Wakacje.plNartySzwajcaria

Narty Szwajcaria

Wybrane filtry:
narty
wyczyść
Znaleziono 205 ofert spełniających kryteria
Sortuj od
Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyższego rabatuNajwyżej ocenianych
Polecana oferta

Szwajcaria

Kilometry doskonale ośnieżonych i oświetlonych tras, liczne parki śnieżne otoczone górskimi szczytami i klimatyczne kawiarnie oferujące regionalne grzane wino wręcz zachęcają do wspólnego wypoczynku, któremu wielu turystów rokrocznie poddaje się, pozwalając sobie na chwilę relaksu i zapomnienia.

Gdzie jechać na narty do Szwajcarii?

Udany urlop w Szwajcarii jest niemal pewny. Zapewniają to nie tylko świetnie przygotowane stoki, ale i cała gama atrakcji dodatkowych. Fani sportów zimowych na pewno odnajdą się Crans Montana, gdzie odbywają się Mistrzostwa i Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Wallis natomiast powinno być znane snowboardzistom, gdyż to tam znajduje się najwięcej wspaniałych tras i imprez związanych z tym sportem. Nie bez powodu też ten region upodobali sobie młodzi ludzie chcący zaznać szampańskich dyskotek do białego rana. Miłośnicy występów z muzyką na żywo i folklorystycznych rytmów również znajdą tu coś dla siebie. Rodziny z dziećmi natomiast powinny odwiedzić Nendaz, w którym znajdują się najlepsze szkółki narciarskie dla najmłodszych.

Kiedy jechać na narty do Szwajcarii?

Dzięki położeniu, sezon narciarski w Szwajcarii trwa długo, bo od października aż do końca maja. Jednak jego szczyt, a więc i najwięcej atrakcji wypada na miesiące grudzień -marzec, w których mamy gwarancję świetnie ośnieżonych stoków i doskonałej pogody gwarantującej udany wypoczynek. Mimo to, przy wyborze daty urlopu warto wziąć pod uwagę kilka dodatkowych czynników.


Jeśli chcemy poczuć prawdziwy świąteczny klimat znany nam tylko z filmów i dziecięcych wspomnień, warto wybrać się do Szwajcarii w okresie przedświątecznym. Odbywające się wtedy tradycyjne jarmarki bożonarodzeniowe otoczone lampkami, wolno opadającymi płatkami śniegu i kolędami niosącymi się przez klimatycznie ozdobione uliczki na pewno wprowadzą nas w ciepły, rodzinny nastrój. Luty to idealny miesiąc dla lubiąc rozrywkę. Prócz dostępności tras i wyciągów narciarskich, w tym terminie przewidziana jest masa dodatkowych atrakcji, w tym wielka dyskoteka na lodzie i wejście na szczyt lodowca z pochodniami rozświetlającymi całe nocne niebo.

Czy Szwajcaria to dobry kierunek na narty z dziećmi?

Jazda wśród blasku słońca i czterotysięczników czy spokojne zjazdy sankami w snowparku? Na szczęście, w Szwajcarii nie musisz wybierać. Doskonała zabawa czeka tu każdego, bez względu na wiek, płeć czy predyspozycje fizyczne. Kraj jest wręcz stworzony dla urlopowiczów, kusząc nie tylko urokiem i elegancją gór, ale i sprzyjającą infrastrukturą, dzięki której dotrzemy do wielu wyciągów bez płacenia za autobus. Narty w Szwajcarii to doskonałe rozwiązanie zarówno dla rodzin z dziećmi , jak i paczki przyjaciół.

Co zabrać na narty do Szwajcarii?

Szwajcaria znana jest z chłodnego klimatu, dlatego warto pamiętać o zabraniu ocieplanej odzieży oraz wygodnych butów, dzięki którym wejście na szczyt czterotysięcznika będzie czystą przyjemnością. Jeśli na narty w Szwajcarii wybieramy się w podróż własnym samochodem, polecamy zabrać ze sobą łańcuchy, gdyż zima w Szwajcarii potrafi być nieprzewidywalna. Z tego też powodu dobrym pomysłem będzie wyrobienie oraz zabranie na wyjazd karty EKUZ potwierdzającej nasze ubezpieczenie. Dzięki takiej karcie, w razie nieszczęśliwego wypadku, będziemy mogli bezpłatnie skorzystać z opieki medycznej na terenie innego kraju.