zatem przewietrzyć szafę swoich sezonowych ubrań i pamiętać o wygodnych sandałach. Pogoda w Rosji bywa jednak nieprzewidywalna. Przeciwdeszczowe płaszcze pozwolą na aktywne zwiedzanie nawet w mniej dogodnych warunkach, więc należy pamiętać o sprawdzeniu prognozy pogody w Rosji na kilka dni przed planowaną wycieczką i odpowiednim ekwipunku. Pamiętaj jednak, że Rosja to najzimniejszy na świecie kraj, ze średnią roczną temperaturą -5,5oC! Tak niski wynik jest zasługą bardzo mroźnych zim panujących w obszarach Rosji o klimacie subarktycznym. Jeśli chcesz lecieć do Rosji, by doświadczyć tego niepowtarzalnego mrozu, polecamy termin styczniowy.

 • Loty i przejazdy autokarowe do Rosji

  Zależnie od destynacji można wybrać lot z Warszawy albo udać się na wycieczkę autokarową z takich lokalizacji jak Augustów, Częstochowa, Katowice, Warszawa, Poznań i Łódź. Tanie loty do Rosji można znaleźć samodzielnie, ale upolowanie biletów w dobrej cenie, w konkretnych terminach nie zawsze jest proste. Może się okazać, że dużo korzystniej będzie kupić miejsce na wycieczce organizowanej przez biuro podróży. Zwłaszcza, że mamy na stronie także wyjątkowo korzystne okazje Last Minute. Zarówno lot do Moskwy, jak i do St. Petersburga, trwa zaledwie 2 godziny. A ile trwa podróż do Rosji w przypadku wycieczek autokarowych? Pierwszy dzień to przejazd przez Polskę, Litwę i Łotwę oraz kwaterunek w hotelu. Kolejnego dnia następuje wyjazd do Rosji.

 • Ceny w Rosji

  Rosja nie należy do krajów, które dokonają spustoszenia w Twoim portfelu, ceny w sklepach są bowiem porównywalne z naszymi. Przykładowe ceny za podstawowe produkty to np. chleb – 2,50 zł, butelka wody (1,5 l) – 2 zł, ser żółty w plasterkach – 4 zł za 100g. Jeśli preferujesz spokój w czasie wakacji, a kuchenne czynności nie należą do najbardziej przez Ciebie lubianych, mamy dobrą wiadomość – większość wycieczek zawiera w cenie wyżywienie. Zwykle są to śniadania i obiadokolacje, czasami same śniadania. Wśród dostępnych ofert okazja goni okazję, przejrzyj więc nasze propozycje i wybierz idealną dla siebie.

 • Co przywieźć z Rosji?

  Zwyczaj parzenia herbaty w Rosji jest bardzo głęboko zakorzeniony. Niezależnie od regionu, herbatę pije się w tym kraju z czcią i oddaniem. Jednym z podstawowych narzędzi przydatnych w tym niemal medytacyjnym rytuale jest samowar. W wielu turystycznych kawiarenkach stoi on jedynie na półce, oczywiście należycie wyeksponowany, zaś herbatę polewa się odwiedzającym z imbryczków. Samowar pozostaje jednak bardzo ważnym symbolem i nabyć go można w każdym mijanym sklepie z pamiątkami. Kolejnym elementem kultury, osławionym i znanym na całym świecie jest matrioszka. Ta pamiątka z Rosji może składać się z kilku do kilkunastu figurek, a materiałem służącym do jej wytworzenia jest oryginalnie drewno, choć napotkać można również nowocześniejsze, choć i nie tak atrakcyjne i jakościowe, wersje z plastiku.

 • Co zabrać na wakacje do Rosji?

  Ponieważ języki polski i rosyjski wywodzą się z tej samej rodziny języków słowiańskich, istnieje duża szansa na porozumienie się z mieszkańcami tego kraju. Słyną oni z wylewności i gościnności i bardzo doceniają starania grzecznościowej rozmowy. Poza uśmiechem na twarzy wyposażyć się należy w wygodne obuwie oraz nieodzowny aparat. Jeśli pragniesz skorzystać z wizyty w lasach i podziwiać arkana świata przyrody, nie zapomnij o odpowiedniej ochronie przed owadami. Przed wyjazdem warto się również zaopatrzyć w ruble rosyjskie, choć w większych miastach z łatwością zlokalizować można bankomaty, a i płatności kartą są prawie akceptowane. Wypoczynek w Rosji czeka na Ciebie! Zapnij pasy i rozkoszuj się pyszną kawą na pokładzie wygodnego samolotu lub autokaru, który zabierze Cię w podróż życia!

 • Rosja – informacje

  • Flaga Rosji: Oficjalna flaga państwowa zmieniała się na przestrzeni wieków, ostatecznie ma trzy poziome pasy: biały, niebieski oraz czerwony.
  • Mapa Rosji: Jako największe państwo świata, terytorium Rosji zajmuję powierzchnię 17 075 400 km² i graniczy z aż 14 krajami od zachodu i południa.
  • Stolica Rosji: Moskwa.
  • Czas w Rosji: Jako jedyny na świecie kraj ten ma aż 10 stref czasowych! Czas moskiewski to GMT+3h, należy zatem przesunąć wskazówki o jedną godzinę do przodu.
  • Waluta w Rosji: Rubel rosyjski.
  • Język: Językiem urzędowym zgodnie z konstytucją jest język rosyjski, choć na terenie poszczególnych republik w obiegu jest oficjalnie 27 innych języków.
  • Hymn Rosji: Hymn państwowy został przyjęty przez prezydenta Władimira Putina w roku 2000 i jest on adaptacją pieśni powstałej w roku 1944.
  • Zabytki Rosji: Do najczęściej odwiedzanych miast i flagowych zabytków zalicza się Plac Czerwony i Cerkiew Wasyla Błogosławionego w Moskwie, Twierdzę Pietropawłowską, Pole Marsowe, Ogród Letni, Ermitaż w Petersburgu, Cerkiew Zbawiciela, Sobór Objawienia Pańskiego w Irkucku.
  • Historia Rosji: Dzieje Rosji obfitują w krwawe wojny i konflikty zbrojne, a ciekawostką jest, że do dnia dzisiejszego kraj ten nie podpisał z Japonią traktatu pokojowego kończącego II Wojnę Światową.
  • Niezbędne dokumenty: Paszport i wiza. Do wniosku obligatoryjne jest posiadanie ważnego minimum 180 dni paszportu, aktualna fotografia oraz ubezpieczenie. Wiza turystyczna wystawiana jest na okres maksymalnie 30 dni.
Salony sprzedaży

Zarezerwuj wycieczkę w jednym ze 0 salonów w całej Polsce. Odwiedź nas osobiście w Twoim mieście: