Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
dolary czy pesos? Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Dominikana, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• dolary czy pesos?

na poczatku stycznia wybieram sie na Dominikane, w zwiazku z tym moje zapytanie; jaka walute zabrac ze soba dolary czy pesos czy tez tylko karty kredytowe/debetowe?
    bylabym wdzieczna za wskazowki i porady, z gory dziekuje

A pesos to gdzie kupisz???? Weź dolary i kartę.

Komentarz

Witam,
      tak, oczywiście przede wszystkim dolary, choć Euro równiez , ale trzeba je wymienic na miejscu na Pesos.
      Dolarami płacimy praktycznie wszedzie, ale nie zawsze reszty jest wydawane w dolarach.( wieksze supermarkety )
      W pozostałych miejscach bez problemu.
      Przy okazji zapraszam na nasze wycieczki fakultatywne
      info. na www.villapolonia.pl
      Jeśli cos Was zainteresuje , to proszę o kontakt na admin@villapolonia.pl w celu umówienia spotkania informacyjnego w Waszym hotelu.
      Pozdrawiam
      Marcin

Komentarz

Bubeczek ,
        dziekjuje za porade, wiesz udalo mi sie kupic troche pesos, mam nadzieje ze warto ich tam troche miec ze soba.

bylabym wdzieczna jesli mialabys jakies ciekawe porady, nigdy nie bylismy na Dominikanie a uwazam ze zawsze warto posluchac kogos kto juz byl i widzial

Pozdrawiam

Komentarz

Witaj goba,
          na Dominikanie byłam we wrzesniu ,drugi raz.Plaża Punta Cana nalezy do 10 najpiekniejszych plaż świata.Super czyste kotele 4* i 5* , wszystkie z all.Niesamowity wybór jedzenia, drinków i ta wspaniała muzyka.Kto raz był w raju, to napewno tam wróci.
          Korzystałam z wycieczek Villapolonia, oferte z cenami masz na ich stronie. Super mili ludzie i wycieczki bez poganiania, fajnie zorganizowane.Ocean cieplutki, a klimat zwrotnikowy, czyli parno i gorąco dzień i noc.Pada codziennie, ale to nie przeszkadza w korzystaniu z plaży.Nawet jest wytchnieniem.Oczywiście filtry 50 na pierwsze dni opalania.Siedzisz w cieniu ,a i tak wrócisz jak murzynek.Leciałam z Berlina, bo taniej i lot bezposredni na lotnisko w Punta Cana, a potem 30 min i już jesteś w hotelu.Różnica czsów 6h na naszą korzyść, czyli lecisz 10h i zyskujesz 6h.Wyleciałam z Berlina o 11.30, a na miejscu byłam o 16 czasu dominikańskiego.Jestem z Warszawy, wszystko załatwiałam przez internet, za posrednictwem biura el- mundo z Koszalina.Dokumenty po polsku, a bilety przysłali do domciu.
          Jak masz jakieś pytania, chetnie odpowiem.
          Pozdrawiam,
          Grazyna.

Komentarz

Dziekuje za szybka odpowiedz,
            brzmi bardzo zachecajaco. My lecimy z Anglii, a w to ze lecac z Berlina jest taniej to mnie akurat nie dziwi bo ceny podobnych wycieczek w Polsce sa niestety wyzsze.
            Oferte Villapolonia widzialam na ich stronie wyglada zachecajaco bardzo mozliwe ze skorzystamy, rozumiem ze nie zdecydowaliscie sie na samodzielne wojaze po wyspie. Ciekawi jestesmy Santo Domingo, na zdjeciach wyglada na bardzo duze miasto.
            Sa tam gdzies w poblizu jakies ciekawe jarmarki dominikanskie gdzie mozna byloby zetknac sie z ichniejsza kultura?
            Pozdrawiam

