Najpiękniejsze plaże Ameryki Południowej

Ameryka PołudniowaKatarzyna Włodarczyk03.08.2022

Gorąca muzyka, temperament, ale przede wszystkim plaże. W Ameryce Południowej jest mnóstwo pięknych plaż, pełnych atrakcji. Znajdą tu coś dla siebie zwolennicy spokojnego klimatycznego wypoczynku, ale również miłośnicy sportów wodnych czy nurkowania wśród najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Podpowiadamy, na które warto się wybrać.

Najpiękniejsze plaże Ameryki Południowej
Najpiękniejsze plaże Ameryki Południowej

Odpocznij! Najpiękniejsze plaże Brazylii

Lopes Mondes, Ilha Grande

Jeśli wybieramy się na wakacje w Brazylii, możemy być pewni, że znajdziemy tam bajkowe plaże. W okolicach Rio de Janeiro warto odwiedzić Ilha Grande. Wyspa porośnięta jest przez dżunglę, z mnóstwem ukrytych w zatoczkach plaż. Najbardziej widowiskową jest biała Lopes Mendes uznawana przez wielu za najładniejszą brazylijską plażę.

Najpiękniejsze plaże Ameryki Południowej
Najpiękniejsze plaże Ameryki Południowej
Jericoacoara, Ceará

Miejscowość nazywana pieszczotliwie – Jeri, z klimatem sprzyjającym surfingowi i imprezom do białego rana. Plaża Ceará, położona w północno-wschodniej część kraju, została okrzyknięta przez "The Washington Post" jedną z najładniejszych plaż świata. Szczególnie pięknie jest tu wieczorami, kiedy zachodzące słońce wpada do szmaragdowej wody. Widowisko można podziwiać z wydm.

Ilha do Campeche, Florianopolis

Jeśli popłyniemy łódką z Florianopolis, dotrzemy do maleńkiej wyspy Campeche. Leży ona przy dość popularnej wśród surferów wyspie Santa Catarina. Plaże na Campeche są pokryte białym puszystym brzegiem, za którymi znajduje się gęsty zachwycający tropikalny las.

Najpiękniejsze plaże Ameryki Południowej
Najpiękniejsze plaże Ameryki Południowej
Wyspa Boipeba, Bahia

Rajskie widoki są gwarantowane na wyspie Boipeba. Można tu zaznać dużo ciszy i spokoju. Plaże ciągną się kilometrami otoczone tropikalną puszczą. Warto tu zanurzyć się w turkusowej krystalicznej wodzie i poczuć klimat rajskiej wyspy.

Najpięknniejsze plaże Kolumbii

Playa Blanca, Isla Baru

W Kolumbii, w niedalekiej odległości od Cartageny, leży malownicza wyspa Baru. Jedną z najpiękniejszych jest plaża Playa Blanca. Piasek jest tutaj śnieżnobiały, woda turkusowa. Uroku dodają otaczające rafy koralowe, w których pływają kolorowe rybki.

Park Narodowy Tayrona, Santa Marta

Park Narodowy Tayrona to kolejny raj na ziemi. Tutaj również znajdziesz jedne z najpiękniejszych kolumbijskich plaż. Dodatkowo w samym parku znajdziemy wspaniałe trasy trekkingowe, ze szlakami prowadzącymi do plaż przez tropikalny las.

Najpiękniejsze plaże Ekwadoru i Peru

Tortuga Beach, Galapagos

Najpiękniejsze plaże Ekwadoru znajdziemy na wyspach Galapagos. Tortuga Beach jest wyjątkowym miejscem. Czekają tu na turystów niesamowicie biały piasek i wygrzewające się na słońcu iguany. Plaża jest długa i szeroka. Dzięki dużym falom to idealne miejsce dla surferów. A na miłośników spokojnego morza czeka urokliwa zatoczka kryjąca się za główną częścią plaży.

Plaża Pocitas, Piura

Najpiękniejsze plaże Peru można znaleźć w okolicy miejscowości Mancora. Pełna jest uroczych knajpek i barów. Już 4 kilometry na południe od Mancory trafimy na pustą plażę w iście karaibskim stylu.

Nasze TOP

  1. Lopes Mondes, Ilha, Brazylia,
  2. Jericoacoara, Ceará, Brazylia,
  3. Ilha do Campeche, Florianopolis, Brazylia,
  4. Wyspa Boipeba, Bahia , Brazylia,
  5. Playa Blanca, Isla Baru, Kolumbia,
  6. Park Narodowy Tayrona, Santa Marta, Kolumbia,
  7. Tortuga Beach, Galapagos, Ekwador,
  8. Plaża Pocitas, Piura, Peru
Skopiowano
Skopiuj link
Katarzyna Włodarczyk
Katarzyna Włodarczyk
Z pisaniem związana od 2007 roku, kiedy to podczas swojej pierwszej samotnej kilkumiesięcznej podróży do Indii zaczęła prowadzić bloga tematycznego i kanały w mediach społecznościowych. Pasja do podróżowania zaowocowała ukończonymi studiami podyplomowymi z zakresu turystyki oraz marketingu. W pracy i w życiu codziennym najbardziej ceni możliwość kontaktu z ludźmi i ciągły rozwój. W Wakacje.pl, jako specjalistka ds. content marketingu, odpowiada za treści o tematyce turystycznej.