Mediolan atrakcje. Co warto zobaczyć w Mediolanie?

EuropaAgnieszka Słupecka21.08.2023

Jedno z najpiękniejszych miast Europy, kusi podróżnych swoim niezwykłym urokiem, sztuką, architekturą i stylowymi zakupami. Mediolan to prawdziwy klejnot na mapie podróżnika, który oferuje niezapomniane atrakcje dla wszystkich – poznaj te najbardziej popularne!

Mediolan
Mediolan

Katedra Duomo di Milano

To majestatyczne, gotyckie arcydzieło, trzecia co do wielkości katedra na świecie, jest ikoną Mediolanu. Jej imponujący wygląd i skomplikowane detale architektoniczne robią wrażenie na każdym, kto ją zobaczy. Wnętrze katedry jest równie spektakularne, pełne jest witraży, rzeźb i fresków. Z dachu katedry roztacza się widok na cały Mediolan. Katedra Duomo jest nie tylko miejscem kultu, ale także symbolem historii i kultury miasta.

Duomo Di Milano
Duomo Di Milano

Galleria Vittorio Emanuele II

Ta elegancka galeria handlowa, zbudowana w XIX wieku, jest jednym z najpiękniejszych miejsc zakupów na świecie. Jej wspaniała, szklana kopuła i luksusowe sklepy czynią z niej prawdziwą mekkę dla miłośników mody. Galeria oferuje także wybór kawiarni i restauracji, gdzie można spróbować lokalnej kuchni. Galleria jest nie tylko miejscem zakupów, ale także popularnym miejscem spotkań i ważnym punktem orientacyjnym w Mediolanie.

Galleria Vittorio Emanuele
Galleria Vittorio Emanuele

Zamek Sforzów (Castello Sforzesco)

Ten potężny zamek, kiedyś siedziba rodu Sforza, obecnie mieści wiele muzeów i galerii sztuki. Wewnątrz murów zamkowych znajdują się arcydzieła takich artystów jak Michelangelo i Leonardo da Vinci. Obok zamku znajduje się Parco Sempione, jeden z największych parków miejskich w Mediolanie, który stanowi doskonałe miejsce na relaks po zwiedzaniu.

Zamek w Mediolanie
Zamek w Mediolanie

La Scala

La Scala to jeden z najbardziej znanych teatrów operowych na świecie, który przyciąga największych artystów i muzyków. Przez lata odbywały się tu premiery wielu słynnych oper. Budynek teatru jest także piękny, z bogatym, czerwonym wnętrzem i złotym zdobieniem.

La Scala
La Scala

Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci

Ten niesamowity fresk znajduje się w kościele Santa Maria delle Grazie i jest jednym z najbardziej znanych dzieł sztuki na świecie. Mimo że jest to tylko jedno z wielu arcydzieł Leonarda, przyciąga tłumy turystów ze względu na swoje historyczne i artystyczne znaczenie. Ze względu na ogromne zainteresowanie, bilety muszą być zarezerwowane z wyprzedzeniem.

Kościół Santa Maria delle Grazie
Kościół Santa Maria delle Grazie

Wycieczki fakultatywne w Mediolanie

Jeśli chcesz poznać uroki tego włoskiego miasta, wybierz się na wycieczkę fakultatywną. To doskonały sposób na odkrycie pięknych widoków, ale również zanurzenie się w bogatej historii i kulturze regionu. Sprawdź propozycje popularnych wycieczek fakultatywnych w Mediolanie.

Mediolan nocą

Mediolan nocą
Mediolan nocą
 • Dziedzińce zamku Sforzów
 • Opera La Scala
 • Galeria Vittorio Emanuele
 • Plac Duomo
 • Katedra Duomo

> Rezerwuj wycieczkę fakultatywną: Mediolan nocą

Dzielnica Navigli

Navigli
Navigli
 • System kanałów zaprojektowanych przez Leonarda Da Vinci
 • Navigli - klimatyczna dzielnica Mediolanu
 • Darsena - małe kanały wodne
 • Vicolo Lavandai - zaułek praczek

> Rezerwuj wycieczkę fakultatywną: Dzielnica Navilgli

Mediolan city tour

Mediolan city tour
Mediolan city tour
 • Katedra Duomo - symbol Mediolanu
 • Teatr i muzeum La Scala

> Zarezerwuj wycieczkę fakultatywną: Mediolan city tour

Może Cię zainteresować

Szukasz więcej ciekawych informacji na temat Mediolanu? Przeczytaj koniecznie:

Skopiowano
Skopiuj link
Agnieszka Słupecka
Agnieszka Słupecka
Z turystyką związana jest od zawsze. Kilkunastoletnie doświadczenie w branży sprawiło, że od kilku lat dzieli się swoimi podróżniczymi doznaniami i wiedzą w tekstach publikowanych on-line. Prywatnie jest osobą lubiącą aktywnie spędzać czas i próbować nowych aktywności, smaków i wyzwań. Zimą uwielbia wyjazdy narciarskie, a latem lubi być blisko wody i natury. Podczas swoich wyjazdów wakacyjnych ceni sobie komfort, niezależność oraz możliwość poznania miejsca, w którym wypoczywa. Na turystykę patrzy całościowo, czyli od planowania wyjazdu, aż do zakończenia podróży.