Gdzie można zobaczyć delfiny? Top 5 miejsc

InspiracjeAgnieszka Słupecka01.01.2024

Czy marzycie o niezapomnianej przygodzie w towarzystwie inteligentnych delfinów? W naszym tekście znajdziecie najlepsze miejsca na świecie, gdzie możecie zanurzyć się w fascynującym świecie tych uroczych ssaków. Odkryjcie kierunki, gdzie spełnią się Wasze marzenia o spotkaniu delfinów w naturalnym środowisku, zapewniając niezapomniane chwile podczas wakacyjnej podróży.

Delfiny w naturalnym środowisku
Delfiny w naturalnym środowisku

Park Narodowy Los Haities i delfiny w Dominikanie

Podczas wakacji w Dominikanie warto odwiedzić Park Narodowy Los Haitises, który jest jednym z najpiękniejszych parków narodowych w tym kraju. Znajduje się na wschodnim wybrzeżu wyspy, między prowincjami Samaná i Monte Plata. Jest to obszar o niezwykłej przyrodzie i bogactwie biologicznym, złożony z imponujących formacji skalnych, lasów namorzynowych, jaskiń, lagun i wysp. Park jest domem dla wielu gatunków flory i fauny, w tym ptaków morskich, takich jak pelikany i kormorany, oraz różnorodnych gatunków roślin i drzew. Podczas wycieczki fakultatywnej będziecie mieć szansę na wypatrzenie delfinów i humbaków.

 Wypatrywanie delfinów w Marsa Alam

Marsa Alam to miejscowość położona na wschodnim wybrzeżu Egiptu nad Morzem Czerwonym, jest popularnym miejscem do obserwacji delfinów w ich naturalnym środowisku. Wody Morza Czerwonego w okolicach Marsa Alam są znane z bogactwa życia morskiego, w tym delfinów. Delfiny można spotkać podczas nurkowania lub snorkelingu wzdłuż raf koralowych, gdzie te inteligentne stworzenia często przebywają.

Obserwacja delfinów
Obserwacja delfinów

Spotkanie z delfinami na Teneryfie

Spotkanie z delfinami podczas wakacji na Teneryfie, największej wyspie Wysp Kanaryjskich, jest jednym z głównych atrakcji turystycznych tego regionu. Delfiny występują w wodach otaczających Teneryfę, a obserwacja tych pięknych ssaków stanowi niezapomniane przeżycie dla wielu turystów. Na Teneryfie przez cały rok można obserwować delfiny, a nawet wieloryby. Ponadto kanał morski pomiędzy wyspami Teneryfa i La Gomera jest domem dla wielu różnych zwierząt. Podczas wakacji na Teneryfie możecie wykupić rejs katamaranem, dzięki któremu możecie zobaczyć te ssaki w naturalnym otoczeniu.

Delfiny w naturalnym środowisku
Delfiny w naturalnym środowisku

Rejs po Morzu Śródziemnym

Jeśli planujecie wakacje na Majorce, polecamy wybrać się na rejs po Morzu Śródziemnym. Możecie wyruszyć z portu w Alcudii i przepłynąć wzdłuż linii brzegowej, wypływając w morze do idealnego miejsca, aby zobaczyć delfiny w ich naturalnym środowisku. Często pojawiają się one w małych grupach u wybrzeży Majorki, więc przy odrobinie szczęścia je zobaczycie. To prawdziwie magiczne doświadczenie dla całej rodziny!

Interakcje z delfinami
Interakcje z delfinami

Podglądanie morskich ssaków w Grecji

Jeśli planujecie spędzić urlop na Krecie, warto wybrać się na rejs po morzu. Będzie to na pewno ogromna frajda dla całej rodziny. Delfiny postrzegane są jako zwierzęta przyjazne człowiekowi, nic więc dziwnego, że budzą pozytywne skojarzenia. Spotkanie z nimi jest atrakcją, która przyciąga turystów w każdym wieku. Jeśli uda Wam się je wypatrzeć, może będziecie mogli zobaczyć prawdziwe widowisko. Delfiny lubią się popisywać swoimi umiejętnościami, dostarczając odwiedzającym ich gościom dużą dawkę rozrywki i ekscytacji. Na rejs możecie się wybrać z kilku miejsc na wyspie. Znajdująca się na północnym wschodzie Krecie, zatoka Mirabello, zwłaszcza w okolicach miejscowości Agios Nikolaos, jest znanym miejscem obserwacji delfinów. Dzięki krystalicznie czystym wodom i bogatemu życiu morskiemu delfiny często pojawiają się w tych wodach.

Skopiowano
Skopiuj link
Agnieszka Słupecka
Agnieszka Słupecka
Z turystyką związana jest od zawsze. Kilkunastoletnie doświadczenie w branży sprawiło, że od kilku lat dzieli się swoimi podróżniczymi doznaniami i wiedzą w tekstach publikowanych on-line. Prywatnie jest osobą lubiącą aktywnie spędzać czas i próbować nowych aktywności, smaków i wyzwań. Zimą uwielbia wyjazdy narciarskie, a latem lubi być blisko wody i natury. Podczas swoich wyjazdów wakacyjnych ceni sobie komfort, niezależność oraz możliwość poznania miejsca, w którym wypoczywa. Na turystykę patrzy całościowo, czyli od planowania wyjazdu, aż do zakończenia podróży.