Jak stworzyć zgrany zespół? Postawcie na wspólny wyjazd!

InspiracjeAgnieszka Słupecka11.09.2023

Wyjazdy integracyjne to okazja do oderwania się od codziennych obowiązków i zrelaksowania się w gronie współpracowników. Uczestnictwo w rozrywkowych lub rekreacyjnych aktywnościach może pomóc w redukcji stresu oraz sprzyjać bliższemu poznaniu siebie nawzajem.

Wyjazd integracyjny
Wyjazd integracyjny

Korzyści z wyjazdów integracyjnych

Wiele wyjazdów integracyjnych zawiera elementy szkoleniowe lub warsztaty, które pomagają pracownikom w rozwoju osobistym i zawodowym. Różne ćwiczenia zespołowe, które mają na celu poprawę umiejętności komunikacyjnych są świetnym sposobem na poznanie mocnych stron swoich pracowników. Taka wiedza, jest nieoceniona i daje możliwość wykorzystania umiejętności ludzi w organizacji i precyzyjniej delegować obowiązki. Wspólna zabawa w grupie jest świetnym sposobem na zbliżenie się do siebie pracowników. Zmiana otoczenia i uczestnictwo w nowych doświadczeniach może pobudzać kreatywność i inspirować do myślenia poza schematem.

Spędzając czas razem poza biurem, pracownicy mają okazję poznać się w mniej formalnym otoczeniu. Dzięki temu mogą lepiej rozumieć siebie nawzajem i budować silniejsze relacje. Dla osób, które dołączyły do firmy niedawno, wyjazdy integracyjne mogą być sposobem na szybsze włączenie się w zespół i poznanie kolegów z pracy.

Wspólne spędzanie czasu
Wspólne spędzanie czasu

Jednak zaplanowanie wyjazdu grupowego na własną rękę to nierzadko wyzwanie i spore obciążenie. Mimo licznych korzyści, ważne jest, aby wyjazdy były odpowiednio zaplanowane. Niewłaściwie zorganizowane mogą nieść przeciwne skutki. Dzięki naszej pomocy możesz w pełni korzystać z wyjazdu, nie martwiąc się precyzyjną organizacją. Wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres grupy@wakacje.pl, czego oczekujesz, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą i ustali szczegóły takiego wyjazdu.

Praca poza biurem

Praca w pięknym i np. egzotycznym miejscu to również doskonały pomysł na integrację i podwyższenie zaangażowania pracowników. Od dłuższego już czasu istnieje forma, która godzi pracę oraz wakacje, czyli workation. Czas spędzony poza biurkiem pozwala poprawić relacje w zespole, a co najważniejsze zmiana otoczenia i możliwość relaksu po godzinach pracy pomagają zwiększyć efektywność i kreatywność. To świetna forma pracy poza otoczeniem biurowym. Jednak, aby stworzyć dobre i komfortowe warunki do pracy, trzeba dokładnie przemyśleć miejsce takiego wyjazdu. Pracownicy muszą mieć odpowiednie warunki do pracy, takie jak stabilny Internet – najlepiej bez ograniczeń, sale konferencyjną do swojej dyspozycji, rzutnik, flipchart.

Workation
Workation

Dlatego organizację takiego wyjazdu, warto przekazać doświadczonym specjalistom, którzy zadbają o każdy szczegół potrzebny do realizacji super wyjazdu.

W podróżach i integracji jesteśmy ekspertami. Sprawdź naszą ofertę wyjazdów grupowych i wspólnie zaplanujmy wyjazd integracyjny lub konferencję biznesową dla Twojej firmy.

Skopiowano
Skopiuj link
Agnieszka Słupecka
Agnieszka Słupecka
Z turystyką związana jest od zawsze. Kilkunastoletnie doświadczenie w branży sprawiło, że od kilku lat dzieli się swoimi podróżniczymi doznaniami i wiedzą w tekstach publikowanych on-line. Prywatnie jest osobą lubiącą aktywnie spędzać czas i próbować nowych aktywności, smaków i wyzwań. Zimą uwielbia wyjazdy narciarskie, a latem lubi być blisko wody i natury. Podczas swoich wyjazdów wakacyjnych ceni sobie komfort, niezależność oraz możliwość poznania miejsca, w którym wypoczywa. Na turystykę patrzy całościowo, czyli od planowania wyjazdu, aż do zakończenia podróży.