Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
Gdzie warto sie wybrac do Tajlandii? Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Tajlandia, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Gdzie warto sie wybrac do Tajlandii?

Witam, Szkoda, że tutaj nie ma takiej dyskusji jak na forum o Egipcie. Bo wrocilem ten kilka dni temu i rade z tego forum wiele mi dały. Ale moze ktos z Was mi tez pomoże. Planuje sie wybrac sam na Tajlandie (niestety dla innych za droga zabawa) Mam do Was kilka pytań: 1. Kiedy najlepiej ta jechac? (myslalem o lutym) 2. Ktory kurort turystyczny jest najlepszy i zktórego najlepiej pojeździedź na wycieczki turystyczne? (oby nie było tak daleko jak z Hurgardy w Egipcie) 3. Które polskie biuro podróży polecacie? 4. Co warto zobaczyć w Tajlandii? 5. Czy sa problemy z Internet czy jest mase kafejek internetowych? Jakie ceny? 6. Ile moze kosztowac taki wyjazd? 7. Jakie sa ceny wycieczek fakultatywnych? To na razie tyle. Prosiłbym o odpowiedź. Pozdrawiam, Marcin

cze Marcin! bylam w Tajlandii lipiec/sierpien tego roku.polecam ci bardzo ten cudowny kraj. na twoim miejscu nie wykupowalabym wycieczki w zadnym biurze podrozy tylko jechala na wlasna reke tak jak ja bylam.bilet wyniosl mnie wraz z oplatami lotniskowymi okolo 2800zł. ale mysle ze w lutym beda nizsze ceny. odradzam ci gotowe wycieczki bo wedlug mnie nieiele da sie na nich zobaczyc.samemu zobaczysz to co chcesz i o towarzystwo tez sie nie musisz martwic bo ludzie sa tam bardzo sympatyczni i rozrywkowi.na wyspach i na poludniu kraju jest bardzo duzo europejczykow.ceny za dobe hotelowa w Bangkoku to 40-50zł, na wyspie wynajecie bungalowu kosztuje okolo 20-30zł tam masz łóżko i łazienke zaraz przy plazy.posilki sa bardzo tanie.tylko nie mozesz dac sie oszukiwac bo tajlandczycy mysla ze wszyscy europejczycey sa bogaci i probuja wydrzec z nich jak najwiecej kasy.dlatego najlepiej jadac w malych,przyulicznych knajpach.tam dobry duzy obiad wyniesie cie ok.10-15zł.
    Szczegolni polecam ci wyprawe na wyspy:Ko-Chang,Pukhet i Kophangan.Oraz północ kraju (z poludnia autokar jedzie cala noc koszt okolo 30zł).Rejon Chiang-Mai jest zajeb...!! Tam w tajskich biurach podrózy organizowane sa wycieczki w góry i zwiedzanie Hill tribes-wiosek w których zyją ludzie z wymierajacych plemion.Taka 3-5dniowa wycieczka kosztuje okolo 300zł.polecam ci tez wynajecie samochodu.ja wynajelam wraz z kierowca bo niemam prawka to placilam 80zł za dobe.wynajecie skutera na dobe to koszt 15-25zł.

Komentarz

tak wogóle to jakbym mogla ci w czyms pomoc to napisz do mnie kate0407@wp.pl
      a z netem nie ma problemu.jest masa kawiarenek ceny 2-4zł/godz.
      wogóle to ci powiem ze jakbym miala czas luty/marzec to bym chetnie pojechala z toba bo powiedzialam sobie ze musze tam wrocic, ale narazie niestety...:-((

Komentarz

Poczatek roku to dla Polaka idealny czas na wyjazd do Tajlandii. Bylem tam pod koniec stycznia i daje to bardzo pozytywne nastawienie po powrocie do szarej zimy z mala iloscia slonca.
        Na pewno polecam Bangkok z jego nocnym zyciem i kontrastami hoteli i biurowcow obok baraczkow zamieszkalych przez Tajow. Do tego przydalby sie jednak ktos, kto bedzie potrafil pokazac wszelkie "smaczki", ktore trudno chyba odkryc komus od razu. Mnie trafil sie polski pilot wycieczek, ktory mieszka tam prawie przez caly rok i zajmuje sie wycieczkami. W kazdym przewodniku znajdziesz najwazniejsze obiekty turystyczne typu swiatynie, czy palac krolewki - na pewno warto tam zajrzec! Warto rozgladac sie za rozmaitosciami do jedzenia, bo kuchnia to jeden z glownych atutow Tajlandii!
        Z Bangkoku jezdzilismy wzdluz zatoki tajlandzkiej, zachaczajac o rzeke Kwai, farme krokodyli (takze z konsumpcja), sloni (z przejazdzkami), plywajacy targ (oczywiscie lodzia waskakadlubowa), znane z wydobycia szlachetnych kamieni miejsca i dawna stolice tego kraju - Ayutaya oraz wiele innych. Na kilka dni trafilismy do Pattaya, czyli do takiego wielkiego nadmorskiego kurortu, ktory nie kazdemu moze sie podobac. Niemniej bardzo ciekawe jest tam zycie na ulicach (z barami go-go, straganami i targowaniem sie, rykszami tuk-tuk, itp). W ciagu dnia nie mozna ominac nurkowania w tamtejszych cieplych i kolorowych wodach!! Do tego celu polecane sa takze znane wyspy Ko Samui i Phuket, ale nigdy tam nie bylem.
        Reasumujac - Tajlandia w/g mnie nie jest krajem "na jeden raz". Zamierzam tam wrocic w styczniu, bo pierwszy raz zetknalem sie z dalekowschodnia kultura, (ktora znacznie rozni sie od swiata zachodniego) i bardzo sie tym wszystkim zachwycilem. Co do kosztow nie moge wiele poradzic, bo moj poprzedni wyjazd byl w zasadzie w calosci sponsorowany i nie musialem za nic placic. Teraz sam zastanawiam sie jak tam poleciec i czy skorzystac z oferty jakiegos biura podrozy, a miec przy tym sporo swobody w wyborze atrakcji na miejscu.

