Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
PORTUGALIA w LIPCU Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Portugalia, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• PORTUGALIA w LIPCU

Witam wszystkich, bardzo proszę o wszelkie rady dotyczące pobytu w Portugalii. Co warto zobaczyć na Algarve, gdzie pojechać, z czego skorzystać, o czym nie zapomnieć? Gdzie można znaleźć jakieś fajne zakątki, gdzie jest trochę zapierających dech w piersiach widoków, a gdzie troszkę historii. Jak się poruszać po wybrzeżu - samochód, autobus, wycieczki organizwane przez lokalne biura podróży? Gdzie warto być na Algarve? Jak ciekawie spedzić czas? Czytałem opinie, że nie można zapomnieć o przylądku Św. Wincenta, o Lagos. O czym jeszcze? Miejscem mojej zakotwiczenia będzie Albufeira (miesiąc - lipiec), jednak chciałbym coś zobaczyć poza tym. Z góry dzięki Wszystkim za każdą najmniejszą wskazówkę. Pozdrawiam MG

I byłbym wdzięczny za wszelkie opinie wycieczki 7+7 z Triadą.

Komentarz

Hop Hooop czy ktoś z Was w tym roku lub ubiegłym korzystał z wycieczki Triady 7+7 i mógłby skrobnąć parę słówek?

Komentarz

w zeszłym roku z moim chlopakiem bylam na objazdowce triady 7+7 z wypoczynkiem w algarve - hotel navegadores. hotelik spelnial standardy oraz zgadzalo sie wszystko z katalogiem wiec nie bylo nawet na co ponarzekac. chociaz zdarzyly sie ciekawe wyjatki osobowosciowe ktore byly zle ze np. na sniadanie nie ma pomidora albo ogorka.
        podczas objazdu mielismy super pilotke Gosie! wiedze ma ogromna do tego poczucie humoru i jest bardzo sympatyczna. najbardziej zachwycilo nas Porto oraz Lizbona. hotele na objezdzie byly spoko, chociaz hotel setuba (pierwsza noc) tragedia!!!
        w navegadores mielismy blisko do hiszpanii wiec promoem jezdzilismy tam na lunch :-)
        rezydentka byla p.Kasia- swietna dziewczyna, profesjonalna , wiadomo czasem nie mogla czegos zalatwic bo to nie od niej zalezalo ale widac bylo ze robi wszystko zeby nam pomoc.
        generalnie triada 7+7 byla bardzo ok. radze wziac ze soba <a href="http://www.wypoczynek.pl" target="_blank">polska</a> wodeczke bo tam maja tylko rosyjska :-)

Komentarz

A co warto zobaczyć na samym wybrzeżu Algarve? Co mieliście najpierw zwiedzanie czy pobyt? Czy lot był do Faro czy do Lizbony?

Komentarz

my ladowalismy w Lizbonie-co bylo straszne bo musielismy jechac ponad 4 h na poludnie- ale o tym wiedzielismy bo to bylo w katalogu.oczywiscie byli i takie osoby ktore nie byly tego swiadome, ale my nauczeni doswiadczeniem czytamy katalog dokladnie i sprawdzamy gdzie jedziemy.
            bylismy na wycieczce w sewilli i na zachod (silves, goy monchique, lagos i przyladek sw wincenta) mozna bylo tez pojechac do fatimy i do lizbony -jednodniowe wycieczki. dodatkowo jeep safari, aqaparki, wycieczka po wschodnim wybrzezu. sporo tego. wg mnie najbezpieczniej kupowac u rezydenta, nawet jesli jest drozej, bo na wycieczkach kupowanych w miescie dwie apary z naszego turnusu sie zawiodly bo sie nie odbyly i kasy tez nie bylo.
            polecam przewodnik national geographic albo ten z wyborczej!
            co do kolejnosci objazd czy wypoczynek o tym dowiadujesz sie na lotnisku- jak zawsze z triada- nie jest to rozwiazanie idealne ale na to sie godzisz kupujac u nich wycieczke.

Komentarz

My lądujemy w Faro.

Komentarz

I jeszcze jedno pytanie. Czy w Lizbonie jest wystarczająco dużo wolnego czasu, aby wybrać się do Oceanarium?

