Ścieżki w koronach drzew, poznaj najciekawsze

RankingiAgnieszka Słupecka05.02.2024

Szukając ciekawego pomysłu na weekend lub kilkudniowy wypad za miasto, warto odwiedzić nietypową atrakcję, która zbliży Was z naturą. To zawieszone wysoko wśród drzew ścieżki w koronach drzew. Niektóre są częścią tarasów widokowych, a inne stanowią oddzielną atrakcję.

Ścieżki w koronach drzew
Ścieżki w koronach drzew

Spacer w koronach drzew w Pomiechówku koło Warszawy

Aby znaleźć się wśród natury i odbyć nietypowy spacer, nie trzeba jechać daleko (jeśli jesteście mieszkańcami Warszawy lub okolic). Niedaleko stolicy mieści się niewielkie miasteczko Pomiechówek, które oferuje przyjemny kompleks edukacyjny dla rodzin z dziećmi. Ścieżka w koronach drzew jest długości ponad 200 metrów. Przejście po niej jest świetną przygodą, gdyż kładka jest zawieszona i zapewni lekki efekt bujania. Podczas spaceru znajdziecie ciekawe informacje o ptakach zamieszkujących korony drzew, ich gniazdach oraz dziuplach. Podczas spaceru można dostrzec również siedzące na gałęziach modele ptaków w naturalnej wielkości. Poza ścieżką wśród drzew czekać będzie na Was wiele atrakcji np. park linowy, plac zabaw oraz ścieżki edukacyjne ozdobione ilustracjami znanej ilustratorki Emilii Dziubak.

Ścieżka i park linowy
Ścieżka i park linowy

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

W Poznaniu, nad doliną rzeczki Szklarki, tuż przy poznańskim ogrodzie zoologicznym znajduje się drewniana ścieżka w koronach drzew. Poznańska ścieżka ma ok. 250 metrów długości. W najwyższym miejscu wznosi się na 13 metrów. W trakcie spaceru można dojść na wieżę widokową i podziwiać otaczającą przyrodę. Ta niezwykła atrakcja jest darmowa, więc każdy spragniony kontaktu z naturą może odbyć taki uspokajający spacer.

Ścieżka w koronach drzew w Krynicy-Zdroju

Drewniana 50-metrowa wieża widokowa w Krynicy-Zdroju jest połączona z niezwykłą ścieżką (drewnianą platformą) pośród drzew, która jest długości 1.030 metrów. Ścieżka i wieża widokowa zbudowane są z wyjątkowego drewna – akacji i wpisuje się w piękny drzewostan, czyli buki, jodły oraz świerki. Podczas spaceru będziecie mogli bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym.

ścieżka w koronach drzew w Krynicy-Zdroju
ścieżka w koronach drzew w Krynicy-Zdroju

Ścieżka w koronach Drzew Bachledka

Miejsce to nie znajduje się w Polsce, ale jest oddalone 10 km od granicy z Polską, dlatego warto o nim wspomnieć. Ta niezwykła drewniana platforma znajdująca się 24 metry nad ziemią ciągnie się aż 600 metrów. To całoroczna atrakcja zlokalizowana na szczycie stoku Bachleda Ski, skąd rozpościera się piękny widok na Tatry. Podczas spaceru w koronach drzew znajdziecie liczne informacje dotyczące otaczającej przyrody i ekosystemu. Spacer w koronach drzew zakończycie wejściem na wieżę widokową, która wznosi na wysokość aż 32 metrów. Widoki, które się roztaczają na Pieniński Park Narodowy, wynagrodzą Wam trudy wejścia na samą górę.

Ścieżka w koronach drzew - Bachledka
Ścieżka w koronach drzew - Bachledka

Ścieżka w koronach drzew w Starym Sączu

Leśne molo to drewniany pomost na ponad 200 metrów i kończy się platformą widokową, z której można podziwiać panoramę Starego Sącza, Beskid Niski oraz Beskid Sądecki. Po drodze czeka na spacerowiczów ruchomy mostek oraz podwieszona siatka. Do ścieżki w koronach drzew prowadzi edukacyjny szlak, który w atrakcyjny sposób przedstawia ciekawostki na temat żyjącego tu płaza – kumaka. Każda ciekawostka (jest ich aż 7) umieszczona jest w szklanej kuli, do której można wejść i przeczytać informacje.

Spacer w koronach drzew
Spacer w koronach drzew

Ścieżka w koronach drzew w Ciężkowicach

Ścieżka w koronach drzew została otwarta w lipcu 2023 roku, więc jest najnowszą konstrukcją z wyżej wymienionych. Drewniany podest ma długość 1.020 metrów i jest umieszczony na wysokości 17 oraz 22 metrów. Trasa oferuje 8 punktów edukacyjnych oraz 6 sprawnościowych, więc spacer z dziećmi nie będzie nudny. Również podczas przechadzki możecie zatrzymać się w punktach widokowych, z których rozpościera się przepiękny widok na okolicę.

Skopiowano
Skopiuj link
Agnieszka Słupecka
Agnieszka Słupecka
Z turystyką związana jest od zawsze. Kilkunastoletnie doświadczenie w branży sprawiło, że od kilku lat dzieli się swoimi podróżniczymi doznaniami i wiedzą w tekstach publikowanych on-line. Prywatnie jest osobą lubiącą aktywnie spędzać czas i próbować nowych aktywności, smaków i wyzwań. Zimą uwielbia wyjazdy narciarskie, a latem lubi być blisko wody i natury. Podczas swoich wyjazdów wakacyjnych ceni sobie komfort, niezależność oraz możliwość poznania miejsca, w którym wypoczywa. Na turystykę patrzy całościowo, czyli od planowania wyjazdu, aż do zakończenia podróży.