Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
Wycieczki z Agadiru Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Maroko, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Wycieczki z Agadiru

WItam! Może Kotośmógłby mi polecić wycieczki fakultatywne z Agadiru? Jaki wybrać kierunek, co warto zobaczyć- które biuro i ile kosztują? Pozdrawiam!

Czyżby nikt nie jeździł na wycieczki z Agadiru???

Komentarz

kilka dni temu pisałem na ten temat - wiadomości co prawda niezbyt świeże, ale tam zbyt dużo się nie zmienia
      Wkleję to, co pisałem wcześniej:

w <a href="http://www.maroko.pl" target="_blank">maroko</a> byłem, dość dawno już - w 2005r.
      Byłem na 7+7, więc za dużo z fakultettów nie korzystałem, bo dużo widziałem na objazdówce.
      Jeśli chodzi o fakultety byłem na wycieczce Tiznit - Tafraout (Antyatlas). Moim zdaniem warto, bo widoki są piękne. No i w miasteczkach tych można obejrzeć dużo typowych dla Maroka luster.. Fajne są, ale o tym więcej może opowiedzieć Ci Żmijka - ona jest tu Guru w temacie marokańskich luster ))
      Jeżeli będziesz na pobycie tylko,to moim zdaniem koniecznie musisz się wybrać na północ, czyli do Marrakeszu. I jeśli po drodze będzie możliwość, to obejrzeć miasteczko As-sawira (Essaouira). I jeżeli będzie możliwość to MArrakesz koniecznie dwodniowy. A to po to, żeby wieczorem obejrzeć Plac Jemaa el-Fna. Bardzo ciekawe i magiczne miejsce, które najlepiej się "czuje" po zapadnięciu zmroku. I koniecznie spróbuj tam soku pomarańczowego wyciskanego na świeżo.. Lepszego nigdzie nie piłem. Znajdziesz go bez problemu ))
      Z ciekawszych miejsc wartych zobaczenia w Maroko to jeszcze Fez i jego farbiarnie skór oraz najciekawszą jaką widziałem Medinę.
      Z fakultetów to jest jeszcze fajna wycieczka, na której ja nie byłem, ale bardzo chwalili znajomi. Nie pamiętam jak się nazywała, ale wyprawa polegała na tym, że jechało się na piękną plażę z czyściutką wodą w oceanie - bo niestety ta w Agadirze jest taka sobie. O ile się nie mylę była to "Little Sahara".
      Będąc w Agadirze warto jeszcze wybrać się w dwa miejsca:
      1. Kazba - bez problemu ja zlokalizujesz - widać ją z całego miasta. Dotrzeć można na piechotę - tylko dla wytrwałych albo taksówką. My wybraliśmy tę drugą opcję - oczywiście po mocnym targowaniu się Kazba - poza wartościami historycznymi - to piękny punkt widokowy na cały Agadir.
      2. Podziwianie wschodu słońca z ujścia rzeki - tu dużo opowiedzieć może Ci Nuska, bo to ona mnie namówiła na tę wyprawę. Wstaje się wcześnie rano, w plecak jakaś bułka, albo baton, coś do picia - piwko np )) i wyruszasz zprzynajmniej godzinkę przed wschodem. Dochodzisz do oceanu i idziesz w lewo - daleko, daleko!!! Ujście rzeki jest aż za Pałacem Króla. Wyprawa dość męcząca, ale naprawdę warto. W ujściu rzeki zbiera się wszelkiego rodzaju ptactwo (m.in. flamingi, pelikany), kraby, inne zwierzaki... W połaczeniu ze wschodzącym nad pałacem słońcem? Ech!!!!! Wrażenie, które pozostaje do końca życia!!!!

[%sig%]

Komentarz

jeszcze to, co kulejaca_zmijka dopisała:

Ale Mani sie rozpisal nic dodac nic ujac
        soku w Marrakeszu faktycznie MUSISZ sprobowac i koniecznie na 2 dni !!!!
        a w samym Agadirze dodam jeszcze medine... mozna na pieszo albo taxi, albo busami spod hoteli , jeszcze jest mini zoo...faktycznie mini ale mozna isc na spacer, muzeum, a w soboty wieczorem jak bedziesz miala okazje idz na duzy plac bo przyjezdzaja tam nowożency z weselnikami by sobie zrobic fote
        aaaaa jeszcze port gdzie ładują sardynki
        z fakulteteow z tego co pamietam byl chyba polow rekina a raczej rekinka z potem jego konsumpcja

[%sig%]

Komentarz

i jeszcze

- i jedna bardzo ważna rzecz- nie daj się namówić na Casablankę.. Poza meczetem nie ma tam naprawdę nic ciekawego!!! Chyba, że replika baru z filmu.. Poza tym to jeden wielki nieciekawy moloch...