Komentarz

Niestety, ale nie.
                  Oceanarium położone jest w dzielnicy Expo. Dojazd zajmuje trochę czasu, potem trzeba stac w kolejce po bilety, a samo przejście przez oceanarium zajmuje ok. 2 godziny.
                  Ja wybrałam Wybrzeże Lizbońskie(hotel 20km od Lizbony) więc na Oceanarium(i pobliskie centrum handlowe ) wybrałam się z mężem w czasie pobytu.
                  Wcześnie rano wyjazd- powrót późno wieczorem.

Pozdrawiam!

Komentarz

Witam
                    Wybieramy się z żoną 2.09.2008 do Portugalii 7+7 z Triadą. Wylot z Katowic do Faro. Zakwaterowanie podczas pobytu mamy w hotelu Aparthotel Albufeira Jardim.
                    Prosze o informację odn. tego hotelu i miejscowości Albufeira.

Komentarz

Witam. Wybieram sie na nadchodzące lato do Portugalii i juz staram sie szukac jakis informacji. Wstępnie pomyslałam miejscowości Monte Gordo. Hotel Vasco da Gama, Navegadores i Baia de Monte Gordo. Ceny wczasów w Potrugalii sa dośc wysokie , stąd i rozpietosc cenowa hoteli tez dośc wysoka.
                      Może ktos mógły napisac pare słów o miejscowości Monte Gordo? I o tych hotelach?
                      A może inny rejon ktos by mi polecił?
                      I jeszcze jedna: jaka jest odległosc miedzy Monte Gordo a Lizboną?
                      Dzięki i pozdrawiam tymczasem

Komentarz

hej,
                        Do Lizbony jest min. 300 km (w zaleznosci miejsca wypadowego na Algarve) i wycieczka na 1d mija sie z celem - na Lizbone trzeba co najmniej 2 dni, a i to jest za mało.

Moim zdaniem lepszy (ze wzgledu na baze wypadową - chyba ze jestes zainteresowana samym wypoczynkiem i lezakowaniem) byłby hotel gdzies w centralnej czesci Algarve. Sprawdz oferte Traveltime - maja cale wybrzeze.

Najlepiej oczywiscie wypozyczyc autko i zwiedzic CAŁE wybrzeze poczawszy od przyladka sw Wincentego az do granicy z Hiszp. Przyladek jest niesamowity, Lagos - tu mozna wynajac lodke z rybakiem i oplywac skalki albo zagladac do grot- niezapomniane chwile zwlaszcza gdy ocean "buja", Albufeira - b. ładne miasteczko, Portimao i Praia da Rocha - szerokie plaze i malownicze wybrzeze

Komentarz

...hm...za wczesnie poszlo

mozna tez zobaczyc marine w Vilamoura - najwiekszy pory jachtowy w Portugali, Faro z łądnymi deptakami handlow. katedrą i rezerwatem Ria Formosa i tysiacem bocianów i ich gniazd w kazdym mozliwym miejscu (ogolnie Algarve to ich miejscowka - zawsze bedą mi sie kojarzyly z Algarve), Tavira tez warta odwiedzenia. Kazde miejsce/miasteczko jest inne, niepowtarzalne, ze swoim klimatem. Podobnie z wybrzezem - moga byc piekne szerokie plaze lub male kameralne zatoczki.
                          Portugalia jest piekna i bezpieczna. wg mnie obok Hiszpanii i Włoch to najpieknieszy kraj Europy (moje big trio) i satysfakcja z urlopu gwarantowana.

samego monte gordo nie kojarze - bylam tylko przejazdem.

Komentarz

Dzięki wielkie.
                            Nie, nie, absolutnie nie mam zamiaru czasu spędza tylko na plaży. Przede wszystkim zwiedzanie. 300 km to nie tak mało, ale jakby wyporzyczyc samochód..Ale myślę, że są też biura lokalne, które organizują wycieczki.

Komentarz

My wlasnie autem wybralismy sie do Liz na 1 d - i uwierz mi mija sie to z celem - owszem bedziesz miala jako takie pojecie o miescie ale nic wiecej. Wyruszylismy rano, pokonanie trasy autostrada czy innymi drogami troche trwa, wjazd do miasta i zlokalizowanie parkingu tez - w samej Liz bylismy moze 4-5 godz.
                              A lokalnych biur nie widzialam - ale tez sie za nimi nie ogladalam.

Komentarz

Trwa
                              X