Komentarz

witam,
              Dominikana to raczej juz normalny cywilizowany kraj jak na kulturę latynowską i jarmarki to tylko i wyłacznie dla turystów z całą masa pamiatek.
              Poza tym normalne sklepy, minimarkety, super markety i galerie handlowe na dość wysokim poziomie......
              Rzeczywiście Santo Domingo to bardzo duże miasto ok 4 mln. mieszkańców. z dwoma liniami metra i nowoczesnym citi.
              Jak chcecie prawdziwej Dominikany to mamy kilka takich wycieczek na które serdecznie zapraszam.
              Pozdrawiam
              Marcin

Komentarz

Samodzielnie nie zwiedzałam, bo drogi fatalne i nikt nie respektuje zasad ruchu drogowego.Po prostu bałam się problemów z policją , w razie jakieś np. stłuczki.Z Villapolonia byłam na bardzo fajnej całodniowej wycieczce po Dominikanie: "Tipo Dominikana".
                Zakupy zrobiłam w hipermarkecie Iberia, bo jest tam najtaniej:
                rum, kakako, kawa itp. a własnie program tej wycieczki obejmuje również ten hipermarket.
                Dwa lata wczesniej byłam z nimi na snorkingu.Bardzo fajne nurkowanie nad wrakiem statku.
                Na zwiedzanie Santo Domingo się nie zdecydowałam, bo podróz do tej stolicy trwa około 3h w jedną stronę.Czyli krótkie zwiedzanie , a długa jazda.

Komentarz

Witaj bubeczek,mam pytanko,napisz prosze co jeszcze oprocz rumu,kawy i kakao mozna kupic jako pamiatki(mysle o zakupach dla przyjaciol),my lecimy w kwietniu pierwszy raz dlatego kazda informacja mnie bardzo interesuje.A z tej wycieczki Tipo Dominikano tez chcemy skorzystac,moze napiszesz o niej cos wiecej,tzn.jakie wrazenia,pozdrawiam

Komentarz

Moje wrażenia z pobytu opisałam w wątku: "Wróciłam z hotelu Grand Paradise Bavaro" na chyba 6 stronie. Ja przywiozłam sobie rzezbę wielkości około1m i trzymałam w ręku ,jako dodatek do bagażu podręcznego, HA ,HA.
                    Dla znajomych miałam takie malutkie rzeźby na sznureczku ,do zawieszenia na szyi.Można sobie kupić korale z korala, sliczne wisiorki z kamienia Larimal ,oraz z zielonego bursztynu.Oczywiście wszędzie się ostro targuj, cena jak wychodzisz, spada conajmniej o 50%.Niektórzy kupowali cygara i obrazy malowane na płótnie.Jak będziesz na wycieczce, to p.Marcin słuzy pomocą i informuje, co się opłaca, a co nie waro kupować.Rum Brugal 75% jest rewelacyjnie dobry.Koniecznie w hipermarkecie kup pastylki czekoladowe, to kwintesencja czekolady.Nie spotkałam czegoś podobnego w Europie.Zapakuj sobie owoce, oczywiście w ostatniej chwili.Pomarańcze są rewelacyjnie smaczne.Ja wiozłam na Dominikanę , prawie pustą walizkę, by móc zabrać pożniej zakupy.Wystaczy Ci kilka letnich ubrań, sandały, kosmetyki.Te cieplejsze miej na sobie w podróży, tam nic ciepłego napewno nie założysz.
                    Wycieczka jest bardzo fajna, całodniowa, super pływanie w jaskini.
                    Napisz maila, a wyślę Ci kilka zdjęć z tej wycieczki.

Komentarz

Do bubeczek!
                      Wielkie dzieki za tak obszerne info,szkoda tylko ze nie moge znalezc tego watku o ktorym piszesz,ale fajnie ze pamiatki jakies dostane(wiesz moze co nie wolno wywozic a co oferuja w tamtejszych sklepach?).Acha jeszcze jedno,jakimi liniami lecialas? i czy da sie wysiedziec tyle godzin.
                      Moj mail:marzenajarocki@o2.pl
                      Z gory dzieki za zdjecia,juz nie moge sie doczekac zeby je obejrzec:

Komentarz

Juz znalazlam opis,haha ale ze mnie idiotka,szukalam nie tam gdzie trzeba;

Komentarz

Zdjęcia i opis wysłałam na twojego maila.

Komentarz

Trwa
                          X