Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
Turcja - gdzie pojechać ? Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Turcja, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Turcja - gdzie pojechać ?

Witam.
    Bardzo proszę o Wasze opinie,gdzie warto pojechać w Turcji. Wraz z rodziną (mąż i 13-letnia córka) planujemy swoje pierwsze wczasy w Turcji. Jest to nasz drugi wyjazd na wczasy za granicę. Rok temu byliśmy w Tunezji (Port el Kantaoui),gdzie bardzo nam się podobało. W tym roku postanowiliśmy zobaczyć coś innego,chociaż wydaje nam się,że ciężko będzie przebić Tunezję(a może po prostu za mało świata widzieliśmy ).W każdym bądź razie,musimy zdecydować ,gdzie w tym roku jechać.
    Na czym nam zależy ?
    Zależy nam na pobycie przy plaży,ale w centrum( tak,jak w Tunezji). Plaża najlepiej piaszczysta,chociaż niekoniecznie,hotele z basenami,"egzotyczna" roślinność.
    Centrum- sklepy w pobliżu,kawiarnie,miejsce,gdzie można wieczorami pospacerować, dobra komunikacja miejska,gdybyśmy mieli ochotę pojechać gdzieś dalej,dobra baza wypadowa na wycieczki fakultatywne ( planujemy -Pamukkale).
    Może ktoś,kto był w Turcji prowadzi bloga,na którym opisał swoje przeżycia,bardzo proszę o link wtedy,chętnie przeczytam. Podaję swój dotyczący Tunezji http://4stronyswiata.blog.onet.pl

Jeżeli jest miejsce,gdzie byliście w Turcji i gdzie Wam się podobało,proszę napiszcie mi o tym.
    Wasze opinie na pewno pomogą mi w wyborze miejsca,w którym warto będzie spędzić wakacje
    Pozdrawiam

wybierz Alanyę-a hotel jakiś z dobrymi opiniami przy Plaży Kleopatry.
    Ja byłam z ITAKĄ w hotelu SULTAN SIPAHI- wszystko było ok.nie wiem czy zadowoliłyby Cię baseny... ale zobaczyć ofertę zawsze można - ja osobiście byłam b.zadowolona http://www.itaka.pl/wczasy/turcja/alanya/hotel_sultan_sipahi_1482.php?SEARCH_HOTEL[wyloty]=WAW&SEARCH_HOTEL[pokoje]=DBL&SEARCH_HOTEL[wyzywienie]=A&

Komentarz

http://www.itaka.pl/wczasy/turcja/alanya/index.php?zs=Opis

Komentarz

Polecam moją fotorelacje z Alanyi:
        http://forum.wakacje.pl/read.php?4,1196552

Komentarz

Ja polecam Oludeniz, to kawałek ślicznej Turcji,z pięknym morzem i górami,kameralne hotele..większość niedaleko plaży,blisko do promenady na której sporo sklepików czy restauracji,mnóstwo możliwości,ofert wycieczkowych,które można wykupić tam na miejscu,możliwość skoku na paralotni..z góry piękny widok na lagunę,polecam! Pozdrawiam serdecznie!

Komentarz

Popieram przedmówcę. Oludeniz to raj na ziemi. Piękne widoki, błękitne morze, zadbane hotele, klimatyczne sklepy, nienamolni sprzedawcy, mnóstwo możliwości wyjazdów i zwiedzania. Zapomnisz o Tunezji szybciutko. Gwarantuję!!!!

Komentarz

czy w Oludeniz są plaże z łagodnym zejściem do morza?
              Polećcie fajny niedrogi hotel z opcją ALL.najlepiej przy plaży.

Komentarz

Dziękuję za Wasze opinie,są dla mnie bardzo ważne. A co myślicie o Kusadasi i Side ? Był tam ktoś ? Nikt o nich nie wspomina a w internecie wygląda ciekawie.
                Czekam na dalsze wypowiedzi.

Komentarz

W Oludeniz plaża łagodnie opada do morza,zwłaszcza od strony laguny,woda jest tam spokojna...a plaża żwirkowo-piaszczysta,natomiast na drugim końcu plaży są kamienie a woda troszkę bardziej wzburzona...co do hotelu..ja osobiście byłam w hotelu Perdikia, nie mieliśmy opcji all,ale hotelik był fajowy.Pozdrawiam

Komentarz

Gdybym miała porównywać pod względem:

adekwatność standardu do gwiazdek (oczywiście upraszczając):

1. Wybrzeże likijskie (okolice Dalyanu, Oludeniz). Hotel 3*,4* w tym rejonie znacznie przewyższa estetyką i standardem hotele 3*,4* w innych regionach. Zdecydowanie ładniej i czyściej.
                    2. Wybrzeże egejskie (okolice Bodrum, Marmaris). Dobry standard hoteli.
                    3. Riviera Turecka (okolice Side, Alanya). Moim zdaniem największy wybór ale też najgorszy standard w danej klasie (pomijając luksusowe 5*). Wiele pokoi w 3 i 4* hotelach to klity z mikro balkonami i jeszcze mniejszymi basenami, wielkie szaro-bure bloczyska lub zamknięte "getta" daleko od centrum.

