TOP 5 najdłuższych tras narciarskich w Europie

EuropaAgnieszka Słupecka08.01.2024

Doskonałe warunki (sztruks pod nartami), zapierające dech w piersiach widoki, krótkie kolejki do wyciągów i długi czas samego zjazdu – tak można opisać wymarzone ferie zimowe dla amatorów narciarstwa. Nasuwa się pytanie, gdzie takie miejsce znajdziemy? Prezentujemy Wam poniżej listę doskonałych ośrodków narciarskich z najdłuższymi trasami zjazdowymi w Europie.

Narty w Europie
Narty w Europie

22 km trasy zjazdowej we Francji – Chamonix – Valle Blanche

Niewątpliwym faworytem w długości tras zjazdowych jest Francja i wspomniany wyżej Chamonix. Ta najdłuższa trasa jest nieco trudniejsza od innych wymienionych poniżej przez nas faworytów. Jednak będzie to przejazd po niezwykłej nartostradzie. Lśniące bielą szczyty, śnieżne pejzaże i cisza towarzysząca podczas zjazdu zostaną z Wami na długo w pamięci. Wysokość na której będziecie szusować to ponad 2 700 m n.p.m. z niezapomnianym przejazdem lodową granią i wizytą w najpiękniejszym lodowcowym zakątku w Alpach, u stóp samego Mont Blanc. Wrażenia będą niezapomniane!

Valle Blanche - Chamonix
Valle Blanche - Chamonix

16 km trasy z pięknymi widokami w Szwajcarii – Zermatt – Matterhorn

Ośrodek narciarski położony jest u podnóża majestatycznej góry Matterhorn w pobliżu miejscowości Zermatt. Paradise Ski oferuje 322 km tras i jest jednym z najbardziej prestiżowych miejsc do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Przepiękne widoki sprawią, że wrócicie z wrażeniami, które dodadzą Wam energii na kolejne dni. Na szczyt jednej z najdłuższej trasy narciarskiej w Europie będziecie się mogli dostać wyciągami takimi jak: kolejki linowe, orczykowe i krzesełkowe. Cały zjazd ma 16 km długości, zaczyna się na lodowcu Teodul i przebiega w pobliżu granicy szwajcarsko-włoskiej. Szusowanie na nartach w Szwajcarii będzie dla Was niepowtarzalnym doświadczeniem!

Alpy w Szwajcarii
Alpy w Szwajcarii

16 km dobrze przygotowanej trasy w Bułgarii – Bansko

Najbardziej nieoczywisty ośrodek ze wszystkich z listy znajduje się w Bułgarii. Najdłuższa trasa w Bansko ma 16 km. Rozpoczyna się na wysokości 2 600 m n.p.m niecałe 150 metrów od szczytu góry Todorka. Całość zjazdu jest łatwa, więc jest świetną alternatywą dla osób, które nie chcą jechać w Alpy i szukają tańszego ośrodka narciarskiego. Ta jedna z najdłuższych nartostrad jest oświetlona i sztucznie naśnieżana, a jazda na nartach jest po prostu bardzo przyjemna o każdej porze dnia. Gdy trafimy na piękną pogodę, promienie słoneczne przedzierają się przez drzewa pokryte grubą warstwą śniegu sprawiając, że kryształki mienią się milionem barw. Bułgaria jest ulubionym wakacyjnym kierunkiem, a coraz częściej turyści (w tym narciarze) wybierają ten kraj na zimowe wakacje. "Bansko Ski Area" należy do najpopularniejszych i najnowocześniejszych centrów sportów zimowych w Europie Wschodniej, dlatego również warto to miejsce odwiedzić, aby urozmaicić sobie doznania związane z uprawianiem narciarstwa. Zarezerwuj narty w Bułgarii!

Bańsko - Bułgaria
Bańsko - Bułgaria

15 km przyjemnego zjazdu w Austrii – Sölden – Schwarze

Ten ośrodek znajduje się w Tyrolu, a na narciarzy i snowboardzistów czeka aż 143 km tras zjazdowych. Najdłuższa trasa znajduje się na wysokości 3 340 m n.p.m. i liczy sobie 15 km. Jest to nartostrada, która jest idealna dla mniej doświadczonych narciarzy, gdyż większa część trasy ma kolor niebieski. Sölden oferuje białe szaleństwo na najwyższym poziomie, dzięki dostępowi do dwóch lodowców i wyjątkowej różnorodności tras niebieskich, czerwonych i czarnych. Trasy na lodowcu to gwarancja białych tras od października aż do maja. Szusowanie w Austrii, to wszystkie zaspokojone pragnienia dla amatorów narciarstwa. Wyróżnikiem ferii zimowych w Tyrolu są doskonałe warunki śniegowe, przygotowane stoki do jazdy w ciągu dnia i wieczorami, nowoczesna infrastruktura, wyśmienita kuchnia i gościnność tubylców. Po całym dniu szusowania na rewelacyjnych trasach, koniecznie trzeba doświadczyć Apres Ski! Najbardziej oblegane miejsca przez narciarzy i snowboardzistów na relaks (po wyczerpującej jeździe) znajdziecie przy stacjach przesiadkowych, ale i w samym Sölden. W Austrii możecie liczyć na terapeutyczne działanie niesamowitych widoków - szczytów górskich oraz oblepionych delikatnym puchem jodeł, które pomagają zregenerować się, niwelują zmęczenie i łagodzą stres. 

12 km nartostrady oferuje ośrodek we Francji – Les 3 Valles – Cime De Caron Les Menuires

Ośrodek narciarski Trzech Dolin uważany jest za mekkę sportów zimowych. Czekają tu na Was niekończące się trasy, ośnieżone zbocza i fascynujący świat gór z pięknymi widokami, które rozpościerają się z wysokości 3 320 m.n.p.m. 76 dni słonecznych w sezonie stanowi dodatkową zaletę, dla której turyści przyjeżdżają tu również odpocząć, otaczając się świeżym, górskim powietrzem. To miejsce, w którym śniegu podczas wyjazdu w ferie zimowe nie zabraknie. Dlaczego? Na całym terenie narciarskim działa ponad 2 000 urządzeń naśnieżających. Narty we Francji będą doskonałym pomysłem na zimowe wakacje.

Skopiowano
Skopiuj link
Agnieszka Słupecka
Agnieszka Słupecka
Z turystyką związana jest od zawsze. Kilkunastoletnie doświadczenie w branży sprawiło, że od kilku lat dzieli się swoimi podróżniczymi doznaniami i wiedzą w tekstach publikowanych on-line. Prywatnie jest osobą lubiącą aktywnie spędzać czas i próbować nowych aktywności, smaków i wyzwań. Zimą uwielbia wyjazdy narciarskie, a latem lubi być blisko wody i natury. Podczas swoich wyjazdów wakacyjnych ceni sobie komfort, niezależność oraz możliwość poznania miejsca, w którym wypoczywa. Na turystykę patrzy całościowo, czyli od planowania wyjazdu, aż do zakończenia podróży.