Wczasy Samana

Samana

O regionie
Atrakcje
Przed podróżą
Pogoda

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

KrajDominikana
JęzykHiszpański
WalutaPeso dominikańskie

Santo Domingo

Podczas wycieczki po Dominikanie nie można pominąć jej stolicy. Santo Domingo zachwyci cię nie tylko typowymi dla wyspy piaszczystymi plażami, palmami rzucającymi klimatyczny cień w gorące dni, lazurową wodą oceanu czy egzotyczną kuchnią. Miasto ma także piękną historię, której zawdzięcza kolonialną architekturę, zabytki z czasów ery Kolumba, a nawet znajdujący się w najstarszej chrześcijańskiej świątyni Nowego Świata - Catedral Santa Maria de la Encarnacion grób odkrywcy Ameryki.

El Limon

Wycieczka do wodospadu El Limon zachwyci wszystkich, którzy lubią aktywne formy wypoczynku. Dotarcie do punktu widokowego to 2,5-kilometrowy marsz przez serce dziewiczego lasu, obfitującego w krajobrazy pełne flory i fauny charakterystycznej tylko dla Dominikany. Sam wodospad El Limon jest kaskadą spadającą z wysokości 40 metrów wprost do szmaragdowego basenu skalnego, w którym kąpiel zapewni niezapomniane doznania, gwarantując podróżnym relaks wzbogacony pięknymi widokami i szumem słodkowodnej oazy.

Spotkanie z wielorybami

Spędzając zimowy urlop w gorącym słońcu Dominikany, koniecznie zarezerwujcie czas na niezwykłe spotkanie z największymi ssakami świata. Każdej zimy, od grudnia do marca, w okolicach półwyspu Samana spotkać można tysiące wielorybów, które przypływają, by łączyć się w pary. Jest to jedna z nielicznych okazji, by zobaczyć te monumentalne zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

PASZPORTY I WIZY

Wyjątkowo do dnia 31 maja 2024 r. obywatele wszystkich narodowości udający się na terytorium Dominikany mogą wjechać, jeżeli posiadają paszport ważny w momencie wjazdu. Pobyt na Dominikanie nie może przekroczyć ważności paszportu. Od 1 czerwca 2024 r. wymagana ważność paszportu będzie wynosiła 6 miesięcy od momentu skończenia podróży (o ile nie ukaże się nowe rozporządzenie w tym zakresie).

W Dominikanie dla Polaków wizy nie są wymagane, przy wjeździe trzeba jednak wykupić kartę turystyczną, która kosztuje ok. 15 USD i uprawnia do 30-dniowego pobytu na terenie Dominikany. Często cena karty turystycznej jest już wliczona w cenę biletu lotniczego.

Turyści mają obowiązek zameldowania się w miejscu pobytu (hotel, pensjonat). Od 1 lutego 2021 roku obowiązkowe jest wypełnienie elektronicznego formularza wjazdu/wyjazdu. Formularz dostępny jest pod adresem: link

SZCZEPIENIA I SŁUŻBA ZDROWIA

Szczepienia nie są wymagane.
CzerwiecZobacz cały rok
Temperatura w dzień29°C
Temperatura w nocy23°C
Temperatura wody27°C
Liczba godzin słonecznych13

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź