AXA ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na wakacje

  • Klauzula alkoholowa w cenie
  • Choroby przewlekłe w cenie
  • Nowy pakiet MAX Plus

ZADBAJ O bezpieczne wakacje

Ubezpieczenie podróżne AXA

Dla jeszcze większego komfortu i zwiększenia ochrony klientów Wakacje.pl, razem z AXA Partners rozbudowaliśmy pakiety ubezpieczeniowe, m.in. zwiększyliśmy sumy ubezpieczeniowe (np. aż o 50 000 euro podnieśliśmy sumę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym za szkody osobowe w wariancie Max tj. do 150 000 euro). Przygotowaliśmy także zupełną nowość – pakiet MAX Plus, w którym dodaliśmy nowe powody, przez które ubezpieczony może otrzymać zwrot kosztów podróży w ramach ubezpieczenia kosztów rezygnacji.

Największe atuty ubezpieczenia turystycznego AXA

Klauzula alkoholowa w cenie

Klauzula alkoholowa w cenie

NOWOŚĆ!
Choroby przewlekłe w cenie

Choroby przewlekłe w cenie

NOWOŚĆ!
Pakiet MAX Plus

Pakiet MAX Plus

NOWOŚĆ!
Sporty ekstremalne

Sporty ekstremalne

Już od 21,66 zł/dzień
Koszty leczenia do 8 000 000 EUR

KL do 8 000 000 EUR

Już od 16,73 zł/dzień
Rezygnacja z podróży

Rezygnacja z podróży

Aż 22 powody rezygnacji
Klauzula alkoholowa w cenie

Klauzula alkoholowa w cenie

NOWOŚĆ!
Choroby przewlekłe w cenie

Choroby przewlekłe w cenie

NOWOŚĆ!
Pakiet MAX Plus

Pakiet MAX Plus

NOWOŚĆ!
Sporty ekstremalne

Sporty ekstremalne

Już od 21,66 zł/dzień
Koszty leczenia do 8 000 000 EUR

KL do 8 000 000 EUR

Już od 16,73 zł/dzień
Rezygnacja z podróży

Rezygnacja z podróży

Aż 22 powody rezygnacji

nasi KLIENci DOSTAJą WIĘCEJ

Co obejmuje ubezpieczenie AXA?

Wybierasz się na wymarzony urlop? Ubezpiecz się i nie pozwól, żeby nieprzewidziane sytuacje popsuły Ci wypoczynek. W ubezpieczeniu podróży AXA przygotowanym z myślą o klientach Wakacje.pl jest więcej korzyści niż w innych ubezpieczeniach! Sprawdź, jakie warianty ubezpieczeń przygotowaliśmy dla naszych Klientów we współpracy z AXA Partners.

WARUNKI UBEZPIECZENIA

ZAKRES UBEZPIECZENIA

Porównaj zakresy i wybierz pakiet

Pakiety ubezpieczeń AXA

UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE AXA

Dlaczego warto? 

Podróż kojarzy się z przyjemnością, relaksem, słońcem i mnóstwem atrakcji. Tak też powinna wyglądać! Czasem w atrakcje wpisane są też nieprzewidziane sytuacje. A te – bez dobrej polisy u wiarygodnego ubezpieczyciela – potrafią słono kosztować. Kupując ubezpieczenie AXA na Wakacje.pl, za dzień ochrony płacisz już od 7,22 zł/os.

Sprawdź, ile zapłacisz za leczenie i transport bez wykupionego ubezpieczenia

koszty leczenia bez ubezpieczenia AXA

wybierz urlop Z UBEZPIECZENIEM

Jak kupić polisę online?

  1. Wybierz ofertę interesującego Cię wyjazdu dostępną w serwisie Wakacje.pl. 
  2. W sekcji „Warto dokupić” na prezentacji oferty wybierz ubezpieczenie turystyczne AXA (wysokość składki zostanie automatycznie przeliczona za wszystkich uczestników wyjazdu).
  3. Kliknij w Kup teraz lub Zarezerwuj wstępnie i kontynuuj zgodnie z informacją wyświetlaną na stronie.
  4. Gotowe! Polisa zostanie do Ciebie wysłana na maila razem z pozostałym dokumentami rezerwacyjnymi.


Masz już zamówienie i chcesz dokupić ubezpieczenie? Skontaktuj się z nami na klient@wakacje.pl, podaj numer zamówienia i napisz jaki wariant ubezpieczenia Cię interesuje. Nasi doradcy przygotują dla Ciebie ofertę i prześlą ją na Twój e-mail.

Zarezerwuj ofertę z ubezpieczeniem turystycznym

Słownik ubezpieczeniowy

KOSZTY REZYGNACJI (KR)

To zabezpieczenie na wypadek Twojej rezygnacji z wakacji lub ich przerwania. Jeśli przed wyjazdem zrezygnujesz z wyjazdu lub w jego trakcie musisz wrócić do kraju z jednego z powodów wymienionych dla danego pakietu w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU), ubezpieczyciel pokryje koszty związane z rezygnacją lub pokryje niewykorzystaną część poniesionych kosztów i koszty transportu powrotnego, jeśli pierwotnie przewidziany nie może być wykorzystany. Przykładowe powody rezygnacji to m.in. zgon bliskiej osoby, nieszczęśliwy wypadek lub nagłe zachorowanie, kradzież dokumentów, utrata lub rozpoczęcie pracy, wezwanie do sądu.  

