Narty Austria

Wybrane filtry:
narty

Austria

Świetnie przygotowane dla turystów stoki, ośnieżone trasy sprzyjające pasjonatom zimowych wędrówek, romantyczne zimowe krajobrazy: w Austrii doskonałe warunki do wypoczynku znajdą wszyscy – zarówno rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół, jak i zakochani. Nie dziwne więc, że kraj ten jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków na zimowy urlop.

Gdzie jechać na narty do Austrii?

Austria znana jest ze swoich widoków obfitujących w ośnieżone lasy, błyszczące w słońcu szczyty gór i kilometry cichych szlaków pozwalających zrelaksować ciało i umysł. Kwintesencją tych krajobrazów jest Tyrol, który położony między Austrią, Włochami i Szwajcarią i jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych regionów austriackich z rozwiniętą bazą ośrodków narciarskich i wypoczynkowych.


Jeśli chcemy zaznać typowo górskiej przygody, doskonałym rejonem będzie Jerzens , które stanowi świetną bazę wypadową dla wielbicieli wszelkich sportów zimowych, w tym saneczkarstwa i biegów narciarskich. Ale prawdziwym rajem dla narciarzy będą regiony objęte Ski Amade, czyli Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig i Grossarltal, których różnorodność zapewni doskonałą zabawę bez względu na wiek czy poziom umiejętności sportowych.

Kiedy jechać na narty do Austrii?

Planując zimowy wypoczynek w Austrii warto wziąć pod uwagę kilka terminów. Jednym z nich jest okres przed świętami Bożego Narodzenia, gdyż w wielu austriackich miastach pojawiają się wtedy tradycyjne jarmarki bożonarodzeniowe, które wprowadzą nas w prawdziwy, świąteczny nastrój pozbawiony napięcia i pracy.


Dla miłośników kultury, którzy po aktywnym wypoczynku na stokach lubią relaksować się przy dobrej muzyce polecamy wyjazd od listopada do grudnia, w trakcie trwania adwentu, który w Austrii opiera się na fantastycznych ogólnodostępnych koncertach i innych wydarzeniach muzycznych.


Rodzinom z dziećmi polecamy wyjazd w szczycie narciarskiego sezony i okresie ferii zimowych w Polsce - w styczniu i lutym, natomiast w marcu będą mogły skorzystać z wielkanocnej promocji rodzinnej, dzięki której wyjazd będzie jeszcze tańszy.

Gdzie jechać na narty z dziećmi w Austrii?

Austriackie stoki szczycą się nowoczesną infrastrukturą, dzięki której wszyscy narciarze, niezależnie od stopnia zaawansowania, znajdą dla siebie trasy o odpowiedniej trudności. Do najbardziej popularnych regionów narciarskich wybieranych przez rodziny z dziećmi należy Tyrol, w którym znajduje się ponad 100 najbardziej popularnych ośrodków narciarskich.


Sporym udogodnieniem jest też karnet Ski Amade, dzięki któremu będziemy mogli zjeżdżać na 760 km tras w aż 5 regionach - Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig, Grossarltal! Przy takiej ofercie nie sposób popaść w monotonię nawet podczas dłuższego wypoczynku. Austria jest też świetnym wyborem, jeśli nie do końca znamy języki obce – w ofercie większości kurortów znajdują się szkółki narciarskie z polskimi instruktorami.

Co zabrać na narty do Austrii?

Wiele austriackich ośrodków wypoczynkowych mieści się wysoko w górach, z dala od większej cywilizacji, dlatego poza sprzętem narciarskim i ciepłą odzieżą, warto zabrać ze sobą dobrą książkę lub ulubione gry, by móc miło spędzić zimowe wieczory. Ciekawym wyborem będą gry planszowe, które pozwolą zacieśnić więzy rodzinne i przyjacielskie.


Doskonałym wyborem będzie zabranie również aparatu fotograficznego, który pozwoli uwiecznić wszelkie piękne widoki otaczające kurorty. Jeśli lubisz ćwiczenia na świeżym powietrzu, warto zabrać ze sobą wygodny strój, by móc uczestniczyć w organizowanych przez wiele ośrodków zajęciach z jogi.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź