Najpiękniejsze plaże Lanzarote

InspiracjeMałgorzata Orlikowska05.12.2022

Najbardziej wysunięta na północ wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich przyciąga wulkanicznym krajobrazem i znakomitymi warunkami do opalania. Plaż jest tyle, że podczas pobytu można każdego dnia zażywać słonecznych kąpieli w innym miejscu. Dowiedz się, które z nich są najpiękniejsze!

Playa Blanca
Playa Blanca

Wyspy Kanaryjskie należące do Hiszpanii to zawsze dobry pomysł na urlop. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje "wyspa wulkanów", czyli Lanzarote wyróżniająca się bardzo ciekawym ukształtowaniem terenu, a w związku z tym wieloma ciekawymi atrakcjami. Najważniejsze atuty Lanzarote jako kierunku wypoczynkowego to znakomita pogoda przez cały rok, sporo słonecznych godzin w ciągu dniatemperatura wody sięgająca 20 st. C. Warto do nich dodać szeroki wybór piaszczystych plaż. Są zróżnicowane, więc każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Poniżej prezentujemy ranking najpiękniejszych plaż tej wyspy, mając nadzieję, że zainspirujemy was do ich odwiedzenia.

Playa de Papagayo

Położona w południowej części wyspy plaża jest wymieniana we wszelkich rankingach jako najpiękniejsza plaża Lanzarote. Trudno się dziwić, choć jest niewielkich rozmiarów (ma zaledwie 120 metrów długości), jest bardzo urokliwa, m.in. za sprawą klifów, które odgradzają ją od lądu. Wody Oceanu Atlantyckiego są tu bardzo spokojne, co czyni Papagayo miejscem przyjaznym rodzinom z dziećmi.

Playa Papagayo
Playa Papagayo

Dobre warunki do wypoczynku mają tu też miłośnicy nurkowania czy snorkelingu. Na plażę można się dostać piechotą lub samochodem (obok plaży jest parking). Poza niewielkim barem serwującym napoje i przekąski, brak tu większej infrastruktury turystycznej, dlatego np. leżak czy parasol musimy zaopatrzyć się sami.

Playa Flamingo

Również na południu Lanzarote, na zachód od Papagayo znajduje się Playa Flamingo. Osłonięta palmami 200-metrowa plaża to kolejne przyjazne rodzinom miejsce ze względu na występujące tu spokojne wody. Odnajdą się na niej turyści, którzy lubią mieć dostęp do wygód i cywilizacji. Plaża znajduje się na obszarze popularnego kurortu Playa Blanca: dostępne są leżaki, natryski i toalety. Przy plaży znajduje się promenada, także liczne sklepy, restauracje, można więc bez trudu połączyć aktywności nad wodą z pobytem w restauracji czy zakupami.

Playa Flamingo
Playa Flamingo

Playa Flamingo polecana jest też amatorom sportów wodnych, w tym nurkowania. Dla tych przygotowano atrakcję w postaci Museo Atlantico – bodaj jedynego w Europie podwodnego muzeum, a właściwie galerii sztuki. Galeria powstała, by pokazać więź łączącą człowieka ze światem podwodnym. Wystawę stworzył brytyjski artysta Jason deCaires Taylor, który na dnie oceanu postawił ponad trzysta figur ludzi w naturalnej wielkości. Na turystów czekają ciekawe podwodne instalacje. Zwiedzanie odbywa się w pełnym nurkowym rynsztunku, w towarzystwie przewodnika.

Playa El Reducto

We wschodniej części wyspy na uwagę zasługuje plaża El Reducto, która znajduje się na w stolicy Lanzarote – Arrecife. To jedna z dłuższych plaż na wyspie, ma 500 metrów długości. Spokojne wody i łagodne zejście do morza sprawiają, że chętnie wypoczywają tu rodziny z dziećmi.

Playa El Reducto
Playa El Reducto

Podobnie jak Flamingo jest otoczona od strony lądu palmami, sąsiaduje z rozbudowaną infrastrukturą miejską: restauracjami, klubami i sklepami. Na samej plaży jest dostęp do natrysków, toalet i przebieralni.

