Codziennie w godzinach 8:00 - 24:00 801 455 401 koszt połączenia 0,49 zł/min z VAT +48 58 ­325 29 00

Najlepsze pod słońcem

Kuba Temperatura 30°C maj / Średnia temperatura

Kuba Kuba

Stolica Hawana
Powierzchnia 110 860 km2
Ludność 11 141 997
Język Hiszpański.
Napięcie 220 V
Waluta Peso wymienialne (CUC) i peso niewymienialne (CUP). (CUP)
Opis Cóż można powiedzieć o tak malowniczej wyspie jak Kuba Nie wystarczy wspomnieć o pięknych, ciągnących się kilometrami plażach, błękitnych wodach Karaibów, kubańskich cygarach i trunkach, żeby oddać niesamowity klimat tego rejonu świata. Nadmorskie kurorty Kuby kojarzą się z sielanką, arkadią pełną kołyszących się palm, luksusowych hoteli i szeregiem proponowanych tu różnorodnych rozrywek.

Kuba to kraj wyspiarski, położony na Morzu Karaibskim, na południe od półwyspu Floryda. W jej skład wchodzą wyspy: Kuba, Juventud oraz ok. 1600 mniejszych wysepek. Stolicą Kuby jest Hawana licząca ponad 2 miliony mieszkańców. Większość wyspy zajmuje nizina. W południowo-zachodniej części wznoszą się wapienne góry Sierra de los Organos - doskonałe miejsce na wspinaczkę górską i trekking.

To niezwykłe miejsce może stać się turystycznym rajem ze względu na różnorodność krajobrazów, atrakcji i miejsc, w których możemy odnaleźć zarówno błogi spokój, jak i szaloną zabawę w roztańczonych dyskotekach i nocnych klubach.
Przeczytaj także: Miasta na Kubie