Najpiękniejsze plaże Kuby. TOP 6

RankingiKatarzyna Włodarczyk16.06.2022

Perła Karaibów to właśnie Kuba, jak wulkan gorąca. Przepiękne rajskie plaże i szmaragdowo turkusowa woda, czekają na spragnionych słońca turystów. Oto ranking najpiękniejszych plaż na Kubie.

Najpiękniejsze plaże Kuby
Najpiękniejsze plaże Kuby

Cayo Santa Maria

Podczas upalnych wakacji na Kubie doskonale sprawdzają się miejsca blisko wody. Cayo Santa Maria to znajduje się na północnym wybrzeżu Kuby i jest częścią archipelagu Ogrodów Króla chronionych przez UNESCO. Plaże są szerokie, kolory porywają, woda mieni się turkusem i szmaragdem, co w połączeniu z bielą delikatnego piasku tworzy rajski klimat. Aby się tutaj dostać trzeba pokonać ok. 17 km w pełnym morzu, przecinanym przez 49 mostów. Wrażenia gwarantowane!

Cayo Santa Maria
Cayo Santa Maria

Cayo Levisa

Jeśli szukasz małego ukrytego raju na ziemi, koniecznie odwiedź Cayo Levisa . Dostać się tutaj można z portu w Palma Rubia. Następnie czeka przeprawa statkiem na półwysep. Jest tu dość spokojnie. Można cieszyć się piękną przyrodą i krajobrazami. Na plaży dostępne bar i restauracje. Ale również kafejka internetowa 😊. Kto je jeszcze pamięta?

Cayo Levisa, Kuba
Cayo Levisa, Kuba

Cayo Jutias

Do Cayo Jutias dostaniemy się z Vinales. Plaża wymarzona dla nurków. Ale nie tylko. Na plaży są dostępne bary oraz leżaki i parasole. Plaża znajduje się na wyspie o tej samej nazwie. Playa Caypo Jutias połączona jest z lądem zaporą, położona w północno-zachodniej części Kuby.

Cayo Jutias, Kuba
Cayo Jutias, Kuba

Playa Santa Lucia

To plaża doskonała dla miłośników nurkowania. Znajduje się około godzinę drogi od miejscowości Camaguey. Tutaj na miłośników oraz początkujących nurków czeka prawdziwa uczta nurkowania. Przepiękne rafy koralowe i zapierający dech w piersiach podwodny świat, wspaniale korespondują z wymarzonymi wakacjami.

Playa Santa Lucia, Kuba
Playa Santa Lucia, Kuba

Rancho Luna

Rancho Luna to dla osób, które planują wakacje w Cienfuegos doskonałe rozwiązanie. Dostępne są tu bary i restauracje oraz wypożyczalnie leżaków i parasoli. Wszystko dla udoskonalenia leniwego wypoczynku na plaży.

Rancho Luna, Kuba
Rancho Luna, Kuba

Playa Larga

Wspaniała plaża na południu Kuby bardziej kameralna. Położona z Zatoce Świń. W porównaniu z pozostałymi jest dość mała. Znajdziemy na niej bar i wypożyczalnię leżaków oraz parasoli. Nieopodal znajduje się miejscowość Playa Larga. Jest celem turystów ze względu na ładne plaże no i piękną rafę koralową.

Playa Larga, Kuba
Playa Larga, Kuba

Wybierając jeden z hoteli na Kubie, możemy znaleźć najpiękniejsze plaże na świecie i poczuć prawdziwy wakacyjny klimat.

Przed podróżą na Kubę, sprawdź koniecznie, praktyczne wskazówki, które zebraliśmy w jednym miejscu.

Katarzyna Włodarczyk
Katarzyna Włodarczyk
Z pisaniem związana od 2007 roku, kiedy to podczas swojej pierwszej samotnej kilkumiesięcznej podróży do Indii zaczęła prowadzić bloga tematycznego i kanały w mediach społecznościowych. Pasja do podróżowania zaowocowała ukończonymi studiami podyplomowymi z zakresu turystyki oraz marketingu. W pracy i w życiu codziennym najbardziej ceni możliwość kontaktu z ludźmi i ciągły rozwój. W Wakacje.pl, jako specjalistka ds. content marketingu, odpowiada za treści o tematyce turystycznej.

Polecane oferty