Playa El Jablillo

Niewielka 200-metrowa plaża położona na wschodzie wyspy, przy kurorcie Costa Teguise, to kolejne miejsce dla rodzin z dziećmi oraz miłośników snorkelingu. Falochron przy plaży skutecznie oddziela ten teren od otwartego oceanu, chroniąc go przed większymi falami i silnym prądem. W ten sposób zapewnia bezpieczeństwo dzieciom brodzącym w wodzie, a nurkom spokój podczas eksploracji podwodnego świata. Z uwagi na fakt, że plaża znajduje się w miejscu turystycznym, wokół sporo jest miejsc, w których plażowicze mogą coś przekąsić, kiedy chcą odpocząć od wodnych aktywności.

Playa del Caletón Blanco

Jedno z najciekawszych miejsc do plażowania na wyspie. Playa del Caletón Blanco jest jedną z grupy niewielkich plaż znajdujących się w północnej części Lanzarote, w sąsiedztwie miasteczka portowego Orzola. Ich wizytówką jest biały piasek ciekawie kontrastujący z ciemnymi skałami pochodzenia wulkanicznego, które są porozrzucane po plaży, tworząc coś na kształt naturalnych basenów.

Playa del Caletón Blanco
Playa del Caletón Blanco

Kamienie skutecznie hamują ruch wody, czyniąc to miejsce znakomitą miejscówką dla rodzin. Część naturalnych akwenów jest płytka, w części natomiast wymagana jest umiejętność pływania. Warto pamiętać, że poza parkingiem plaża nie ma żadnych udogodnień dla turystów.

Playa La Cantería

Obok wioski Orzola znajduje się też inna piękna plaża. Jej wizytówką są budzące respekt góry Famara, które dominują w krajobrazie. Plaża jest uznawana za mekkę surferów. Mimo niewielkiej odległości od osady, jest oazą ciszy i spokoju. To zapewne również efekt tego, że na plaży brakuje infrastruktury turystycznej. Z powodzeniem mogą się tu więc zaszyć ci, którym przeszkadzają tłumy w nadmorskich kurortach.

Playa La Cantería
Playa La Cantería

Dużym atutem plaży są widoki. Można stąd podziwiać mniejszą siostrę Lanzarote – wyspę Graciosę.

Playa de Famara

Plaża zlokalizowana w zachodniej części Lanzarote, przy miasteczku La Caleta de Famara. To ponad 5-kilometrowy pas wybrzeża rozciągający się u podnóża gór Famara, który odbijając się w wodzie, sprawia wrażenie jeszcze większego.

Playa Famara
Playa Famara

Tu wiecznie wieje wiatr, a morze jest wzburzone, dzięki czemu Famara to idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych: parasailingu, surfingu czy kite’a. Na samej plaży brakuje infrastruktury turystycznej, na szczęście bliskość miasteczka te braki rekompensuje.

Plaża del Janubio

Wyjątkowa plaża na mapie Lanzarote znajdująca się w południowo-wschodniej części wyspy. To dzika plaża o długości około 800 metrów, pokryta czarnym wulkanicznym piaskiem i z kamienistym zejściem do wody.

Playa del Janubio
Playa del Janubio

Silne wiatry wiejące w tej części wyspy czynią ją mało atrakcyjną dla plażowiczów, nie ma tu więc infrastruktury turystycznej w postaci pryszniców, przebieralni czy barów. Mimo wszystko warto się na nią wybrać, by podziwiać przepiękne widoki na okolice.

Skopiowano
Skopiuj link
Małgorzata Orlikowska
Małgorzata Orlikowska
Karierę zawodową wiązała z socjologią. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, bo po studiach (z administracji samorządowej) odkryła, że jej powołaniem jest dziennikarstwo. W tym zawodzie spełnia się już 12 lat. Pisała do mediów tradycyjnych i internetowych, m.in. na temat sportu, mody i historii. W ostatnich latach podejmuje przede wszystkim tematy związane z szeroko rozumianą turystyką (w tym turystyką biznesową): pisze teksty branżowe i konsumenckie. Wiedzę o miejscach wartych odwiedzenia zdobywa podczas podróży. W Wakacje.pl jako redaktor pisze teksty turystyczne.

Polecane oferty