Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
Co warto wiedzieć jadąc do Turcji? Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Turcja, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Co warto wiedzieć jadąc do Turcji?

Jadę tam po raz pierwszy i będę bardzo wdzięczna za wszytkie dobre rady od tych, którzy tam byli i chcieliby sie podzielić swoim dotychczasowym doświadczeniem. Co można a czego nie powinno sie robić, czego trzeba spróbować (np. z jedzonka i picia) a czego nie warto i wszystko inne co może sie przydać turyście:-)

Hej ja też w tym roku jadę po raz pierwszy do Turcji i wiem na pewno ,że trzeba wziąć duuużo pieniędzy głównie na zakupy , podobno to " zakupowy raj " złoto ,skóry, jeans. t-shirty , buty ( niby podróbki ale dobrej jakości jak wynika ) a ponieważ zakupy to moja specjalność nie chcę żałować ,że czegoś nie mogłam kupić no i wycieczki obowiązkowo Kapadocja, Pamukale - ależ to będzie szaleństwo pozdrawiam cieplutko a reszty dowiesz się czytając wypowiedzi na forum ja już chyba wszystko wiem ;-DD

Komentarz

Ja teoretycznie też:-) W praktyce to sie jeszcze okaże:-) Myślałam, że jest na forum ktoś kto wszystkie informacje napisze "w pigułce", przydałoby się to nie tylko mi, ale jak widać nikt taki się nie znalazł:-(

Komentarz

poszukaj w wyszukiwarce...dużo tego jest..i na forum gazeta.pl...pozdrawiam [%sig%]

Komentarz

chyba najważniejsza rada. Nie dać się zrobić w konia(tam wszystko działa na wariackich papierach - to nie europa dotyczy wycieczek , zakupów właściwie wszystkich dziedzn ) Turcy przyznają się do wszystkiego(niekoniecznie zgodne jest to z prawdą) - wziąć poprawkę. Mieć świadomość,że standard hoteli niższej klasy jest niski, a jedzenie monotonne - choć smaczne. Turcy maja problem z wydawaniem reszty - pilnować. I wogóle to jest dziki acz sympatyczny kraj. A najważniejsze być pozytywnie nastawionym i nie szukać dziury w całym.

Komentarz

Do tego należy się targować aby nie wyjść na idiotów,wypijać kilka szklaneczek herbatek/dobre/ i nie traktować Turków z góry.Jeżeli my jesteśmy dla nich mili-odpłacą nam tym samym.Przestrzegam kobiety przed kłóceniem się z mężczyznami,bardzo tego nie lubią,źle to przyjmują /kobieta za wiele do powiedzenia w Turcji nie ma/.Należy pamietać,że np. w Kapadocji czy innej mieścinie np. w Anatolii-zawsze pytamy czy możemy zrobić z kimś lub komuś zdjęcie.Nigdy nie wsiadać do samochodu osobowego,który sam się zatrzyma,a kierowca zaproponuje nam podwiezienie np.do centrum Alanyi bo skasuje nas jak za taxi.I najważniejsze,jak napisał przedmówca,pamietać ,że tam inaczej żyją i myślą i dostosować się.Wszak jesteśmy na wakacjach.

Komentarz

Weź ze sobą Stoperan (może się przydać). poelcam bakłażany na ciepło i oczywiście kebab

Komentarz

Ale sie teraz wypowiedzi posypało:-) Super! Niby wszystko jest takie oczywiste ale mimo to, dobrze jest jak ktoś to uświadomi. Dziękuję bardzo i proszę o więcej:-)

Komentarz

A jak jest z napiwkami? Ile daje sie zwyczajowo np. obsłudze hotelu, która sprząta pokój? W Egipcie było to normą ale niewiem jak w Turcji.

Komentarz

Co parę dni można zostawić po 1 USD pokojówce.
                    Gdyby zaszła konieczność wymiany pokoju-dobrze mieć w pogotowiu parę USD także/5-10/.To powinno załatwić sprawę.

Komentarz

Chciałam was przestrzec przed uzależnieniem, ale takim pozytywnym od tego kraju, bo jak raz pojedziecie to będziecie chciały napewno wrócić ponownie...

Komentarz

Chciałam was przestrzec przed uzależnieniem, ale takim pozytywnym od tego kraju, bo jak raz pojedziecie to będziecie chciały napewno tam wrócić ...

Komentarz

I to się zgadza w tym roku jadę 5 raz

Komentarz

To akurat prawda.Ja bardzo lubię Turcję,ale chyba najbardziej część egejską:Bodrum i dla kontrastu Didim.

Komentarz

4 razy byłam na riwierze a w tym roku uderzam na Fethiye

Komentarz

Trwa
                              X