Przyroda (roślinność, krajobrazy)
                    1. Dalyan RAJ, boskie widoki, coś przepięknego
                    2. Oludeniz (chyba każdy hotel ma cudowny ogród), przepiękna, malownicza okolica
                    3. Bodrum, Marmaris,
                    4. Alanya (ratuje ją góra z zamkiem i park w centrum, reszta to miasto i drogi szybkiego ruchu)
                    5. Side (właściwie nic ciekawego pod tym względem nie ma poza ruinami w centrum)

Możliwość lokalnego "zwiedzania, spacerów, komunikacji itd."
                    1. Alanya - o ile ma się hotel w centrum (a tych jest niewiele z tych lepszych), reszta jest za miastem przy autostradzie i w okolicy nic nie ma.
                    2 Oludeniz - malutkie centrum przy plaży i nieco większe w górach, ale za to wszystko w zasięgu spaceru, również trasy górskie, skansen, laguna itd.
                    3. Marmaris i Bodrum, jak ma się hotel blisko centrum to jest co robić. Jedynie nieznaczna ilość hoteli jest daleko od centrum, a nawet jeżeli to jest lokalne centrum w Gumbet czy Bitez.
                    4. Dalyan. Malutki ale uroczy, można przejść w 2godziny całe miasteczko, w tym deptak i port. Do plaży płynie się łodziami.
                    5. Side (poza starym centrum i ruinami do których zazwyczaj trzeba dojechać bo hotele są na obrzeżach, nie ma nic ciekawego - labirynt dróg dojazdowych do hoteli)

Plaża.
                    1. Side (to chyba jedyny plus tej miejscowości)
                    2. Dalyan (RAJ, ale nie ma hoteli przy plaży, do plaży płynie się hotelową łodzią piękną rzeką przepływającą przez miasteczko. Plaża to piaszczysta mierzeja oddalona od miasteczka kilka km. BOSKA, prawdziwie piaszczysta i łagodne zejście do wody! Plaża nazywa się: iztuzu plaj?
                    3. Alanya (zależy od fragmentu, na odcinkach 100 metrów może się zmienić od kamienistej w drobno piaszczystą, wejście do wody dość strome).
                    4. Oludeniz. Przyrodniczo piękna! Niestety bardzo zatłoczona. Szeroka, miejscami drobniutki biały piasek, kawałek dalej żwirek. Plaża nazywa się: Ölüdeniz Lagünü, część plaży jest płatna.
                    5. Marmaris - bez szału, piaszczyste, żwirowo-piaszczyste. Woda taka mętnawa mi się wydawała.
                    6. Bodrum -okropne plaże. OKROPNE! Mętna woda, kamloty albo żwir, przy brzegu worki z piaskiem żeby dało się wejść...

Dla mnie numer 1 pod niemal każdym względem jest Dalyan, niestety niewiele polskich biur ma go w swojej ofercie. Cały czas miała go Itaka, a teraz widzę, że tylko aslematours ma kilka hoteli. Jedynym małym minusem Dalyanu było to, że po północy miasto zasypiało. Ze względu na to, że jest to otulina rezerwatu żółwi morskich nie ma tam dyskotek itp. Jedynie puby, kawiarenki itd. Za to w ciągu dnia miasteczko tętni życiem. Na drugim miejscu jest Oludeniz za krajobrazy, hotele z pięknymi ogrodami i możliwość pieszych wycieczek do okolicznych atrakcji. Minusem były ceny - jest to jeden z droższych regionów Turcji (ale też śmiało można brać hotel o gwiazdkę niżej niż w innych regionach)...Jeżeli chodzi o Oludeniz fajną ofertę ma Itaka np. hotel Tropicana z własną piaszczystą plażą albo z tańszych Ata Lagoon. W Side byłam parę razy przy okazji pobytu w Alanyi i mi się nie podobało, hotele w szczerym polu, nic dookoła i jedynie ładne malusieńkie centrum, które można przejść w kilkanaście minut. Najmniej podobało mi się w Bodrum, jest takie niezbyt "zadbane" i ma okropne plaże, które ratuje ciekawe zagospodarowanie.

