Najpiękniejsze plaże w Barcelonie – TOP 6

EuropaAgnieszka Słupecka01.04.2024

W przeszłości wybrzeże Barcelony było znacznie bardziej skaliste, industrialne i nieprzyjazne dla kąpieli. Dlatego w latach 90. XX wieku przeprowadzono prace nad rewitalizacją nadmorskich okolic, w wyniku których powstały szerokie piaszczyste plaże. Głównym motywatorem stworzenia atrakcyjnego nadmorskiego obszaru były Igrzyska Olimpijskie, które odbyły się w 1992 roku. Piękne piaszczyste wybrzeże zostało pokryte piaskiem sprowadzonym z Egiptu. Poznajcie najpopularniejsze kąpieliska w pięknej Barcelonie.

Plaże w Barcelonie
Plaże w Barcelonie

Plaża Barceloneta

Plaża Barceloneta jest najbardziej znaną i popularną wśród innych miejskich plaż w Barcelonie. Przede wszystkim wyróżnia ją położenie. Znajduje się w pobliżu portu oraz restauracji, barów i kawiarni, które w ciągu dnia serwują hiszpańskie dania, a wieczorem zamieniają się w modne kluby nocne. Plaża jest strzeżona i wyposażona w niezbędną infrastrukturę, czyli prysznice, przebieralnie, toalety i wypożyczalnie leżaków i parasoli.

Możecie do niej dojechać autobusami np. 47, 59.
Barceloneta
Barceloneta

Plaża Somorrosto

Plaża Sommorosto połączona jest z Barcelonetą. Kąpielisko jest piaszczyste i oferuje podstawową infrastrukturę plażową. Tuż przy plaży ciągnie się deptak z punktami gastronomicznymi. Przy plaży El Somorrostro w Barcelonie znajduje się Icebarcelona, pierwszy na świecie bar plażowy zbudowany z lodu, który otworzono w 2007 roku. Odwiedzający otrzymują od obsługi kurtki i rękawiczki, aby móc delektować się drinkami w temperaturze -10 stopni Celsjusza, w otoczeniu rzeźb zrobionych z lodu.

Do plaży możecie dojechać autobusami V27, D20, 45, 59.
Barceloneta
Somorrosto

Plaża San Sebastiá

Plaża San Sebastiá w Barcelonie jest jedną z najbardziej znanych i popularnych plaż w tym mieście, położoną w dzielnicy Barceloneta. Cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Ta szeroka, piaszczysta plaża oferuje liczne możliwości rekreacji i relaksu, w tym kąpiele słoneczne, spacery brzegiem morza oraz różnorodne sporty wodne. Wznoszący się przy plaży charakterystyczny hotel W Barcelona w kształcie żagla stanowi jedną z jej charakterystycznych cech. Na plaży znajdują się również bary, restauracje, prysznice i toalety. Dodatkowo, przy plaży biegnie malowniczy deptak, który umożliwia przyjemne spacery i prowadzi do innych plaż znajdujących się wzdłuż wybrzeża.

Do plaży możecie dojechać żółtą linią metra L4 i przejść ok. 10 min lub dojechać autobusami V15 lub V19.
Plaża San Sebastiá
Plaża San Sebastiá

Plaża Sant Miquel

Plaża San Miquel została nazwana na cześć pobliskiego kościoła Sant Miquel del Port, który został wzniesiony w 1755 roku i przypisany patronowi dzielnicy Barceloneta. Ze względu na swoje strategiczne położenie ta plaża stała się jednym z najbardziej obleganych i ruchliwych miejsc w mieście, przyciągając turystów oraz mieszkańców z całego świata. Plaża jest strzeżona i oferuje infrastrukturę dostosowaną do potrzeb plażowiczów.

Do plaży możecie dojechać żółtą linią metra L4 i kawałek przejść pieszo lub dojechać autobusami, takimi jak V15, V19, D20, 47, 59.
Plaża w Barcelonie
Plaża w Barcelonie

Plaża Nova Icaria

Nova Icaria leży w centralnej części wybrzeża, w dzielnicy Sant Marti, w pobliżu Portu Olimpijskiego. Plaża ma długość około 400 m i oferuje różnorodne udogodnienia, takie jak stoły do ping-ponga i boiska do siatkówki. Jest to jedna z najspokojniejszych plaż w Barcelonie, dlatego chętnie odwiedzana jest przez rodziny z dziećmi. Jednak wieczorami staje się miejscem spotkań młodzieży. W pobliżu znajdują się bary i restauracje. Dla plażowiczów przygotowana jest infrastruktura w postaci toalet, pryszniców, przebieralni.

Do plaży dojedziecie autobusami V23, V25, V27 lub 59.
Plaże w Barcelonie
Plaże w Barcelonie

Plaża Mar Bella

Plaża Mar Bella znajduje się we wschodniej części barcelońskiego wybrzeża i ma długość około 500 metrów. W pobliżu plaży przebiega ścieżka rowerowa oraz deptak. Na Mar Belli można zagrać w siatkówkę plażową oraz pojeździć na deskorolce w pobliskim skate parku. Jest to także ulubione miejsce dla windsurferów. Na tej plaży znajduje się wyznaczona strefa dla nudystów. Warto pamiętać wybierając się na plażę z dziećmi, że w Hiszpanii plaże dla naturystów nie są ściśle odizolowane, a opalanie się nago jest akceptowane na większości plaż. Mar Bella cieszy się również popularnością wśród społeczności LGBT, a coroczny festiwal Circuit przyciąga tłumy zwolenników tej społeczności.

Do plaży dojedziecie autobusami o numerach V27, V31, H16 lub metrem L4 (Poblenou lub Selva de Mar).
Plaża Mar Bella
Plaża Mar Bella

Odkrywanie plaż w Barcelonie to prawdziwa przyjemność dla amatorów plażowania. Miasto oferuje nie tylko relaks na białym piasku i orzeźwienie w krystalicznie czystych wodach Morza Śródziemnego, ale także szereg atrakcji i mnogość zabytków. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co warto zwiedzić w Barcelonie, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu pt. "Co zobaczyć w Barcelonie - top atrakcje".

Skopiowano
Skopiuj link
Agnieszka Słupecka
Agnieszka Słupecka
Z turystyką związana jest od zawsze. Kilkunastoletnie doświadczenie w branży sprawiło, że od kilku lat dzieli się swoimi podróżniczymi doznaniami i wiedzą w tekstach publikowanych on-line. Prywatnie jest osobą lubiącą aktywnie spędzać czas i próbować nowych aktywności, smaków i wyzwań. Zimą uwielbia wyjazdy narciarskie, a latem lubi być blisko wody i natury. Podczas swoich wyjazdów wakacyjnych ceni sobie komfort, niezależność oraz możliwość poznania miejsca, w którym wypoczywa. Na turystykę patrzy całościowo, czyli od planowania wyjazdu, aż do zakończenia podróży.