Najpiękniejsze plaże na Jamajce. Oto pięć miejsc, które skradną Twoje serce

Ameryka PółnocnaMonika Sikorska06.12.2023

Jamajka to kierunek, który kusi turystów egzotycznym klimatem i rajskimi plażami, które otaczają turkusowe wody Morza Karaibskiego. Palmy, jasny piasek i kilometry niebiańskiego wybrzeża to bez dwóch zdań najbardziej reprezentatywna wizytówka tej wyspy. Przedstawiamy nasze top pięć najpiękniejszych plaż na Jamajce.

Plaże na Jamajce
Plaże na Jamajce

1.     Seven Mile Beach (Negril Beach)

Uznawana jest nie tylko za najpiękniejszą plażę Jamajki, ale i w całym regionie Karaibów. Znajduje się w Negril, na zachodnim wybrzeżu wyspy. Jak sama nazwa wskazuje, plaża ta mierzy 7 mil, czyli ok. 11 km. Jej największym atutem są spektakularne zachody słońca. Ze względu na obecność rafy koralowej w zatoce nie występują wysokie fale, a łagodne zbocze oraz piaszczyste dno dodatkowo ułatwiają pływanie i nurkowanie. Seven Mile Beach jest powszechnie uznawana za plażę, na której obowiązuje wolość obyczajów, dlatego zdecydowanie bardziej polecana jest fanom nudyzmu i opalania topless, niż rodzinom z dziećmi czy osobom poszukującym prywatności.

Seven Mile Beach
Seven Mile Beach

2.     Treasure Beach, czyli Plaża Skarbów

To wyjątkowe miejsce znajduje się na południowym wybrzeżu Jamajki, w regionie Saint Elizabeth. Mianem Treasure Beach nazywa się zarówno wioskę rybacką, jak i samą plażę, która stanowi jej serce. Ten rajski zakątek leży na styku czterech zatok: Billy, Franz, Calabash oraz Great Pedro. To idealny wybór dla tych, którzy szukają odosobnienia i dzikich plaż, bez bogato rozwiniętej infrastruktury turystycznej. Nie znajdziesz tam głośnych od gwaru pubów oraz nocnych klubów, ale kilometry niemal bezludnej przestrzeni. Dodatkowymi atutami miejsca są: płytkie wejście do oceanu oraz połączenie widoku skalistych zatoczek, tropikalnej roślinności i błękitu wody.

Treasure beach
Treasure Beach

3.     Doctor’s Cave Beach

To słynna plaża w Montago Bay, na północy Jamajki. Nazwa pochodzi od nazwiska dr Alexandra Jamesa McCatty’ego, który niegdyś był jej właścicielem. U schyłku XIX w. można się było na tę plażę dostać jedynie poprzez jaskinię, która również znajdowała się na terenie jego posiadłości. Na szczęście McCatty przekazał ją w 1906 r. do użytku publicznego. Dziś, warto ją odwiedzić, choćby ze względu na przepiękną rafę koralową. To miejsce idealne zarówno do podziwiania podwodnego świata, jak i wypoczynku w schludnym i spokojnym otoczeniu.

Doctor's Cave Beach,
Doctor's Cave Beach

4.     Bloody Bay

Plaża znajduje się w zachodniej części Jamajki, a swoją nazwę zawdzięcza Krwawej Zatoce, nad którą leży. Jedna z legend głosi, że w czasach, gdy Jamajka była jeszcze wyspą piratów, odbyła się w niej brutalna bitwa. Dziś Bloody Bay Beach jest głośną i nowoczesną plażą, która cieszy się popularnością wśród turystów. Będzie ona idealnym miejscem dla osób, które lubią być wśród ludzi i zawierać nowe znajomości. Plażę tę upodobali sobie szczególnie hipisi, którzy regularnie organizują na niej imprezy. Jedną z atrakcji Bloody Bay Beach jest możliwość podglądania bądź uczestniczenia w codziennych połowach lokalnych rybaków.

Bloody Bay Beach
Bloody Bay Beach

5.     Turtle beach (Ocho Rios Beach)

Plaża leży po wschodniej stronie zatoki Ocho Rios w południowo wschodniej części Jamajki. W porównaniu do innych plaż, jest dość krótka, bo ciągnie się zaledwie przez 500 m. Ta plaża to miejsce idealne dla miłośników sportów wodnych. Na miejscu można wypożyczyć m.in. sprzęt do nurkowania, narty wodne czy kajaki. Na miłośników relaksu i opalania czeka również pełna infrastruktura plażowa. Nie brak tam także barów oraz restauracji.

Turtle Beach
Turtle Beach
Skopiowano
Skopiuj link
Monika Sikorska
Monika Sikorska
Nieustraszona dziennikarka zespołu WP Turystyka. Podejmie się każdego zadania. Uwielbia kręcić materiały wideo, a szczególnie te w trudnych warunkach. Poznaje świat przez węch i kubki smakowe. Tęskni za krajami Azji Południowo-Wschodniej, ale tylko dlatego, że nie była jeszcze w Ameryce. Poza tym jest krytykiem, teoretykiem literatury i nauczycielem.