[%sig%]

Komentarz

i jeszcze przeklejam dalszy ciąg wypowiedzi Żmijki:

Autor: kulejaca_zmijka 19-06-2008 23:12 wyślij odpowiedź

mam fakultety !
            http://marokofoto.w.interia.pl/wyc1.jpg
            http://marokofoto.w.interia.pl/wyc2.jpg

i sprobuj tagine tradycyjna marokanska potrawe
            a w ogole na karawanie kiedys zaczelam pisac o maroku i tam jest o Agadirze...kopiuje :

Suk w Agadirze jest czynny każdego dnia z wyjątkiem poniedziałku.
            Najprościej dojechać &#8220;petit taxi&#8221;, prosząc o zawiezienie na suk. Za kurs powinno się zaplacic mniej niż 15 DM.

Medina, - obok tradycyjnej architektury bazującej na regionalnych materiałach takich jak drewno, kamień, glina, zobaczyć tam można współczesne warsztaty rzemieślników i artystów. W medinie Agadiru zachwycicie się urzekająca architektura, finezyjnymi detalami, urokliwymi wąskimi uliczkami albo odkryjecie sekrety marokańskiego rzemiosła.
            Czynne każdego dnia. Specjalny minibus zabiera turystów spod hoteli do samej medyny.
            Przykładowy rozkład spod niektórych hoteli:
            Anezi: 9.05, 11.00, 14.35, 16.30
            Oasis: 9.00, 14.30
            Al. Moggar: 9.00, 14.30
            Na minibus oznaczony napisem &#8220;Medina d`Agadir&#8221; nalezy machac.
            Wyjazdy minibusem ( specjalnym z mediny do Agadiru ) : 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00.
            Bilety 60 MAD, dzieci 30 MAD &#8211; bilet w 2 strony.

W Agadirze jest lokalne muzeum poświecone codziennemu życiu mieszkańców południa Maroka. Mimo iż prezentowane w nim zbiory sa skromne to i tak dla nas Europejczyków stanowią swego rodzaju ciekawostkę i odkrycie.
            Czynne każdego dnia z wyjątkiem niedzieli w godz. 9.30 &#8211; 17.15
            Dzieci od 5 do 15 lat &#8211; 10 DM
            Powyżej 15 lat &#8211; 20 DM

Kolejka Petit Train - przejażdżka kolejka, której trasa wiedzie przez centrum turystycznego Agadiru, jest wygodnym, przyjemnym sposobem by poznać miasto. Stacja kolejki znajduje się obok hotelu &#8220;Kenzi Europe&#8221;. Przejażdżka trwa 35 minut.
            Każdego dnia, wyjazdy co 40 minut od 9.15 do 20.00.
            Bilety: dorośli 18 DM, dzieci 12 DM

****** &#8220;LE MIRAGE&#8221; - doskonała propozycja dla miłośników hazardu bądź po prostu dla tych, którzy chcą inaczej spędzić wakacyjny wieczór. Gry tradycyjne, ruletka, jednoręki bandyta, bar.
            Wstęp wolny &#8211; emocje gwarantowane. &#61514;
            Czynne od 16.00 do 05.00

W Agadirze jest kilka miejsc gdzie można potańczyć przy rożnej muzyce późnym wieczorem:
            - dyskoteka FLAMINGO &#8211; wstęp 70 MAD
            - dyskoteka PAPA***OO &#8211; wstęp 100 MAD
            - dyskoteka LE CENTRAL &#8211; usytuowanie dobre i międzynarodowa klientela. Dyskoteka w centrum strefy turystycznej, jedna z bardziej znanych w Agadirze, proponująca zabawę przy muzyce międzynarodowej. Otwarta każdego dnia od 24.00 do 3.30. Wstęp wolny dla Europejczyków. Atmosfera rozkręca się około 01.00.

ZOO czyli Ptasia dolina - na terenie tego zielonego, małego ptasiego zoo, położonego w centrum miasta, znajdują się alejki spacerowe, ławki i plac zabaw dla dzieci. Poza ptakami ( różowe flamingi, papugi ) można zobaczyć tam również kangury, muflony, lamy. Miejsce to jest odwiedzane przede wszystkim przez marokańskie rodziny z dziećmi.
            Czynne każdego dnia w godzinach 9.30 &#8211; 12.30, 14.30 &#8211; 19.00
            Bilety: dzieci od 2 do 10 lat &#8211; 3 DM, powyżej 10 lat &#8211; 5 DM.

W Agadirze znajduje się także kościół św. Anny. W niedziele msze o 10.00 i o 19.00 prowadzone są w kilku językach przez &#8220;rozrywkowego&#8221; księdza .

Agadir to największy na świecie port przeładunku sardynek. W porcie jest przystań dla jachtów i dobra restauracja w której można skosztować ryby. Przy porcie można tez kupić świeże owoce morza.

[%sig%]

Komentarz

Serdecznie dziękuję za informacje. zawsze jest lepiej, gdy planując wyjazd, człowiek nie opiera sie tylko na przewodnikach, bo często przewodnik swoje a rzeczywistość swoje.
              Pozdrawiam i mam nadzieję, ze niektóre miejsca mnie tez oczarują.

Komentarz

spoko Cię oczarują

[%sig%]

Komentarz

Trwa
                X

Fatal error: Access to undeclared static property: vB5_Autoloader::$_paths in /data/www/forum/forum/includes/vb5/autoloader.php on line 26