CHOROBA PRZEWLEKŁA

To zaburzenia lub odchylenia od normy w stanie zdrowia, które zdiagnozowano, są leczone lub dawały objawy w ciągu 24 miesięcy przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej.  

KLAUZULA ALKOHOLOWA

To dodatkowe ubezpieczenie, które zapewnia ochronę od kosztów leczenia i assistance oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (do sumy ubezpieczenia) w przypadku zdarzeń, do których doszło po spożyciu alkoholu.

KOSZTY LECZENIA (KL)

To niezbędne wydatki, które ubezpieczony ponosi w szpitalach, przychodniach, gabinetach lekarskich za granicą, aby wrócić do zdrowia. Koszty leczenia to np. wizyta lekarska, wykonanie badania, zabieg lub operacja, pobyt w szpitalu, zakup środków medycznych i leków. 

NASTĘPSTWA NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW (NNW)

To niespodziewane i nagłe zdarzenia wywołane przyczyną zewnętrzną, w następstwie których Ubezpieczony, niezależnie od swojej woli doznał rozstroju zdrowia, fizycznych obrażeń lub zmarł.

ASSISTANCE

To ubezpieczenie obejmujące organizację pomocy w nagłych wypadkach oraz pokrycie kosztów transportu np. do kraju, bliskiej osoby do miejsca, gdzie przebywa ubezpieczony. W zakres assistance mogą także wchodzić koszty poszukiwań, akcje ratownicze czy pokrycie kosztów związanych z transportem samochodowym. 

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

MAM EKUZ (EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO). CZY TO WYSTARCZY? 

Karta EKUZ nie daje gwarancji, że wizyta u lekarza rodzinnego czy transport karetką pogotowia będą darmowe. EKUZ uprawnia do korzystania z publicznej opieki zdrowotnej na takich samych zasadach, jak obywatele kraju, w którym się przebywa. Dlatego warto się dokładnie zorientować, jakie świadczenia wchodzą w zakres tej pomocy. Służba zdrowia każdego państwa działa na innych zasadach, zakres bezpłatnej opieki medycznej gwarantowanej w ramach EKUZ jest różny. Mimo jej posiadania zawsze trzeba też z własnej kieszeni zapłacić za transport medyczny do kraju, a najczęściej również – za udzieloną pomoc w ramach akcji ratunkowej czy poszukiwawczej. EKUZ nie pokryje też kosztów leczenia prywatnego. EKUZ nie zapewnia pełnej opieki zdrowotnej i w razie wystąpienia konieczności leczenia wyłączonego z zakresu refundowanych usług medycznych. 

NIE MÓWIĘ PO ANGIELSKU. JAK SOBIE PORADZĘ, JEŚLI COŚ SIĘ STANIE PODCZAS WAKACJI? 

We wszelkich kontaktach z Ubezpieczycielem obowiązuje język polski. Kontakt telefoniczny z towarzystwem ubezpieczeniowym odbywa się w języku polskim i w razie problemu z komunikacją ze służbami, na miejscu ubezpieczyciel oferuje tłumaczenie telefoniczne. 

CO ZROBIĆ W PRZYPADKU ZACHOROWANIA LUB WYPADKU ZA GRANICĄ? 

Jeśli podczas urlopu potrzebujesz pomocy medycznej, skontaktuj się z Centrum Pomocy Assistance pod numerem telefonu dostępnym na dokumentach ubezpieczenia. Ubezpieczyciel zorganizuje leczenie w lokalnych placówkach oraz szpitalach. 

NA WAKACJACH ZAMIERZAM UPRAWIAĆ RÓŻNE SPORTY. CZY MUSZĘ ROZSZERZYĆ UBEZPIECZENIE? 

Podstawowy zakres ubezpieczenia można rozszerzyć o ryzyko uprawiania sportów ekstremalnych. Sporty ekstremalne to wyczynowe uprawianie sportów oraz uczestniczenie w wyprawach do miejsc o ekstremalnych warunkach klimatycznych, a także dyscypliny sportowe, których uprawianie wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i działania w warunkach dużego ryzyka i/lub zawierają elementy akrobacji, m.in. downhill, freedive, gokarty, futbol, kajakarstwo i rafting stopnia trudności WW3–WW5, kitesurfing i wszystkie jego odmiany, kolarstwo górskie, łucznictwo, maraton (w tym półmaraton i ultramaraton), jazda na nartach i snowboardzie poza wyznaczonymi trasami, nurkowanie z aparatem oddechowym poniżej gł. 18 m (z instruktorem lub wymaganym certyfikatem), rugby, speleologia, sporty motorowe (oprócz quadów i skuterów), sztuki i sporty walki, trekking z użyciem sprzętu specjalistycznego lub na wysokości powyżej 3 500 m n.p.m., via ferrata stopnia trudności B do E, wieloboje, wspinaczka, żeglarstwo powyżej 12 mil morskich od brzegu

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź