Co warto zobaczyć na Majorce? TOP 10 atrakcji

InspiracjeKatarzyna Włodarczyk11.05.2022

Piękne plaże, dużo słońca, wspaniałe widoki i mnóstwo atrakcji. Na Majorce wypoczywał i tworzył przez kilka miesięcy Fryderyk Chopin. To z jednej strony przepiękne położone tętniące życiem kurorty, z drugiej malownicze zatoczki z miejscowościami, w których można rozkoszować się ciszą. Podpowiadamy najciekawsze miejsca na wyspie.

Majorka
Majorka
Fot: Nataliia Antonova

Z czym kojarzy Ci się Majorka? Wyspa słynie głównie z gorących, otoczonych niezmąconą wodą plaż, wprost stworzonych do leniwego wypoczynku, jednak wakacje na Majorce to znacznie więcej. Od klimatycznych uliczek Palma de Mallorca, przez tajemnicze jaskinie i wąwozy. Wybierz się w fascynującą podróż po zakątkach wyspy. Zacznijmy od stolicy.

Co zobaczyć w stolicy Palma de Mallorca ?

Planując wakacje na Majorce warto odwiedzić jej stolicę i największe miasto Balearów. Palma de Mallorca położona jest nad zatoką Palma. W centrum miasta (Casco Antiguo), wąskie kręte uliczki starego miasta otoczone są przez mury obronne. Tutaj warto zatrzymać się w jednej z lokalnych restauracji, aby skosztować przepysznych dań, owoców morza czy owoców egzotycznych. Panuje w nich klimat hiszpański, dlatego warto przygotować się na południową huczną zabawę. Wieczorem, dla miłośników klubów nocnych, imprez do białego rana, Palma de Mallorca na nowo budzi się do życia.

Turyści po zwiedzeniu starego miasta, często kierują się w stronę Katedry La Seu. Jest to monumentalna gotycka budowla. Ciekawostką jest, że budowana była prawie 400 lat. Położona jest nad morzem w przepięknej okolicy, gdzie znajduje się park El Parque del Mar wraz z promenadą. Niedaleko położony jest Pałac Królewski La Almudaina.

Gotycka katedra La Seu na wyspach Palma de Mallorca
Gotycka katedra La Seu na wyspach Palma de Mallorca

Polski akcent na Majorce. Fryderyk Chopin tworzył w Valldemossie

W malowniczych górach Serra de Tramuntana znajduje się przepiękna miejscowość Valldemossa. Tutaj przez pewien etap swojego życia mieszkał i tworzył Fryderyk Chopin. Warto odwiedzić muzeum poświęcone jego pamięci. W miasteczku, podobnie jak w większości wiosek położnych w tych górach panuje sielska i romantyczna atmosfera.

Będąc w okolicy warto udać się do malowniczego kościoła Kartuzów.

Serra de Tramuntana
Serra de Tramuntana

W górach Serra de Tramuntana

Dla amatorów pieszych wycieczek, doskonałą atrakcją będą wędrówki szlakami Serra de Tramuntana. Imponujące widoki, to nie tylko góry, ale także górskie jeziora (Embassament de CuberGorg Blau), strome urwiska, przełęcze, doliny, a nawet gaje oliwne i pomarańczowe. Całości krajobrazu dopełniają zwierzęta hodowlane (głównie owce i kozy), które wypasają się na pobliskich pastwiskach lub zboczach.

Niezapomniane wrażenia w Zatoce Alkudyjskiej

Zatoka Alkudyjska to idealne miejsce na wczasy all inclusive. Tutaj znajdziemy romantyczne zatoczki, ale również są miejsca, gdzie odbywają się szalone imprezy do białego rana, jak np. w El Arenal i Playa de Palma.

Zaliczana jest do najbardziej malowniczych zatok na Majorce, z najdłuższą plażą o łagodnym brzegu. Jest wymarzona dla rodzin z dziećmi i miłośników sportów wodnych, zwłaszcza windsurfingu. W pobliżu mieści się rezerwat przyrody S’Albufera. Na północnym krańcu zatoki położona jest nowoczesna przystań jachtowa, a w części centralnej popularny kurort Can Picafort.

El Arenal
El Arenal

Muzyczne doznania w Smoczych Jaskiniach

Na Majorce warto również zejść pod ziemię! Cuevas del Drach, czyli Smocze Jaskinie, położone we wschodniej części wyspy, 25 metrów pod ziemią. Zwisające stalaktyty i stalagmity tworzą fantazyjne kompozycje, które kojarzą się z paszczą smoka. Jednak największą atrakcją tych jaskiń, są odbywające się wewnątrz cyklicznie koncerty muzyki klasycznej. Wspaniała akustyka i klimatyczne wnętrza potęgują doznania.

Smocze Jaskinie
Smocze Jaskinie
Nasze TOP 10:
  • Palma de Mallorca,
  • zatoka Palma,
  • Katedra La Seu,
  • park El Parque del Mar,
  • Pałac Królewski La Almudaina,
  • góry Serra de Tramuntana,
  • Valldemossa,
  • Zatoka Alkudyjska,
  • kurort Can Picafort,
  • Smocze Jaskinie
Katarzyna Włodarczyk
Katarzyna Włodarczyk
Z pisaniem związana od 2007 roku, kiedy to podczas swojej pierwszej samotnej kilkumiesięcznej podróży do Indii zaczęła prowadzić bloga tematycznego i kanały w mediach społecznościowych. Pasja do podróżowania zaowocowała ukończonymi studiami podyplomowymi z zakresu turystyki oraz marketingu. W pracy i w życiu codziennym najbardziej ceni możliwość kontaktu z ludźmi i ciągły rozwój. W Wakacje.pl, jako specjalistka ds. content marketingu, odpowiada za treści o tematyce turystycznej.

Polecane oferty