Ubezpieczenie podróżne COVID

Teraz jeszcze bezpieczniej!

NOWOŚĆ! Od teraz ubezpieczenie turystyczne AXA obejmuje także koszty leczenia koronawirusa COVID 19.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu?

Dokładamy wszelkich starań by umożliwić naszym Klientom spokojne planowanie podróży i zapewnić im bezpieczny wypoczynek, zwłaszcza w okresie pandemii koronawirusa.

Większość dostępnych na rynku ubezpieczeń turystycznych wyklucza ze swojego zakresu ochronę w czasie epidemii i na wypadek związanej z nią kwarantanny.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które mogą odkładać decyzję o zakupie wakacyjnej wycieczki z obawy przed nieprzewidzianymi komplikacjami związanymi z pandemią, poszerzyliśmy zakres ubezpieczenia o ochronę na wypadek zachorowania na COVID-19.

Dostępne obecnie w Wakacje.pl ubezpieczenie turystyczne AXA Partners posiada w swoim zakresie zarówno koszty leczenia jak i koszty rezygnacji z imprezy turystycznej lub jej przerwania.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne AXA Partners?

W zakresie oferowanego ubezpieczenia turystycznego znajduje się ochrona na wypadek zachorowania na COVID-19 podczas pobytu na wakacjach lub jeszcze przed wyjazdem na urlop.

Ubezpieczenie od kosztów leczenia

W przypadku Zachorowania na COVID-19 podczas wakacji, mając wykupione ubezpieczenie możesz liczyć na zwrot kosztów leczenia.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

Jeśli w wyniku zachorowania znajdziesz się w szpitalu, co w konsekwencji uniemożliwi Ci wyjazd, ubezpieczenie pokryje koszty rezygnacji. Więcej szczegółów znajdziesz w dokumentach z ogólnymi warunkami i zakresem ubezpieczenia oraz w sekcji z najczęściej zadawanymi pytaniami u dołu strony.

Co zyskujesz wykupując ubezpieczenie od Covid-19?

spokojne wakacje

SPOKOJNE WAKACJE

poczucie bezpieczeństwa

POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA

komfort finanasowy

KOMFORT FINANSOWY

Jak kupić ubezpieczenie online w Wakacje.pl?

Najpierw wybierz ofertę interesującego Cię wyjazdu dostępną w serwisie Wakacje.pl.

Następnie w sekcji „dodatkowe opcje” na prezentacji oferty wybierz „Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE”. Po wybraniu ubezpieczenia zostanie automatycznie przeliczona wysokość składki łącznie za wszystkich uczestników wyjazdu.

Teraz kliknij rezerwuj i kontynuuj wypełniając dalszą część formularza. 

W dalszych krokach na ścieżce rezerwacji, podczas wybierania usług dodatkowych, będziesz mieć możliwość wybrania lub rezygnacji z dodatkowego ubezpieczenia.

screen

Bez obaw – jeśli zapomnisz wybrać ubezpieczenia na początku, będziesz mieć możliwość dodania go na późniejszym etapie.

Dodatkowo podczas potwierdzania warunków rezerwacji w ostatnim kroku będzie potrzebne potwierdzenie wszystkich dokumentów podróżnych, w tym również ubezpieczenia.

Potwierdzenie rezerwacji wraz ze wszystkimi dokumentami dotyczącymi wybranych usług dodatkowych otrzymasz mailem.

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ Z UBEZPIECZENIEM TURYSTYCZNYM ONLINE

Pytania i odpowiedzi

Co jeśli zachoruję przed wyjazdem?

Jeśli z powodu Zachorowania na COVID-19 osoba ubezpieczona zostanie w trybie natychmiastowym poddana hospitalizacji, a wyzdrowienie zgodnie z rokowaniami lekarza nie będzie prawdopodobne do chwili jego planowanego wyjazdu, ubezpieczyciel zwróci koszty poniesione w wyniku anulacji wyjazdu.

Co jeśli zachoruję w trakcie wakacji?

W przypadku Zachorowania na COVID-19 podczas pobytu na wakacjach, czyli w sytuacji gdy w wyniku zakażenia wirusem SARSCoV-2 wystąpi zagrożenie zdrowia lub życia wymagające bezzwłocznego leczenia, ubezpieczenie turystyczne AXA Partners pokryje niezbędne koszty leczenia zagranicą.

Co jeśli zachoruje ktoś z mojej rodziny?

W przypadku nagłego zachorowanie na COVID-19 i nagłej hospitalizacji osoby ubezpieczonej, współubezpieczonej, która uniemożliwia realizację lub kontynuowanie zaplanowanej podróży, ubezpieczyciel zwróci koszty rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej lub wcześniejszego powrotu z tej imprezy. Więcej szczegółów znajduje się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Podróżnych dla klientów Wakacje.pl.

Czy ubezpieczenie pokrywa koszty związane z odbywaniem kwarantanny?

Ubezpieczenie turystyczne AXA Partners pokrywa koszty leczenia i odwołania wyjazdu w związku z Zachorowaniem na COVID-19 w rozumieniu ogólnych warunków ubezpieczenia. Przebywanie na kwarantannie bez Zachorowania na COVID-19 nie jest objęte ochroną ubezpieczeniową.