Co do wycieczek fakultatywnych to najciekawsze są w Oludeniz, zwłaszcza jak ktoś lubi takie miksy: krajobrazy+zabawa+zwiedzanie np. najlepsza wycieczka na jakiej byłam podczas wielu moich wyjazdów (a naprawdę sporo tego było) to jeep safari właśnie w tym regionie. Wycieczka dla każdego (od zwiedzania, przez spacer kanionem, po plażowanie). Z Oludeniz jest też jednodniowa wycieczka do wspomnianego Dalyanu. Samemu można w 20 minut dojechać do Fethie i Calis, iść pieszo do skansenu kayakoy (cudowny!). Alanya jest ok. ale jak się dobrze trafi. Jest to miasto ogromnych różnic...można trafić do dzielnicy gdzie śmieci walają się po ziemi, a w okolicy jest jedna uschnięta palemka w donicy...albo można trafić na rozrywkową dzielnicę, gdzie zasnąć nie można do rana za to ulice rozświetlają neony i lampki zawieszone na palmach, można też trafić do hotelu przy autostradzie w szczerym polu...Side bym w ogóle odrzuciła. To miejscowość na jednodniową wycieczkę a nie pobyt, chyba, że ktoś chce leżeć cały czas na plaży. Wycieczka do Pamukkale z Alanyi czy Side to nieporozumienie. Jakieś 7,5h w jedną stronę, chwila zwiedzania i powrót. Swoją drogą wycieczka niezbyt ciekawa (do basenów nie wolno już wchodzić, w części nie ma wody, za to zrobiono sztuczne betonowe baseny i każą się nimi cieszyć co jest porażką bo widać, że to jest sztuczne). Bliżej masz do Pamukkale z Oludeniz (jakieś 4,5h w jedną stronę). Świetną wycieczką jest cudowna 2dniowa Kapadocja z Alanyi. Wrażenia niesamowite.

Życzę udanego wyboru

Komentarz

Tunezja jest piękna...posiada piękny klimat, morze i plaże!!!! Natomiast Egipt to jest dopiero raj na ziemi... Przysłowie mówi że do Tunezji się jedzie a do Egiptu wraca....i coś w tym jest......Baza hotelowa Egipska jest nie do przebicia jeżeli chodzi o kraje arabskie.....Ale Turcja też jest niczego sobie. W 2011 też jedziemy do TURCJI Side dlatego że mają plaże przy hotelu.....

Komentarz

ja nie przepadam za to za Egiptem, Tunezją, Turcją (choc ta w tym zestawieniu wypada najlepiej),
                        Zdecydowanie lepiej się czuję w Portugalii, Hiszpanii, południowych Włoszech. Moim faworytem od lat są wyspy Kanaryjskie!
                        Do Egiptu, Tunezji- wypada jechać choćby dla zabytków , ale raz i wystarczy ! Jeśli chodzi o kraje arabskie- to najciekawsze moim zdaniem jest Maroko i to bez dwóch zdań!

Komentarz

Tunezja mi się bardzo podobała i tęskni mi się za nią. Jestem pewna,że powrócę tam dosyć szybko.
                          Jednak chciałam zobaczyć też coś innego. Zdecydowałam,że najprawdopodobniej będzie to Turcja.
                          Egipt,kiedy indziej,jak będzie mnie stać na Rejs po Nilu A potem ... zobaczę co dalej. Może będę już wracać w jedno ulubione miejsce,a może za każdym razem będę szukać czegoś nowego. Nie wiem jeszcze. W tym momencie interesuje mnie Turcja

Anq27 - dziękuję Ci za na prawdę dobry post. Twoja wypowiedź dużo mi rozjaśniła w głowie.
                          Czy możesz napisać coś więcej o Oludeniz ?

tomek-gdynia - przeczytałam Twoją foto-relację. Pokazałeś Turcję w bardzo ładnych barwach. Podobnie pamiętam Tunezję Myślę,że w Turcji będzie mi się podobać. Muszę ostatecznie tylko zdecydować gdzie jechać.

Nie chcę utkwić w miejscu,gdzie poza hotel nie będzie gdzie iść na spacer. Lubię jak ludzie kręcą się ulicami do późna w nocy. Lubię oświetlone domy,hotele ,miasteczka,centrum,gdzie można się poszwendać,zjeść coś,pochodzić po sklepikach. Lubię hotele z porządnym basenem,nie małą klitką,w której mieści się 10 osób i lubię też,gdy do tego wszystkiego Hotel jest położony przy plaży. A miasteczko,w którym jestem gwarantuje mi możliwość spacerów,zobaczenia czegoś ciekawego, podjechania do innego pobliskiego miasteczka. Czytając to co napisałam,stwierdzam,że chyba jestem wymagająca Chociaż z drugiej strony,najważniejsze to znaleźć odpowiednią miejscowość,a wybór hotelu to już mniejsze zło.

Komentarz

witajci
                            Alanya jest super i jeżeli ktoś chce to zorganizuje sobie czas rewelacyjnie polecam biuro Tomka jest tanio i profesjonalnie
                            byłem i korzystałem do woli z atrakcji jest przesympatycznie
                            nastawienie do ludzi to podstawa
                            zapraszam na blog www.podrozeipasja.blogspot.com

Komentarz

Ja polecam w Turcji hotel Kleopatra Royal Palm Suite: 4*, All Inclusive, ładny ogród, niedaleko plaża, jedzenie dobre, niedawno odnowiony. Hotel bardzo blisko centrum Alanyi - idealna baza wypadowa do zwiedzania i wycieczek fakultatywnych. Jest to typowo miejski hotel, wszędzie blisko. Zdjęcia można w necie zobaczyć też. Spędziłem tam naprawdę udane wakacje!

Komentarz

Trwa
                              X