Komentarz

Ile trwa przelot samolotem i czy sa bezposrednie polaczenia ?
          Lot jest przerazajacy

Komentarz

Zdaje sie, ze prawie 20 godzin, ale latanie jest calkiem przyjemne - przynajmniej w/g mnie!

Komentarz

a z jakim biurem podróży byłeś?

Komentarz

> Ile trwa przelot samolotem i czy sa bezposrednie polaczenia ?
                > Lot jest przerazajacy
                Poniewaz we wtorek lece do Bangkoku chcialem dodac kilka zdan o polaczeniach lotniczych.
                Poprzednio lecialem tam przez Zurich, z ktorego odlatywal samolot SwissAir, ktore to linie upadly i teraz sie przeobrazaja w inne. Wiekszosc biur turystycznych oferujacych wycieczki w Polsce lata rejsowymi polaczeniami przez Helsinki (Finnair). Takim samolotem lecimy tez we wtorek, ale tylko dlatego, ze wykupilismy przeceniona wycieczke last minute. Znacznie tansze polaczenie znalazlem z biura EccoHoliday, ktore lata co tydzien czarterem z Warszawy i bilet kosztuje jakies 2200zl, a nie 3800zl jak to mam wyszczegolnione w ofercie mojej wycieczki za przelot Finnair. Moj pierwszy lot do Bangkoku przebiegal mniej wiecej w prostej linii ze Szwajcarii do Tajlandii. EccoHoliday leci z miedzyladowaniem w miejscowosci Sharia, zdaje sie w Emiratach Arabskich, co dla niektorych moze byc zniechecajace. Finnair za to leci najkrotsza droga - jak mi sie wydaje - nad niedzwiedziami polarnymi i mimo, ze omija Irak, Pakistan i inne dotykane ostatnio wojnami kraje, to ma szanse na przelot na Chinami...

Komentarz

> a z jakim biurem podróży byłeś?
                  Moj pierwszy wyjazd do Tajlandii byl w zasadzie sluzbowy i organizowany byl jakos dziwnie z udzialem jakiegos biura z Polski oraz wspolpracujacych z nimi na miejscu Polakow stale tam przebywajacych.
                  We wtorek wylatuje z biurem RainbowTours na 17-dniowa wycieczke objazdowa. Mocno zastanawialem sie nad roznymi opcjami z biura EccoHoliday (www.eccoholiday.com), ktore ma sporo dosc tanich wyjazdow (powiedzmy relatywnie, bo koszt i tak bedzie wysoki). W RainbowTours (www.rainbowtours.com.pl) warto poczekac na last minute, bo jak sie okazalo mozna zyskac ponad 1/6 ceny decydujac sie kilka dni przed wyjazdem. Nie polecam jednak czekac do ostatniej chwili w biurze Nil-Pol (http://www.nilpol.com.pl/), bo maja chyba najfajniejsza wycieczke objazdowa, takze 17-dniowa, bo miejsca koncza sie im szybciej. Calkiem obiecujaco wygladala tez oferta biura podrozy z misiem panda w logo (specjalizuja sie w Chinach), ale rozwniez nie mieli miejsc w najblizszych terminach.

Komentarz

daniels czy jedziesz 17 lutego do tajlandi??? jatez z gdańska iesz co trzeba wziąść ? i jeszcze podaj kilka ciekawostek z przelotem.. turbolencje są? kasia

Komentarz

> daniels czy jedziesz 17 lutego do tajlandi??? jatez z gdańska
                      > iesz co trzeba wziąść ? i jeszcze podaj kilka ciekawostek z
                      > przelotem.. turbolencje są? kasia

Jade z rainbows jutro rano. Jak wroce, to oczywiscie skomentuje wycieczke na forum. Co do zabierania ze soba rzeczy, to wczoraj pakowalismy sie na wyjazd. Nie polecam zabierac ze soba zbyt wiele, bo tam raczej sie kupuje i potem nie ma gdzie tego schowac :-). Poprzednim razem musialem dokupic sobie sredniej wielkosci torbe...
                      Problemem na jutro sa chyba Helsinki, gdzie bedzie raczej zimno. Nie chcemy zabierac duzej ilosci cieplych ubran, wiec stolice Finlandi poogladamy przez okna lotniska.

Komentarz

właśnie wróciłam z tajlandi i było zajefajnie!!! ludzie 1.50 w kapeluszu śmieją sie do wszystkich cudoziemców. wycieczka objazdowa z rainbow był strzałem w 10!
                        Na śniadanie obiad i kolacje brałam ze stołu szwedzkiego ryż który się póżniej przejadł...
                        oj piło sie piło Mekong czasami za dużo:] no ale było lekarstwem na bakterie tajlandzkie...
                        35 stopni to wymarzona temperatura dla najbardziej wybrednych!!!
                        było miło ale się skończyło! pozostały zdjęcia i adresy od "polskiej" rodziny jak nazywała nas tajka- przewodnik!

Komentarz

Czy znasz jakiś hotel godny polecenia w Phuket lub Samui?

Komentarz

moze wiesz gdzie w tajlandi sa białe plaze?

Komentarz

Cześć! Daniels a mógłbyś dać jakiejś namiary na tego przewodnika w Bangkoku na Agorax@neostrada.pl

Komentarz

Trwa
                              X