Najpiękniejsze plaże Dominikany

RankingiKatarzyna Bednarek27.09.2022

Długie i szerokie, z mięciutkim i białym niczym mąka piaskiem – plaże w Dominikanie z jednej strony otoczone są kołyszącymi się na wietrze palmami kokosowymi, z drugiej – oblewane morskimi falami mieniącymi się wszystkimi odcieniami turkusu. To właśnie tutejsze plaże wymienia się jako jedne z najpiękniejszych na świecie. Na które warto zwrócić szczególną uwagę? Podpowiedzi znajdziesz poniżej.

Młoda kobieta na białej plaży w Dominikanie
Młoda kobieta na białej plaży w Dominikanie
Fot: Copyright (c) 2015 suravid/Shutterstock. No use without permission.

Gdzie na plażę w Dominikanie?

Dominikana to wakacyjny raj na Karaibach. Kraj przyciąga turystów spragnionych słońca i bajkowych widoków. Najpopularniejsze turystyczne kurorty w Dominikanie to:

  • położony na wybrzeżu Morza Karaibskiego przylądek Punta Cana, który jest najdalej wysuniętą na wschód częścią Dominikany,
  • Puerto Plata leżąca w północno-zachodniej części Dominikany nad Oceanem Atlantyckim,
  • La Romana w południowej części Dominikany nad Morzem Karaibskim,
  • znajdująca się na południowo-wschodnim wybrzeżu Santo Domingo – stolica Dominikany położona nad Morzem Karaibskim,
  • Półwysep Samana, czyli jeden z najchętniej wybieranych kurortów na wakacje all inclusive zlokalizowany w południowej części Dominikany, nad Zatoką Samańską.

Każdy z tych regionów słynie ze wspaniałych plaż i zapierających dech widoków. Dominikana to także dziewicza natura i zabytki wpisane na listę UNESCO. Skupmy się jednak na tym, co najbardziej interesujące podczas wakacji w Dominikanie – tutejszych plażach. Poniżej znajdziesz zestawienie sześciu najpiękniejszych plaż w tym wakacyjnym raju.

Najpiękniejsze plaże Dominikany – Top 5

Playa Bavaro

Bavaro to najpopularniejsza wśród turystów przybywających na wakacje w Punta Cana, przede wszystkim jednak to plaża, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. To właśnie wokół niej znajdują się najbardziej luksusowe resorty znanych sieci jak Lopesan, Iberostar czy Melia, zapewniające urlop w formule all inclusive.

Spokojne wody Morza Karaibskiego, delikatny, bielutki piasek i cień rzucany przez palmy kokosowe tworzą idealne warunki do relaksu i wypoczynku. Miłośnicy aktywnych wakacji mogą tu uprawiać windsurfing oraz parasailing. Łagodne zejście do morza i doskonała infrastruktura turystyczna przyciągają tu także rodziny z dziećmi. Wzdłuż bajkowej plaży działają restauracje i bary serwujące lokalne smakołyki i kolorowe drinki.

Karaibska plaża Bavaro Beach w Dominikanie
Karaibska plaża Bavaro Beach w Dominikanie
Fot: Copyright (c) 2019 photopixel/Shutterstock. No use without permission.

Playa Rincón

Długa na 3 kilometry, bajeczna i dzika, jest ucieleśnieniem idealnej tropikalnej plaży. Playa Rincón znajduje się na Półwyspie Samana i rokrocznie notuje swoją obecność w zestawieniu najpiękniejszych plaż globu. Ma piękny jasny piasek i jest otoczona powyginanymi od wiatru palmami. To, co ją wyróżnia, to jej kameralność, cisza i otoczenie bogatej roślinności, a także urocza zatoczka znajdująca się na końcu plaży.

Z uwagi na położenie, nie ma tu wysokich fal, morze jest spokojne, a woda ciepła i krystalicznie czysta. Można tu nie tylko plażować, ale także podziwiać niesamowite widoki i romantyczne zachody słońca. Playa Rincón to niewątpliwie miejsce jak z bajki!

Playa Rincon w Dominikanie
Playa Rincon w DominikanieMłoda kobieta na plaży Rincon na Półwyspie Samana w Dominikanie

Bahía de Las Galeras

Kolejna wspaniała plaża Półwyspu Samana znajduje się w miasteczku Las Galeras. Nie dotarła tu jeszcze masowa turystyka, dzięki czemu jest tu spokojnie i kameralnie, a plaża stwarza doskonale warunki dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w nurkowaniu lub snurkowaniu, a nawet w żeglarstwie. Na zachód od miasta plaża jest cicha, natomiast jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz wypożyczyć serwis plażowy i skorzystać z infrastruktury turystycznej, udaj się na wschodnią część wybrzeża. Piaszczyste wybrzeże Las Galeras słynie także z doskonałych lokalnych przysmaków, których można spróbować w okolicznych knajpkach.

Playa Sosua

Zlokalizowana w miasteczku Sosua, w regionie Puerto Plata plaża jest świetnym miejscem dla miłośników aktywnych wakacji. Możesz tu nurkować i snurkować, by podziwiać wielobarwne, przepiękne, podwodne ogrody koralowe i kwitnące przy nich podwodne życie. W okolicznych wodach znajduje się także ponad 200 wraków statków, które zatonęły na Karaibach na przestrzeni wieków. Dla nurków to prawdziwe place zabaw pod powierzchnią wody.

Sama plaża – jak inne w Dominikanie – zachwyca swoim pięknem, drobnym i jasnym piaskiem i kołyszącymi się na wietrze palmami. Przy Playa Sosua możesz skosztować lokalnej kuchni i kupić lokalne rękodzieło na jednym ze straganów. A kiedy znudzi Ci się plażowanie, wybierz się do miasteczka, by podziwiać postkolonialną architekturę, wieczorem zaś zatańczyć w rytm latynoskich melodii.

Plaża w Sosua i widok na miasteczko, Dominikana
Plaża w Sosua i widok na miasteczko, Dominikana
Fot: Copyright (c) 2019 Hedwin de Los Santos/Shutterstock. No use without permission.

Playa Macao

Wyjątkowa plaża, którą Komitet UNESCO uznał za najlepszą na Karaibach. Z uwagi na jej otoczenie – unikalną roślinność i majestatyczne klify – w bezpośrednim otoczeniu Playa Macao nie ma zabudowy hotelowej. Plaża znajduje się w regionie Punta Cana. Słynie z nietkniętej przez człowieka linii brzegowej, ciszy i spokoju. Idealne warunki do wypoczynku stwarza oczywiście dominikańskie słońce, turkusowe morze, mięciutki piasek i ogromne palmy. Playa Macao to świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych, m.in. surfingu.

Plaża Macao na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego w Dominikanie
Plaża Macao na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego w Dominikanie
Fot: Copyright (c) 2021 photopixel/Shutterstock. No use without permission.
Skopiowano
Skopiuj link
Katarzyna Bednarek
Katarzyna Bednarek
Przygodę z tworzeniem tekstów zaczęła już w podstawówce, a profesjonalnie robi to od 2010 roku. Z branżą turystyczną związała się w 2016 r. jako copywriter, a później specjalista ds. marketingu treści i... w turystyce zakochała się bez pamięci. Aktualnie stara się łączyć obie swoje pasje – pisanie i podróże. Do zespołu Wakacje.pl dołączyła na początku 2022 r. i jako UX writer zajmuje się tworzeniem treści z myślą o wygodzie użytkownika naszego serwisu.